Gitarová hlava

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Gitarová hlava

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 15 Jún 2011, 16:29

Ahojte,

mám takú teoretickú otázku. Takže, potrebujem gitarový zosík pretože chcem hrávať v kapele. Premýšľal som že by som kúpil nejaké 15W kombo napr. Line 6 pretože má slušný zvuk, z neho vytiahnuť celý preamp okrem koncáku (TDA2030) a k tomu preampu spraviť voľáku JPA100-ku. + repro bedňu mesu alebo randalu.

Len sa obávam že zvuk nebude bohvieaký tak preto by som to chcel počuť vaše názory na to, i keď viem že vačšina názorov sa zhodne že "nie" :D

Díky vopred za názory. ;)
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 15 Jún 2011, 16:37

Otazne je co od toho ocakavas. Ci je to kapela s ktorou si zahrate for fun. Alebo ci to chces brat trosku profesionalnejsie. Kolko chces do toho investovat. Atd... Ja som si postavil mesa dual rectifier 2CH.
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daniel1212 » 15 Jún 2011, 16:43

ak chceš troška profesionálnejšie tak si psotav niečo celolampové, alebo jednoduchší Marshall JCM800, alebo troška náročnejšie mesa dual recti, ako spomínal kolega,, podla toho či gitaru či basu,, ja si na basu stavam elektronkovy preamp od betarona a koncak od jožiho a kuba 240W
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 15 Jún 2011, 17:03

Stavbou gitarového aparátu sa nedá nikdy ušetriť. Najprv si daj otázku prečo stavať, keď sa dá kúpiť ? Vždy vždy vždy to preplatíš, či už na súčiastkach alebo na investovanej námahe (ktorá bez skúseností vyjde nazmar). Číňania (napr. Bugera) vie tak dobre opajcovať známe stroje že sa im nedá konkurovať.

A ako s tým preampom a koncákom ? Chceš vyhodiť preamp, nechať TDA2030 a prirobiť JPA100 ? 8O
Preamp by som postavil jednoznačne FETový a koncák najlepšie mosfetový, keď nie taký, tak až tam to JPA100.

Ja na tranzistory nehrám, ale elky vyžadujú určite skúsenosti. Hovorím práve z tej mojej bolestivej skúsenosti.
Každopádne ti fandím a rád poradím ak to nebudú priblblé dotazy súvisiace s neznalosťou U=R.I :lol:
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 15 Jún 2011, 18:00

Udělej jak píše Racius. Vždyť ten preamp bude asi tak stejně kvalitní jako koncák tak nevím co od něj čekáš.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 16 Jún 2011, 11:47

Racius: Mal som na mysli že preamp z komba by som pripojil na výkon. koncák. Len to by muselo byť kvalitné kombo minimálne :D

Niečo ako Line 6 len s lampovým preampom, hlavne efekty ako reverb, sweep echo, chorus, plague atď., pretože sa mi ten tranzistor prestáva páčiť :D a niesom si istý či by sa mi toto riešenie oplatilo 8O lebo cena takého komba, no určite dosť vyjde :D
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jozko95 » 16 Jún 2011, 12:27

Ja by som volil urcite lampu. Mam basu a je ukrutny rozdiel ked ju napojim na trand alebo elku. A v gitare je podla mna rozdiel omnoho vyssi. Este by bola moznost skusit nejaky hybrid, ale keby bolo na mne urobil by som nejaky Marshall, Vox, Orange alebo nieco take. Ale zas zalezi ci si na to trufnes alebo nie. Kazdopadne tu je link na jednu stranku kde su aj lampove a aj trazistorove zosilnovace, ci uz na gitaru alebo basu : http://drtube.com/
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Wulpo

Príspevok od používateľa Wulpo » 16 Jún 2011, 16:26

Nevedeli by ste poradiť basový predzosilňovač na sluchatka ? niečo uplne jednoduche pretože mam staršiu basu a ma velmi mallé výstupne nepätie a chcem s tým hravať na repro od PC.
dakujem

Používateľov profilový obrázok
Jozko95
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 811
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: medzi BN a PE
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jozko95 » 16 Jún 2011, 17:20

Aj ja uz nad tymto dlhsi cas premyslam, ze bo som daco take vyrobil. V Muzikeri maju daco taketo: http://muziker.sk/basgitarove-komba-hla ... -bass.html , ale ta cena sa mi nepaci. Keby niekto o niecom podobnom vedel mohol by to hodit do plena :D
0
Majte so mnou strpenie, som začiatočník díki moc :-)

Wulpo

Príspevok od používateľa Wulpo » 16 Jún 2011, 17:43

presne to chcem aj ja ale 50€ je vela :D

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 16 Jún 2011, 18:15

Basa alebo gitara a repráky od PC je kravina, postav si radšej nejakú TDA2050 alebo LM3886 a máš :D
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 16 Jún 2011, 19:05

Tak tím by si zrovna nepomohl.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Príspevok od používateľa polo » 16 Jún 2011, 19:15

Ktovie mozno by sa mu pacil ten skresleny zvuk ,staci povedat ,ze tak to ma byt a gitarista bude spokojny :D
0
'Cause life is like a game sometimes

Wulpo

Príspevok od používateľa Wulpo » 16 Jún 2011, 21:15

Lucky_666 napísal:Basa alebo gitara a repráky od PC je kravina, postav si radšej nejakú TDA2050 alebo LM3886 a máš :D
ale ty asi nevies ake mam repro k pc..


hovorím o tom že potrebujem predzosik... lebo basa ma cca 50-70mV na výstupe.. a to tvoje LM-ko potrebuje tak 10x viac !

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 16 Jún 2011, 22:14

Dobre, nemusíš kričať, tak si aspoň mohol napísať aké repro budeš používať, lebo ak by som sa neozval ja tak sa ozve niekto iný. A keď tak, k takým zosíkom sa vačšinou robia predzosíky.
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Wulpo

Príspevok od používateľa Wulpo » 16 Jún 2011, 22:20

zosik mam... lm3886t :D ; a repro k tomu umerné 2x50W, len ked tam pripojím basu tak musim mat zosik na plnom, a este ajtak to hra potichu a už to aj umerne sičí... preto tam potrebujem predzosilnovač.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 16 Jún 2011, 22:25

Tak keď preamp, tak možno by som si najprv preštudoval o konštrukciách DieFET alebo Dr. Boogey, sú to prerábky známych lampových aparátov na FETové preampy, jedinou bolesťou je že to stavali amatéri zo zámoria a osadili to FETmi ktoré sa nejak u nás nevyskytujú v obchodoch:

DieFET:
http://www.thegearpage.net/board/showth ... p?t=447051

Dr. Boogey:
http://gaussmarkov.net/layouts/drboo/drboo-project.pdf

Sú to preampy určené na gitaru, na bassu by som si možno obzrel riešenie z nejakého trandového komba, tam sa to dnes rieši skoro všetko na jedno kopyto a to z OZtiek, napr.:
http://www.drtube.com/schematics/marshall/3520pre.gif

//šak existuje spústa stránok so schémami známych ampov, tak sa tam inšpirujte, ten vývoj za vás spravili výrobcovia 50 ročnou históriu nástrojove techniky, nevymýšlajte vymyslené.
0
Naposledy upravil/-a AndiCibula v 16 Jún 2011, 22:30, upravené celkom 1 krát.
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 16 Jún 2011, 22:27

Wulpo my sice nevíme co máš k PC za repro, ale pokud to bylo určené původně k PC tak to na 100% vhodné není. Silně pochybuju že bys k PC používal jakékoliv repro vhodné na kytaru. Kupříkladu nějaký kytarový nebo PA 10" v ozvučnici vhodné na kytarovou produkci.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Wulpo

Príspevok od používateľa Wulpo » 16 Jún 2011, 23:12

Thales napísal:Wulpo my sice nevíme co máš k PC za repro, ale pokud to bylo určené původně k PC tak to na 100% vhodné není. Silně pochybuju že bys k PC používal jakékoliv repro vhodné na kytaru. Kupříkladu nějaký kytarový nebo PA 10" v ozvučnici vhodné na kytarovou produkci.
ja som gitaru nespomínal, (na gitare sa da hrat cez hociake repro ale len na clean kanaly, to hra temer vsade ako tak pohode, pri skreslenom zvuku je to hroza.. treba na to určene repro, ale ja hovorim o clean kanaly na bassgitaru)

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 16 Jún 2011, 23:27

Tak si postav nejaký preamp, vhodných schém máš habadej, len treba hľadať ;)
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Napísať odpoveď