Tesla Condor-Opravy

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

paveperi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 17:05

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa paveperi » 23 Apr 2020, 14:33

Pánové máte naprostou pravdu, nemohl jsem nic najít proč by se to nemělo přetočit když jste mě přesvědčili, že se to přetočit musí i na horní úvraťi a dolů až jsem u spínače motorku hlav XC 805 nalezl kousek plastu... :biggrin: Jdu vyčistit mechaniku a složit zpět a jsem zvedav jak to dopadne. Děkuji za pomoc a trpělivost. :)
Prílohy
Cond1.png
Cond2.png
0

paveperi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 17:05

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa paveperi » 25 Apr 2020, 17:47

Tak mechanika je funkční jupí děkuji :applause: , přetáčí na obě strany, vyčištěná vše v pořádku až na auto stop, ale to už se tu psalo a vyšlo to i v amaterském rádiu jsem někde četl jak na úpravu na optickou kontrolu konce kazety . Musím se po tom podívat a zkusím. :)
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa dan21 » 25 Apr 2020, 17:56

Aby si dlho nehladal :-) :-)
Prílohy
condor_otacky.pdf
(176.21 KiB) 194 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa oravan » 25 Apr 2020, 18:46

ak jemechanický tak pod unašačom je kontakt a behá po dráhe treba ho vyčistiť alebo je ulomený skús to pozrieť
0

paveperi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 17:05

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa paveperi » 27 Apr 2020, 15:09

Tak zase jsem trošku pokročil. :D Nafotil jsem jak vypadají kontakty i unašeč a ten už má celkem prodřenou vodivou dráhu, zvláštní je, že vlastně jak je zadní strana kontaktů měly jít dva dráty z kontaktů na r848? (není to pořádně k přečtení) tak jsem určitě nic neodpojoval, žádný tam nebyly, ale přesto se vlastně unašeč kazeťy točí a nevypne se jak by měl? Není to prostě nikam zapojeno. Že by to někdo takhle divně upravil? R848 je jen drátová propojka ze strany spojů a co ty dva kontakty na pravé straně(kraj tištáku) u toho R848 nemělo to být naletováno tam?
Prílohy
kontakty.png
R848.png
strana spoju.png
unašeč.png
zadní strana.png
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa oravan » 27 Apr 2020, 15:41

oprav tie kontakty vyčisti unášač ale ten vodič to neviem takto z hlavy zapoj podľa schémy a uvidíš o sa stane .
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Apr 2020, 16:06

Tie kontakty napruž dohora a tiež ich trochu natiahni do boku,tak aby išli po ,,zdravom,, nie v tej vydratej kolaji.
Myslím, že ten segmentovaný krúžok skratuje tie kontakty a dáva impulzy,no niekto to vyskratoval natvrdo tou klemou,takže to daj potom do pôvodného stavu namiesto toho odpora.Možno to nejako fungovalo,ale s nejakými obmedzeniami, nepoznám tú mechaniku tak len tipujem.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa oravan » 27 Apr 2020, 19:59

musia sa tam vyrábať inpulzy ale ani za si neviem spomenúť ako to bolo nakablované
0

paveperi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 17:05

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa paveperi » 28 Apr 2020, 13:38

Tak jsem volal majitelovi, teda bejvalýmu :biggrin: Prej někdo v Chrudimi to opravoval a od té doby to na konci nevypínalo. Takže je záhada vyřešená, ale jak to dát do původního stavu? :confused: Hádám, že nějaká propojka sem nepatří. Jenže jak na to přijít?
Prílohy
tistak cond.png
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa dan21 » 28 Apr 2020, 13:53

Porovnaj schemu (PCB) s realnou situaciou a uvidis. Tak som to robil ja
0

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 10 Jún 2020, 22:04

Zdravíčko

Dovolím si oživiť túto tému,podarilo sa mi dosť nedávno ukoristiť 2 Condory zo šrotu.Pohrávam sa s myšlienkou či by sa nedala zmeniť-nejak prefarbiť farba skrine(obalu) zo striebornej na červenú + nápisy zmeniť z čiernej na bielu a obnoviť to pochrómovanie na strieborných obručiach reproduktorov.Moja požiadavka je aby to bolo urobené kvalitne proste aby to vyzeralo ako origo červený Condor.Bohužiaľ v domácich podmienkach je to nie veľmi realizovateľné a vzhľadom na to že som zamestnaný ťažko pracujem 8 hodín tak nemám veľmi chuť experimentovať s tým sám tak by som sa chcel spýtať či by sa tu našiel niekto kto by mi toto bol ochotný vykonať-som ochotný tú prácu aj finančne vykompenzovať
Prílohy
Condory zo šrotu
Condory zo šrotu
červený Condor-toto by z toho malo vzniknúť
červený Condor-toto by z toho malo vzniknúť
červeny 2
červeny 2
červeny 3
červeny 3
0

riko75
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Sep 2022, 08:23

Re: Tesla Condor-Opravy

Príspevok od používateľa riko75 » 03 Sep 2022, 08:35

Zdravím je tu niekto z okolia Trenčín ktorý opravuje dobre Condorov K304,mám problém zo zvukom ide velmi slabo tak isto aj pri nahrávaní?Odpadol mi dobrý servisák ktorý prestal už opravovat.Pokial by niekto za radu potreboval gumičky alebo dvierka mechaniky tak mám ešte nové.Pri prehrávaní kazety zvuk ide strašne slabúčko a predtým bol problém s nahrávaním PC,rádio to isté slabý zvuk pravdepodobne ide o dosku z ľavej strany ktorá je spojená s korekciou zosilovača.Kúpim.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok