PC zdroj a galvanické oddelenie - prúser? + káblovka

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

PC zdroj a galvanické oddelenie - prúser? + káblovka

Príspevok od používateľa bobor1992 » 22 Máj 2015, 00:38

Zdravím páni, chcel by som sa na Vás obrátiť, ak ste už niečo takéto riešili...
Objavuje sa mi brum v zostave pri súčasnom pripojení PC a kábľoky UPC. Neviem, čo je to za bordel, ale medzi zemou káblovej TV a PEN v baráku je rozdiel aj 50V, samozrejme iskry pri pripájaní koaxov lietajú, len taký hukot.
Každopádne, nebudem tu riešiť milión krát preberané oddelenie audio - PC je s TV prepojené cez HDMI, takže galvanické oddelenie signálu nepripadá do úvahy.
Moje otázky znejú:
1.: je normálny až taký rozdiel medzi rozvodom káblovky a PEN v baráku? To akože bežne v praxi funguje a elektronika to znáša bez toho, aby niečo zhoralo???
2.: mám tu niekoľko trafákov 230/32V, pri spojení sekundárov by som tým získal dostatočne dimenzované oddeľovacie trafo. Ako sa správa PC zdroj po pripojení na oddeľovacie trafo? Počul som aj to, že PC zdroj musí mať bezpodmienečne spojenú kostru s PE, pretože inak sa môže na kostre objaviť nebezpečné napätie, vytvorené akýmisi filtračnými somarinami, bludnými prúdmi alebo niečím iným v rámci konštrukcie zdroja.
3.: Je možné nejako EFEKTÍVNE oddeliť kábľovku tak, aby sa cez kostru nikam nedostávalo nebezpečné napätie a brum? Skúšal som natvrdo spojiť zem kábľovky a PEN, situáciu to len zhoršilo....
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: PC zdroj a galvanické oddelenie - prúser? + káblovka

Príspevok od používateľa Washu » 22 Máj 2015, 01:49

To napatie ti tam ide z anteny.
Oddel koaxialny privod kablovky a bude po probleme. Stacia na to 2 keramicke kondenzatory (aspon na 2kV ale idealne viac).
Kapacita nieje vyrazne kriticka ale hmota musi mat slusne Vf vlastnosti a konstukcia musi byt tiez slusna aby si zachoval aspon ake take impedancne prisposobenie.
PS: Vyraba sa to aj hotove ako prislusenstvo k TV.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: PC zdroj a galvanické oddelenie - prúser? + káblovka

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Máj 2015, 06:54

My na kablovke pouzivame taketo
http://www.dipolnet.com/galvanic_isolat ... R48605.htm

Ak nechces kupovat, poslem ti na test, stryco.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: PC zdroj a galvanické oddelenie - prúser? + káblovka

Príspevok od používateľa miroja » 22 Máj 2015, 07:42

Ja som kupil pred rokmi toto http://www.avelmak.sk/index.php?lm=666& ... icle=31331 a funguje
Prílohy
31331.jpg
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok