ake sluchadla kupit?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 25 Júl 2015, 09:02

Loloone napísal:ja mam M-audio 610 (firewire) zvukovku a v porovnani s tou integrovanou na doske sa mi vobec nezda lepsia, prave naopak... takze podla mojho nazoru je to dost individualne
inak nastrojove preampy (vstupy) sa mi pacia, nahravky super, symetricke vystupy tiez OK ale tie sluchatkove vystupy nic moc ...ale uz som si zvykol :-)

a mam este dalsiu externu firewire kartu a tiez nic moc na sluchatka....
podla mojho nazoru dobry headamp dokaze zvuk dost "ozivit" a pozdvihnut
ale pokial chces na tom pocuvat nejake MP3 a podobne chobotiny tak je to uplne jedno a vobec to metreba riesit
Donedávna som používal M-audio Audiophile 24/96. Oproti zvukovke na MB obrovský skok dopredu. A bazárovku kúpiš za cca 30€.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa staffy » 26 Júl 2015, 13:14

Aha takže k sluchátkam za 30€ mu idete radiť meniť aj zvukovku...a čo ešte nie? DAC a sluchátkový zos.?
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa martin286 » 26 Júl 2015, 21:53

zoberiem nejake tie superluxy kedze ste sa tu zhodli na nich.. a zvukovku kaslem zatim. snad bude pocutelny rozdiel aj bez nej... musi byt, sak teraz mam vivanco za 9,99 :lol:
0

miroslava44
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Sep 2015, 13:58

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa miroslava44 » 14 Sep 2015, 14:02

Slúchadlá Prestigio PBHS1 bezdrátová biela/zelená výborné slúchadla. Som maximálne spokojná, dobre sedia na hlave, dobrý výkon.

Zmazaná URL. Reklama na portáli svetelektro.com sa platí.
0
Naposledy upravil/-a Drakoush v 14 Sep 2015, 18:00, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Výmaz reklamy.

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa platon.rado » 14 Sep 2015, 14:18

To čo je spam ???
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Sep 2015, 17:57

Nie, to je nová forma reklamy. Akurát nevieme, či to niekomu platia a nejaký srab sa potom regne a "poradí", alebo je to Bot a bude treba riešiť nejak captcha.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

sluchadla - pomozte z vyberom

Príspevok od používateľa martin286 » 21 Dec 2015, 18:48

caute chcel by som kupit sluchadla,lebo tie moje vivanco za 10e co hralo ako sudy uz nehraju vobec, a chcel by som nieco kvalitne, vycital som,ze superluxy,sa daju kupit za 30eur, len neviem ktora seria(ake oznacenie presne) ale pisu ludia ze maju vyladeny priestorovy zvuk, a ze sa rovnaju aj 100-150e sluchadlam. jedna sa o seriu HD. cize superlux HD a nejake trojcislie,ale je ich vela,tak neviem ktore su naj z nich... viete poradit ?
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: sluchadla - pomozte z vyberom

Príspevok od používateľa Loloone » 21 Dec 2015, 19:03

Superlux doporucujem... je to za malo penazy relativne vela muziky, mam HD660 uz asi 2 roky, velka spokojnost

ak ti mozem poradit tak nekupuj na slepo podla nejakych referencii ale ak mas tu moznost tak chod niekde do kamennej predajne alebo showroom-u kde sa da porovnavat, lebo jedna vec su parametre na papieri a druha vec je ked si das sluchatka, jak ti pasuju na gebulu a dalsie veci....

kazdemu nieco ine vyhovuje
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: sluchadla - pomozte z vyberom

Príspevok od používateľa Wili » 21 Dec 2015, 19:04

Ja mam doma jedne superluxy (HD681B) a ako z nudze cnosť sa to použivať da, je to rozhodne lepšie ako štuple, alebo podobne lacne shity za 10eur takže učel splňaju a hraju za tu cenu celkom dobre. Vedia hrať aj celkom nahlas a čosi aj zabasuju ale nie extremne hlboko. Nečakaj žiadne zazraky, maju taky trochu "plastovy" zvuk na vyškach ako väčšina slúchadiel na úrovni 20-30eur.

Neviem ako si na tom finančne ale možno by som počkal a dosporil si na nejake poriadne Beyerdynamic okolo 100eur sa snaď už nejake dajú zohnať a kvalitatívne to bude neporovnateľný rozdiel. :roll:
0

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: sluchadla - pomozte z vyberom

Príspevok od používateľa milan209 » 21 Dec 2015, 19:15

Teraz majú v akcii v metre marshal major 2 za super cenu 62e.
Vraj sú dobré.
0

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: sluchadla - pomozte z vyberom

Príspevok od používateľa martin286 » 21 Dec 2015, 19:52

30e chcem dat max za sluchadla, a o tych superluxoch som sa docital ze za tu cenu sa uz daju zohnata ze sa tam da hovorit o zvuku... tak som sa chcel opytat ze ci je to pravda. sice, kazdy vnima zvuk inak, a ma ine poziadavky, a najradsej by som siel do kamennej predajne,ale tie superluxy ma asi 5 e-shopov,cize nemam moznost ich vyskusat, a aj keby, tie eshopy su od mojho bydliska na druhej strane slovenska,cize vlastne je to nerealne...
0

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: sluchadla - pomozte z vyberom

Príspevok od používateľa milan209 » 21 Dec 2015, 19:58

Rozumiem.
Tak napr. KOSS UR-20. Kúpiš pod 30e a podla mňa majú dobrý zvuk. Aj na ušiach sú príjemné. To je ťažko, najlepšie je reálne odskúšať a porovnať. Každý má iné vnímanie.
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Juroo » 23 Dec 2015, 14:29

Pridám sa do diskusie, tiež som nedávno zháňal za podobnú cenovku. Chcel som Samson SR850, no nakoniec som kúpil Superlux HD668B [Balanced] ktoré by mali byť úplne to isté, len s iným logom (zvukovo vraj ako DT990 a vzhľadovo kópia AKG). Zvažoval som ešte HD330 ale mali ozaj veľký prítlak, tie 668B majú tak polovičný.
Troška ich teda priblížim :
Komfortom sú pre mňa dobré, mám ich ako domácu náhradu špuntov Sony MH1C ktoré mám na cesty a doma radšej počúvam tieto superluxy. Dajú sa počúvať celé hodiny a nič netlačí ... naúšniky sú ale koženka ... na druhú stranu sa dajú vymeniť a existuje kopec náhrad, od koženkových cez kožené až po velúrové ...
Konštrukcia je polouzavretá, moc netlmia okolie a je ich počuť von ... nie je to nič strašné, ale napr. v práci by som ich už nepoužil aby som nerušil ... doma to je jedno.
No a čo zvuk, v prvom rade sú konkrétne na týchto 668B celkom ustrelené výšky, teda celé pásmo od 5kHz vyššie, rovnako niekde na 1,5-2kHz je peak ... v recenziách ich označujú ako slúchadlá s "jasným" zvukom ... podľa mňa jednoducho nie sú frekvenčne vyrovnané (frekv. char. na stránkach výrobcu aj celkom sedí).
No je tu jedno veľké ale ... ak sa výšky aj ten peak stiahne pomocou EQ, osobne si trošku ešte pridám na basoch (mám rád teplejší charakter) tak sa slušne rozohrajú. Po pár hodinovom rozohraní sa zvuk celkom zjemnil ...
Teraz si dovolím tvrdiť že hrajú lepšie ako tie MH1C (ak nepoznáš tak si schválne na ne nájdi recenzie). Jedine na basoch sú iné, pre niekoho lepšie, niekoho horšie ... teda sú "rýchlejšie", ako keby viac kopú, no pod 30Hz to nič nezahrá ... rozumne od 40Hz vyššie, tie špunty zahrajú každú subsonickú frekvenciu ... no na hudbu ako takú to stačí aj tak s prehľadom. Čo je jednoznačné lepšie ako pri tých Sony je podanie priestoru a lokalizácia nástrojov, možno ešte "detailnosť". Taktiež vedia hrať pomerne nahlas a moc ich to nerozhodí, ale nemám to moc v obľube ...
Majú 56Ohm, čo znamená že napr. telefón mi ich len tak tak vybudí, síce hlasitosť je taká ani hlasná ani tichá, no počuť že telefón mele z posledného. Int. zvukovka v NB mi ich už celkom prijateľne vybudí. No najlepší zvuk majú na ext. zvukovke so vstavaným headampom (konkrétne mám Asus Xonar U7).
Takže vo výsledku sa pridávam k názoru že do 30€ sa bude ťažšie hľadať niečo lepšie. Okrem toho, ak sa s tým chceš hrať, na nete nájdeš kopec módov s ktorými si zvuk vieš upraviť podľa seba.
Každopádne byť tebou, tak si ich idem vypočuť ... napr. v muzikeri ich majú vystavené hneď niekoľko modelov na stojane, stačí dobehnúť s vlastným prehrávačom a pekne poprosiť ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Aug 2018, 18:09

Test najlepších slúchadiel 2018

Obľúbený model

Marshall Major II
:finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga:

Už dlho som sa tak nezasmial. To je nejaká neplatená reklama na súkromný web?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Aug 2018, 19:05

Čo je na tom smiešne? :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa hpeter » 24 Aug 2018, 19:19

ten web presmeruje na alzu, finta v odkazoch
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Aug 2018, 19:24

Drakoush napísal:Čo je na tom smiešne? :)
Toto: Test najlepších slúchadiel 2018
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Aug 2018, 19:34

Aj tak nechápem, o čo Ti ide. Iba šípim, že máš na to iný názor... Nuž, vysvetlím Ti to tak. Zvukový vnem je veľmi subjektívna záležitosť. Nedá sa vôbec objektívne zhodnotiť, ktoré hrajú najlepšie - hrajú každé inak, tomu vyhovuje to, inému ono...
Takže jediná vec, čo sa objektívne v teste dá zhodnotiť, sú ostatné parametre, ako výdrž baterky, cena, spracovanie, dizajn a ostatné menej podstatné veci. A v neposlednej rade predajnosť. A tá na komerčnom trhu nie je odvedená od kvality, ale od popisu výrobku.
Takže ten test nie je ničím smiešny, ani zaujímavý, ani prínosný. Je to článok na webe bez výpovednej hodnoty, ale principiálne chápem, čo chcel autor povedať. Neviem, či sa úplne chápeme :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Aug 2018, 19:54

Autor článku evidentne a ani náhodou neovláda segment zvaný kvalitné slúchadlá. To mi bolo smiešne. Ten názov testu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ake sluchadla kupit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Aug 2018, 19:59

To dnes málokto... Kvalitu určuje predajnosť a tá je podmienená dobrou reklamou a omáčkami, to tiež vieš... Tie testy na webe sú k ničomu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok