Problém s brumením v aute

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Re: Problém s brumením v aute

Príspevok od používateľa foker » 12 Okt 2020, 10:52

Samozrejme ze nie
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Problém s brumením v aute

Príspevok od používateľa mr.dred » 12 Okt 2020, 12:17

Edgar napísal:Tak serióznejšie zosilňovače
Ta sme še pobavili :mrgreen: :twisted: :lol:
foker napísal:Myslim ze so zosilnovacom neni problem.Skor s radiom.
No daj...čo si vyzistil ?
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Re: Problém s brumením v aute

Príspevok od používateľa foker » 12 Okt 2020, 12:38

Nic som nezistil.Iba to ze zosilnovac sam o sebe je ticho.Neviem ako je rieseny vystup vnutri radia.Ako je pripojene tienenie vystupu,co vsetko je uzemnene.Radio je spojene so zosilnovacom,ale ten je ticho az kym nezapnem radio.Ked je vypnute tak ziadny brum neni
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Problém s brumením v aute

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 12 Okt 2020, 15:41

Toto býva vždy beh na dlhé trate. :) Naozaj nejde o nič iné, len o blbé zemné slučky. Nedávno som to riešil tiež a zdrojom brumu bolo rádio, kde zemná slučka vznikla po prepojení so zosilňovačom. Skúšali sme ako prvé galvanický oddeľovač, keďže je to najrýchlejšia cesta. Bohužiaľ v rádiách často nebývajú výstupy pre prídavný amplifair riešené výstupnými buffermi, ale ako odbočenie z cesty signálu pre výkonový stupeň - navyše cez odpory a teda mávajú tieto výstupy pomerne vysokú impedanciu. Oddeľovač sa tým pádom chová ako skrat. Museli by sa pred neho urobiť emitorové sledovače, alebo buffer s OZ...no laik by asi narobil viac škody, než užitku. V zásade najjrozumnejšie riešenie je zlikvidovať slučky. Často sa to veľmi zle robí, lebo k rádiám dnes býva pripojených hromada periférií, canbus atď. a každá z týchto vecí zanáša do rádia ďalší kostriaci bod. Eliminácia slučiek potom nebýva jednoduchá a občas ani možná...
Proste, montáž autohifi do dnešného auta naozaj nebýva nijak triviálnou záležitosťou (aj keď to tak vyzerá) a vyžaduje znalosti, skúsenosti a zručnosť. Ja sám už podobné kšefty odmietam. Nemám na to čas a už vôbec nie nervy.
V tomto konkrétnom prípade naozaj dokážem aj ja poradiť len to, čo tu už odznelo: Galvanické oddelenie s vyššou impedanciou. Tie teslácke vajíčka sú ideálne...no blbo sa zháňajú.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok