Zosilovac RH Sound

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Darktin

Zosilovac RH Sound

Príspevok od používateľa Darktin » 04 Jún 2011, 06:53

Zdravim potreboval by som ozvucit zahradne akcie. Mam nejake repraky, len vzdy je problem zo slusnym zosilovacom, teraz som si vsimol ze firma RH Sound ma dokonca nejake zlavy...

Chcem sa ako amater spytat taku hlupu otazku - Zdroj signalu budu mobily a ich sluchatkove vystupy

Ked napojim mobil na mixpult, ktory tam tiez chcem kupit jeden z tych lacnejsich,, a mixpult napojim na zosilnovac, paci sa mi napr PF 2150 tak by repraky mali hrat po napojeni na zosik ano ? Alebo k tomu potrebujem este nejaky prvok kedze signal z mobilu je relativne slaby..

Kód: Vybrať všetko

http://www.rhsound.sk/sk/pf-2150_zosilnovace.rhd.512.htm
Pytam sa jak debil, lebo predsalen chcem insvetovat 200E tak ze ci je to dobra investicia :oops:

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 04 Jún 2011, 08:37

So skoro každým zosíkom RH sound mám osobnú skúsenosť. Na malé akcie a záhradn grilovačky to stačí. No na nejaké profi to je hrôza. Na mobil budeš požno potrebovať preamp
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa staffy » 04 Jún 2011, 10:27

Čo som meral, tak výstup na mobile je tak cca 300mV, to len tak pre zaujímavosť, možno to pomôže...
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 04 Jún 2011, 10:42

Mobil je zdroj hluku - ne zvuku.

Hádej proč jsou na RH soundy takové negativní reference jaké jsou?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 04 Jún 2011, 16:08

Thales nie každý chce a môže investovať 10 tisíce do audia,a hlavne ak je to len študent a chce ozvučovať nejaké párty.Osobne, keď sa hraje nejaká diskotéka,párty,tvz. ožran párty sa berú najstaršie repro,mix,zosiky... dôvod je dozaista prostý...

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 9 minútach:

Teraz k téme...RH sound sú pajce ako už každý vie kto sa aspoň trocha rýpe v audiotechnike,tak ako omnitronic,citronic,behringer...a ďalšie pajce..od nich nie je nič dobré...Ale dobré myslím pre niekoho kto chce hrať akcie dosť často buď má kapelu alebo to má využívať nejak profesionálnejšie,Ak si amatér,ako je aj vidieť,tak ti to RH sound úplne stačí...ako sa hovorí za málo peňazí vela muziky. Alebo ma napadá ešte jedna možnosť a to kúpiť niečo staré.. a to napr TESLA AZK220 alebo TESLA DISCO 240 h.cena sa pohybuje za AZK cca 100 eur...
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 04 Jún 2011, 17:38

Tak nějaké to PC má snad dneska už každý a i blbé zvukovky hrají lépe jak mobil.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 04 Jún 2011, 18:34

Tak to je samozrejmé že NTB a mobil je sakramenský rozdiel :) No a myslím robiť disko bez NTB aspoň tak je čudné... aspoň Virtual DJ a fičíš :) No veď uvidíme čo napíše :)
0

Používateľov profilový obrázok
matus15
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 10 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus15 » 04 Jún 2011, 19:07

aké pajce? :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 04 Jún 2011, 19:30

Nerozumel som ťa...

// Necituj posledný príspevok, ak naň reaguješ. eriko
0

Používateľov profilový obrázok
matus15
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 10 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus15 » 04 Jún 2011, 19:37

že ako to myslíš že sú to pajce? vieš čo to pajc znamená?

to že je to ošidený low-cost, o tom žádná, ale navrhuje si to RH Sound sám

re.(22:52): pajc znamená kópia, nie šrot ;)
0
Naposledy upravil/-a matus15 v 04 Jún 2011, 22:52, upravené celkom 1 krát.

BiG_HomiE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17 Apr 2010, 00:00

Príspevok od používateľa BiG_HomiE » 04 Jún 2011, 19:56

k tym mobilom podla mna moj iphone je urcite lepsi zdroj zvuku ako zvukovka v mojom notebooku alebo pc ale viem ze vacsina mobilov je v tomto onicom...
edit: obidve zvukovky su integrovane na zakladke pri normalnych zvukovkach je to urcite lepsie
0

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 04 Jún 2011, 20:52

BiG_HomiE napísal:k tym mobilom podla mna moj iphone je urcite lepsi zdroj zvuku ako zvukovka v mojom notebooku alebo pc ale viem ze vacsina mobilov je v tomto onicom...
edit: obidve zvukovky su integrovane na zakladke pri normalnych zvukovkach je to urcite lepsie
Pajc som myslel že je na hovno čo sa týka po zvukovej,stranke a tak isto aj po kvalitatívnej.

A Iphone nemá každý :wink:
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 04 Jún 2011, 21:29

Ked pouzijes mobil ako zdroj signalu ma to jednu velku vyhodu, ze nehrozi zemna slucka, kedze mobil ide zo svojej baterky a nema nic spolocne so zemou. No a netreba ho zapojovat do elektriky. Ale to je asi tak vsetko z vyhod. Potom to ma uz len nevyhody. Ale velmi zalezi na tom co je to za mobil.

Neviem ako ste prisli na to ze SLUCHATKOVY vystup na mobile je "slaby". Ved ked do neho napojim sluchadka, ktore maju 32ohm, tak normalne hraju. Tak co je na nom slabe ? Urcite je tam viacej jak 300mV amplituda a ma aj dost nizky vystupny odpor.

Mne ked niekto povie ze vystup je slaby, tak si predstavujem vystp z nejakeho mikrofonu, alebo magnetickej hlavy, alebo ihly grama a nie sluchatkovy vystup.
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Príspevok od používateľa Axwell » 04 Jún 2011, 22:13

sony ericsson napr. c510 ma dost nizke vystupne napatie cca 100mV pri 1khz sinus, a to aj zbadat na obycajnych sluchatkach ale zato kvalitou najlepsie zo vsetkych mobilov ma prave Sony Ericsson.
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa staffy » 04 Jún 2011, 23:18

Ja som to meral pri 1kHz do velkej impedancie(radovo kohmy), vyšlo presne 305mV efektivna hodnota...
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

joži

Príspevok od používateľa joži » 05 Jún 2011, 02:19

Ericson vobec nemá najkvalitnejšie DAprevodníky....

Stačí si porovnať, bráchová stará N95 má velmi dobrý DA prevodník zvuk je taky akurát, kdežto moja N C6tka má o dosť chudobnejší zvuk taky bez života.

Čím starší telefon, tym máš vačšiu nadej že tam bude lepší DAC a lepší/ silnejší výstup.

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 05 Jún 2011, 02:24

N95 je zaujimavy telefon, ma aj celkom slusny fotak aj video zaujimave sa nou da natocit a aj GPS to ma a dnes sa da splasit za zaujimavu cenu. No len je trosku teholovity. :)
0

Darktin

Príspevok od používateľa Darktin » 05 Jún 2011, 05:44

som celkom zmateny z reakcii.. :? takto vam poviem, ze notebook by na podobnu akciu asi nikto nedoniesol, lebo by dorana bol prinajmensom obliaty niecim :D kvalitu by som absolutne neriesil

a teda ti co hovoria ze je to smejd ten RH Sound, tak povedzte v zhruba podobnej cenovej kategorii sa da naist nieco ine ? Lebo kritizovat je lahke ale naist alternativu... :P

plus pokial ide o vykon tak tiez nechcem nic ultra....niekedy nam tam hrali iba logitechy od compu co maju 32W RMS :lol: a celkom to stacilo, myslim ze realnych 40W na podobnu akciu bohate staci, zas treba mysliet aj na susedov

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 05 Jún 2011, 12:41

Nezapomínej na to že souvislost mezi výstupním výkonem a akustickým tlakem není lineární! Také nezapomínej že zesilovač se nesmí dostávat často do limitace. Z toho plyne že zesilovač i použité reprobedny by měly mít výkonovou rezervu. Tady je ale asi zbytečné cokoliv řešit vzhledem k tomu že nemáte ani z čeho hrát a mobil za zdroj zvuku fakt nepovažuju. Sorry nemůžu si pomoci ale tohle je mi celé vážně proti srsti. To se nikdo z vás není schopný udržet alespoň trochu ve střízlivém stavu aby ohlídal techniku?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 05 Jún 2011, 14:12

Darktin napísal:som celkom zmateny z reakcii.. :? takto vam poviem, ze notebook by na podobnu akciu asi nikto nedoniesol, lebo by dorana bol prinajmensom obliaty niecim :D kvalitu by som absolutne neriesil

a teda ti co hovoria ze je to smejd ten RH Sound, tak povedzte v zhruba podobnej cenovej kategorii sa da naist nieco ine ? Lebo kritizovat je lahke ale naist alternativu... :P

plus pokial ide o vykon tak tiez nechcem nic ultra....niekedy nam tam hrali iba logitechy od compu co maju 32W RMS :lol: a celkom to stacilo, myslim ze realnych 40W na podobnu akciu bohate staci, zas treba mysliet aj na susedov
No počuj,ja ťa nerozumiem, chceš investovať do zosilňovača vyše sto eur,hej ? Potom bedŇe nech majú hodnotu ďalších sto eur...nech...a ako Thales správne poznamenal robiť diskotéku zo zdrojom zvuku _ TELEFÓN sa mi zdá trošku čudné....Ďalej ak mám poznamenať starý notebook stojí nech 200 - 300 eur ak sa chápeme... dnes normalné telefóny idú od tejto ceny smerom vyššie.Čiže o telefón sa nebojíš že ti ho oblejú ? Ďalej mám s týmto skúsenosti: obliaty mix,zosik....Urobim si zoskupenie tak že si spravím niekde v rohu radu repro....za ktorú mi nikto neprejde... a notebook si tam uložím, a nemajú šancu obliať notebook. A ak je to až táka naje*em sa párty tak to už je fakt choré...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok