Kto chce stavať DPA?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 12 Sep 2010, 04:28

Thales:

Needim si na mozgu, normalne logicky a ako realista uvazujem.

Nie ze by bol problem naparovat, ale najprv musis mat z coho a tych KDcok potrebujes trosku viac aby si bol schopny naist vhodne pary.

No tak najprv niekto napsie, ze u high-end to uz je o tom ze kazda suciastka musi byt dokonala a ze sa uz riesia aj take veci ako kabel k repraku resp. v tomto zmysle pise, s cim ako suhlasim a chapem to. na to aby zosik bol dokonaly, musi byt dokonaly kazdy detail a staci ze je tam len par suciastok na prd a cele to ide do haja zvukovo (mna ale take veci netrapia, nemam taky sluch, ze by som rozlisil ci ma zosik 0,01 harm. skreslenie alebo 0,0001% a nemam ani spickove repra a zvukovku a ani nepocujem dvanastu harmonicku z 20kHz ako Federmann atd. a take ako JPA100 je pre mna az nad mieru vynikajuce). A teraz ty prides a napises, ze to chodi so vsetkym a ze ani parovat netreba. No tak sa dohodnite. Tak ako to je teraz podla vas ? Mozes tam dat hociake trandy a kludne nahrady a pojde to a netreba to ani parovat, alebo treba povedzme ze objednat od sinclaira balicek povodnych suciastok uz naparovanych a kvalitnych ? No ved o to neide ci to pojde, ono to pojde, ale ake to bude mat potom uz parametre, urcite nie identicke.

Ked to osadis hociakym bordelom, tak to uz potom nema zmysel vobec nie, tak to uz mozno aj JPA100 so slusnymi suciastkami bude hrat lepsie potom.

Nie no ale fakt, najprv pisete ze aky to je super zosik, niekto si dokonca dava pozlacovat niektore veci a predny panel z mramoru na to robi, co uz berem ja ako uchylku a potom napises, ze to netreba ani parovat a mozes dat i nahrady. No tak ako to je teraz ? robite DPA lebo chcete spickovy zvuk, alebo robite DPA len preto, ze robite DPA a osadite to hocicim a nevadi, ze to uz nebude mat take parametre ?

A aj tak to urcite nehra ako zosik v A triede. Ak by to hralo tak, tak by si nikto nerobil zosik v Acku, ktory ma strasne na prd ucinnost a topi jak radiator. A co ja viem tak na weboch zameranych na high-end audio su schemy na Ackove zosiky bezna zalezitost. Nedokazem pochopit taku uchylku, ze si dat pozlatit niektore veci + este mramor, a uz mi to pripada aj trosku teple. Este by som to mozno chapal ak by slo o fakt drahy zosik uz sam o sebe a fakt high-end.

A nevravim ze nikto nepocuje rozdiel medzi nejakym super zosikom a napr JPA100, ale vacsina ludi ho nepocuje, lebo uz aj ten JPA100 hraje dost dobre. Resp. pocuje ale musi sa na to sustredit. KAzdy by chcel super zosik, ale fakt je ze len fakt malo ludi ho naozaj aj vyuzije (ma aj repraky dobre atd.) a aj pocuje rozdiel. Ale tak budme realisti. Ja tiez chcem byt Sumacher a mat formulu, ale prakticky aj keby som ju mal je mi na nic lebo sumacher nesom a staci mi trojkove BMW. A ani cesty na to na slovensku nemame. :) No proste na super zosik to uz je aj o tom ze aj posluchovy priestor potrebujes mat vhodne vyrieseny, nie len ze super repro a zdroj signalu kvalitny. To je fakt len pre hrstku ludi taketo zalezitosti. To este nehovoriac o tom ze je znacne percento ludi, ktorych zaujima len to aby to malo dobre basy. Resp. staci im ze maju v aute poriadny subwoofer a su stastni.

To ze je doska velka ma vyhody, lepsie tam pichens jakekolvek suciastky, je univerzalnejsia a je mensia sanca ze sa ti podari spravit chybu, napr. skrat na doske niekde, kedzemedzerky su vacsie, no a asi to je lepsie aj z hladiska EMC. Jedina nevyhoda je proste to, ze je velka. A este to ze treba zhanat axialne kondiky.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 12 Sep 2010, 08:25

to tom and jerry:

High-end znamená že aj po konštrukčnej stránke je to všetko tip top.A nevidím v tom žiadnu úchylku ked si dá predný panel s Mramoru ja si ho tiež dám a nie som teplý.Proste sa mi to páči.Ked si niekto pozláti poistkové púzdra a myslí si že mu to pomôže na kvalite zvuku je idiot.Ale je to pekné, všetko super.Mám audiofila kamaráta a tiež som ho nechápal a ani nepochopím.Zas nie som ten tip že som úplne hluchý ale osciloskop zas v ušiach nemám.Ale zas nie som amatér nestaval by som zosilňovač high-end keby som nepoznal rozdiel sú to možno detaily ale sú.Keby som kupoval drahší zosilňovač od toho čo mám doma len preto že pri drahšom počujem o dva čineli viac tak to serem ale audiofil si to kúpi.Ja si to poskladať viem a ešte ked ťa robota baví nie je o čom. Na margo Áčkových zosilňovačov resp A CLASS od PASA som ich spravil asi 4 kusy rôzne tipy.Hrá to super, viem že veľa ludí počnúc hifislovanetom a sinclarom vraví že pássoviny sú pičoviny.Ale je to trieda zosilňovačov ako každá iná má svoje pro a proti ako trieda AB,B ale kombináciou tried.Zas nemôžeš povedať že zosilňovače triedy A sú tie najlepšie prečítaj si článok od Pavla Dudeka je to známe AMARO 92 r kde popisuje svoje diela je tam kompletný rozbor a výhody aj nevýhody jednotlivých tried.Tranzistory párujem aj ja, aspoň pri tých lepších zosíkoch ale aj preto lebo to robím sebe.Mám tu možnosť si ich na párovať.O DPA110 sa hovorí ako o ekonomickom type oproti iným zosilňovačom s dielne PD ale nestaval by som ju už len preto že sú iné modifikovanejšie a lepšie zosilňovače od PD.Tým som nechcel povedať že je to na hovno zosilňovač, má ho kamarát a hrá to naozaj dobre.Každý kto si ho postaví bude nadmieru spokojný.Prajem krásnu ničím nerušenú nedeľu
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

bubu2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Ostrava

Kto chce stavať DPA?

Príspevok od používateľa bubu2 » 12 Sep 2010, 12:48

Ahoj
To Jerry
Víš když už mluvíš o těch zesilovačích ve třídě A,neslyšel jsem žádný kromě jednoho a to jsem si stím kdysi pěkně vyhrál,který by se chytal na průměrný zesík v AB.A ten jeden je Macurovo dílo, s prakticky nedostupnými tranzistory.Ale rozdíly poznáš až budeš mít slušný audio řetězec, ne na nějakých dvoupásmových teslách a nahrávkach v mp3.Tam nebudeš mít šanci.Ono je to taky o penězích.Každé malé zlepšení tě pak stojí balík a je jen na tobě jestli do toho půjdeš.Znám lidi kteří mají v hifi půl milionu nebo možná i více a stejně pořád pokukují po něčem lepším.Je to prostě koníček.Někomu stačí dvě MBa a Geniusy,jinému DPA,nekdo se spokojí s Uni.Tak to prostě chodí.Tobě bych dopuručil přečíst si pár diskusí na slovanetu ať vidíš jací ''Blázni'' existují.A pokuď neuslyšíš tak neuvěříš.
0

roberto
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa roberto » 12 Sep 2010, 13:03

Jelikož Jerry19 nemáš s hifi žádné zkušenosti měl by ses zdržet jakýchkoliv rad.. Podle toho co píšeš jsi nikdy nic nestavil, neměřil ani netestoval poslechově..A věř že jsou jiní co to dělali. Proto tady nešiř bludy. Raděj si postav nějaké to A-čko.. nejlépe elektronkové, nebo Passe.. :lol: Nikdo ti DPA nenutí...

DPA jsou pořád obvodově, parametrově i zvukově inspirativní přístroje. Představují vstupní bránu k opravdu kvalitnímu poslechu, dostupnou snad každému. I řada DPA110 -880 válcuje mnohem dražší komerci, MOSFET-ová DPA pak v kategorii 50 - 100.000,- CZK najde těžko konkurenci a jsou pro mnohé "konečná stanice".

Nová řada DPA223, 222, 386 má i provedení na urovni (mimořádně kvalitní oboustranné desky).


Rozdíl v ceně oproti jiným typům zesilovačů je nepodstatný, cenu určuje zdroj (trafa, elyty) a mechanika (skřín, chladiče) a to obsahuje každý zesilovač. Těch pár odporů a tranzistorů BC... za korunu je nepodstatných.

Někdo má rád když je věc nejenom funkční ale i pěkná na pohled. Proto třeba zlacené šroubky, pojistková pouzdra ap. Navíc to stojí pár korun..
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 12 Sep 2010, 15:53

Hou hou.

Ja sa nehadam. Aj som pisal ze nemam nejaky super sluch a nemam nejake super velke naroky a si vystacim aj s JPA100 (resp ze pre mna je uz aj to uplne super zosik).

Ale tak som uz pocul rozne veci, viem ze je samozrejme rozdiel medzi nejakym zosikom v A triede a napr. JPA100 (rozdiel je ale ci by som ho ja pocul okamzire to neviem mozno ani nie a na tom na com bezne pocuvam urcite nie). A aj som uz nejaky zosilnovac postavil (nikdy ziaden super high-end ani v A triede som nestaval, ale zosiky som uz nejake postavil). Ale tak ako sa tu spominalo, to ze v nejakej pesnicke postrehnem metlicky, alebo cinely ktore s zosikom co mam teraz prepocujem, pre mna neni dovod investovat do noveho zosiku. Naposledy som spravil prave JPA100. 4 moduly a som s tym maximalne spokojny. Predtym som robil nieco s mosfetmi na konci. Mna by ale ani nenapadlo robit si zosik v A triede, lebo ja by som to nikdy nevyuzil a je to fakt dost neefektivny skor radiator ako zosik, to by som musel mat muziku na LPckach, super gramo atd.

Podla mna je len skoda to, ze vela ludi si mysli, ze ma pre nich zmysel napr. take DPA a pritom vobec nie. A to ze to tu takto propagujete je fayn, len mnoho ludi to proste podla mna moze zbytocne nabadat aby sa o to zaujimali a popripade si to postavili aj ked to proste vobec neni pre nich. A vhodnejsie by pre nich bolo napr UNI50. Pretoze pocuvaju MP3, ktore su kvalitou na tom nie najlepsie, su brutalne skomprimovane a nahlas, niektore dokonca clippuju a toto pocuvaju, no a vobec nemusi znamenat ze je to v dobrej kvalite lebo to ma 256kbps alebo viac, ked je to blbo namasteringovane. No tak ak toto pocuvaju tak im je na prd akokolvek kvalitny zosik, lebo stale to bude hrat na prd, nehovoriac o tom ze maju zvukovku integrovanu na doske. No a myslim ze to je vacsina ludi, ze vacsina ludi nepocuva doma LPcky.

No proste podla mna by bolo lepsie taketo temy davat do nejakej samostatnej sekcie audiofilskej na fore, aby to proste nebolo medzi ostatnymi vecmi. Resp. preco nediskutujete na tom hifi slovanet fore ci ako sa to vola o takychto vecickach, tam som videl plno tem okolo DPAcok. Proste by sa audiofilovia nemali miesat medzi normalnych ludi, lebo nejakeho zaciatocnika potom moze zbytocne napadnut blbost ako ze si ide postavit DPA a pripoji to na svoju zvukovku a da si k tomu TESla dvojpasmaky malicke.

Samozrejme taky co uz pocul o napr DPA predtym, a rozhodne sa ze si ide postavit DPA, tak on asi vie ze preco a vie ze to pre neho ma zmysel. Ale ked pride nejaky zaciatocnik a vidi tu taku temu na fore, tak si tiez moze mysliet ze by pre neho bolo dobre ak by sa o to zaujimal a si taky zosik postavil, ale pritom je to uplna blbost a bude mu taky zosik na nic a zbytocne bude zhanat suciastky a zbytocne ho to vyde drahsie ako keby povedzme proste spravil UNI50, ktora by mu uplne postacovala.

Ja co mam muziku, tak vsetko MP3 alebo VOB, ziadne flac a vacsina z toho je ako na prd (pre nejakeho audiofila). A to ma takto vacsina ludi. Asi jedine co mam, co je fakt dobre urobene, ma aj nejaku dynamiku a ked to otvorite v audacity nevyzera to ako vymalovany obdlznik je Iron Maiden. Mozno este nieco. Ale tak co mam robit, ked sa to proste teraz takto robi, aby to hralo co najhlasnejsie a sa to skomprimuje a normalizuje a neviem co a tak to vyde na CD, niekto to ripne a hodi na net. Trochu lepsie to hra s DFX pluginom do Winampu, kde sa da okrem dalsich veci pridat fidelity a je tam este dynamic boost. Niektore Sound blasterky robia to co robi DFXplugin uz same o sebe. No a pouzivam integrovanu zvukovku. Mam i sound blaster do PCI, ale tu mam na policke aj ked ma vyrazne lepsi zvuk uz na prve pocutie, lebo pri vypinani PC to robi skarede lupance.


Pozlacovanie nestoji par korun. Pozlatit poistkove puzdro alebo kontakty nejakeho konektora ma aj taky zmysel, ze je to dokonala ochrana proti korozii. To poistkove puzdro neskoroduje ani ked vedla neho budete lepstat DPS v HCL + H2O2 a ani ked ho v tom okupete. Niektore kolikove listy, konektory su uz od vyroby pozlatene. Teda ma to aj prakticky vyznam ale je to drahe a poistkove puzdro uz je zinkovane alebo ma nejaku povrchovu upravu proti korozii, len nie je az taka dokonala.

Suhlasim, tie male suciastky odpor, maly trand, diodka atd. To je o nicom, to ma kazdy zosik a to vyde cca cenovo rovnako a to nie je ziadna polozka. Ale ked uz napr. chces parovat koncove trandy a ked su v TO-3 puzdre, tak tam uz ide cena hore, lebo take trandy su drahsie a treba ti ich viac na parovanie. Suhlasim ze prakticky pre kazdy zosik plati ze najdrahsie je trafo+skatula+kondiky(tie velke)+chlaidce
0

roberto
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa roberto » 12 Sep 2010, 17:22

Já se kdysi dávno dostal k DPA, nahradil jím svůj původni zesík. Taky jsem si říkal že nemám žádnou hi-end aparaturu, že DPA nebude využito ale opak byl pravdou. Když jsem DPA-čko poprve zapnul doslova a do pismene jsem nechápal jak to tak muže hrát. A to jsem měl třípasmo TVM za pár tisíc. DPA mám dodnes, bedny jsem časem vyměnil za Shan... takže asi tak.

Kdyz vezmu roky zpět, vždy jsem něco pořídil nebo postavil, že to bude stačit , ale do pár měsiců ve me začala hlodat nespokojenost a stavil jsem něco dalšiho. Když to vidím teť zpětne tak jsem zbytečne vyhodil spoustu peněz, času, starostí.. Měl jsem jit rovnou do toho nejvyššiho, mě ješte dostupného zesilovače...

Zlacení- stojí asi 1tis./kg čili tech pár šroubků a pojistkové pouzdra vyjdou na pár korun..

Svádět něco na .mp3 je nesmysl když internet je plný kvalitních nahrávek..

Mě to spíš přijde že je ti líto že sis nepostavil DPA a tet tady pořád obhajuješ UNI,JPA ap.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 12 Sep 2010, 19:45

Jerry už ti někdo řekl že si naprostý idiot? Určitě ano ale já ti to zopakuju protože už mě nebaví opakovat co co jsem tu už nejednou psal a ty to vždycky nějak převrátíš. Fakt nevím proč bych se měl vyjadřovat k něčemu k čemu jsem se vyjadřoval naposledy na předchozí straně. Nevím proč neustále vytrháváš z kontextu a překrucuješ věci které jsem řekl. Když něčemu nerozumíš přečti si to znova. Pokud tomu stále nerozumíš tak ještě jednou. Kupříkladu když jsem tu už několikrát psal že párování není nutné nýbrž vhodné. Fakt nevíš jaký je rozdíl mezi slovy nutné a vhodné? Fakt nevíš co znamená věta kde se praví že vybírání součástek je nutné k dosažení maximálních kvalitativních parametrů?

Proč sem zavlékáš zlacení a přední panely když o tom tu nikdo nemluvil? To je snad každého věcí jaké nadstandardní věci si udělá. Nevšiml jsem si že by to tu někdo někomu vnucoval.

Proč sem pořád pleteš nějaké zesilovače v A třídě? Není tam žádná souvislost.

Jasně že kvalit DPA (a jiných kvalitních zesilovačů) nevyužiješ naplno když posloucháš nějaké srágory v MP3 ale to přece vůbec nezanamená že tam není dobře slyšitelný pozitivní zvukový rozdíl slyšitelný i na podprůměrných bednách.

Ano zesilovač jako je JPA by měl být dobrým následným krokem ZAČÁTEČNÍKA. jenže začátečník by se měl učit i na jednoduchých věcech aby se naučil hledat chyby atd. jenže tady je situace zcela zdeformovaná tím že začátečníci se nic neučí ale jen otrocky kopírují věci aniž by jim rozuměli a proto že dnes je všeobecným trendem kašlat na kvalitu hlavně když to cosi dělá. Šmejdská spotřební elektronika ze supermarketu a ty sám jste toho zářným příkladem.
Protože všechno chce protiklad musí tu být někdo kdo poukazuje na ty lepší (a stále ještě dobře dostupné) věci. Nejen pro ty kteří o kvalitu stojí sami od sebe ale i pro ty kteří o tom zatím neví nebo nejsou dostatečně motivováni protože čtou bláboly takového debila jako jseš ty kteří pořád říkají "to stačí, nic víc nepotřebuješ a ani nechtěj protože to je o něco práce navíc". To jsou přesně lidi kvůli kterým je problém si v krámě koupit párek který je udělaný z masa a ne z rozemleté kůže, sóji a tuku.
Jestli někdo má problém říci takovým ojebávačům ať táhnou do řiti tak já s tím problém nemám. Já se tu snažím lidi podporovat v jejich úsilí o dosažení něčeho lepšího tak jak jim jejich síly stačí ale kam ty šlápneš 10 let tráva neroste.
Sledoval jsem tvé příspěvky zde na fóru velmi pozorně ale nezjistil jsem že by tvé příspěvky byly jakkoliv přínosné. Vždycky vyvolávají leda tak dohady. Ta první půlka se dá sice říci i o jiných lidech ale ti se sem přišli alespoň zeptat, přišli požádat o pomoc a nebo se prostě jen baví s jinými pozitivně elektronicky postiženými lidmi. Ty ne, ty jen nasíráš. Tak mi řekni jediný důvod proč bys tu nadále měl být?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 12 Sep 2010, 20:56

Mal by si sa ukludnit. Tak som idiot alebo debil ?

Nasieram zrejme len teba.

roberto napísal: Kdyz vezmu roky zpět, vždy jsem něco pořídil nebo postavil, že to bude stačit , ale do pár měsiců ve me začala hlodat nespokojenost a stavil jsem něco dalšiho. Když to vidím teť zpětne tak jsem zbytečne vyhodil spoustu peněz, času, starostí.. Měl jsem jit rovnou do toho nejvyššiho, mě ješte dostupného zesilovače...
To chapem. Ale nie kazdy je taky narocny. Niekto ma povedzme nejake geniusky pri PC niekolko rokov, potom si spravi povedzme UNI50 a ma to dalsich x rokov a je spokojny.

A zrejme uznas ze to nebolo uplne zbytocne z toho pohladu, ze si vdakatomu ziskal nejake skusenosti atd.
roberto napísal: Svádět něco na .mp3 je nesmysl když internet je plný kvalitních nahrávek..
Nie vsetko sa da stiahnut aj v slusnej kvalite. A ako som pisal, nede zdaleka len to o ze ci ma MP3 128 alebo 300kbps.
roberto napísal: Mě to spíš přijde že je ti líto že sis nepostavil DPA a tet tady pořád obhajuješ UNI,JPA ap.
To urcite nie, ja som maximalne spokojny s tym co som si postavil.
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 12 Sep 2010, 21:04, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 12 Sep 2010, 21:04

Věř mi že nenasíráš jen mě, jen já jednám natolik na rovinu že ti to tu klidně řeknu. Ostatní mlčí stejně jako když jsou volby nebo referendum.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 12 Sep 2010, 21:09

Ja mam taky pocit, ze teba serie len to, ze sem prisiel niekto kto normalne pise svoj nazor a neprisiel sem len klast otazky skusenejsim ako je on. Asi si zvyknuty na to, ze sa ta len niekto nieco pyta a ked nieco napises tak s tebou vo vsetkom suhlasi. Ludia ale mozu mat aj iny nazor a myslim ze ho mozu ja prezentovat.
0

roberto
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa roberto » 12 Sep 2010, 21:20

Tak fajn, jsi s UNI spokojený tak to běž dál šířit do dalších vláken..tohle je jaksi o DPA
0

lubos3362

Príspevok od používateľa lubos3362 » 12 Sep 2010, 21:43

Jerry, len zasieraš vlákno. Nikto tu nikomu nič nevnucuje. Toto je o DPA a tomu ani zďaleka nerozumieš. Načo sa staráš do toho o čo nemáš záujem.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 12 Sep 2010, 23:58

Já nemám problémy s tím když má někdo jiný názor pokud ho dokáže dostatečně obhájit nějakými rozumnými argumenty. Jenže ty sem přijdeš, řekneš že DPA je zbytečnost a cokoliv co má lepší funkčnost než jen základní je zbytečné. Ale na to ses narodil ve špatné době. Tohle si mohl říkat tak před 40ti lety kdy vládla tuhá normalizace a oficiálním cílem režimu je aby všichni měli pokud možno to samé a nijak nevyčnívali z davu. Chceš něco lepšího? Tak to asi bude nějaký pěkný buržoust tak se na něj podíváme. Dnes je ale doba jiná. Člověk má možnost růst když chce. Proč taháš lidi za nohu dolů jak vodník? Bojíš se snad že by mohl mít někdo něco lepšího než ty tak abys v těch srač-kách nebyl sám? Nebo se bojíš že to někdo dokáže lépe než ty s tvým ojebovýám přístupem? Nebo si šetřílek? Mě je to jedno, dělej si co chceš ale nestahuj lidi dolů tvým přístupem "to stačí".
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mir.ku
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 16 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Nová Paka

Príspevok od používateľa mir.ku » 13 Sep 2010, 00:31

0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 13 Sep 2010, 02:42

Porovnávaš/te dva topologicky totálne rôzne zosilňovače. Áno JPA je robená čo najjednoduchšie, a zároveň aby sa z toho zapojenia dalo vyžmýkať čo najlepšie parametre. DPA je iná cenová ako aj parametrická kategória.

Keď už tak porovnávať niečo čo sa topologicky aspoň trochu na seba poníma. Trebárs leach a DPA.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 13 Sep 2010, 16:04

JAKUB G napísal:Keď už tak porovnávať niečo čo sa topologicky aspoň trochu na seba poníma. Trebárs leach a DPA.
Tak pod tento názor sa s plnou zodpovednosťou podpisujem aj ja ... :!:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

ujo37
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: dubravica

Príspevok od používateľa ujo37 » 26 Máj 2011, 20:37

dobry vecer nasiel som vas na svet elektro,kde pisete ze ste uz postavil zopar slusnych zosilovacov.Mam urcity problem s ktorim by ste mi vedeli pomoct.ak mozte kliknite na hifislovanet v DIY projekty zosilnovace kde v zlozke dpa380 opisujem svoj problem.dakujem za odpoved
0

LukasX

Príspevok od používateľa LukasX » 11 Jún 2011, 18:33


pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pawlo » 11 Jún 2011, 23:14

Zdravím!

Spravil som si oneskorenie pripojenie repro a jednosmernú ochranu rovnakú ako je v DPA380.

Ide o to že pri pripojení napätia k týmto ochranám relé prakticky ihneď zopne. Zapojenie som skontroloval. Premeral niektoré napätia nič čudné som tam nevidel.

Neviete mi niekto povedať aká dlhá je doba oneskorenia? Poprípade ako sa dá meniť.


Je tam použitý čítač 4020N. Neviem či som podľa schémy správne pochopil jeho činnosť. Vedel by mi ho niekto vysvetliť?

Ďakujem.
Prílohy
SCHEMA_OCHRANA_ZOSILNOVACA.jpg
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Príspevok od používateľa nalimko33 » 12 Jún 2011, 11:45

0

Napísať odpoveď