autoradio klasika vs nabuchana cina

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa sbf » 10 Jan 2016, 22:52

Mate niekto cinu typu napr. z ebayu c. 291576762975?
Chcem sa spytat ci je ako-tak pouzitelna... za 50 eur dost lakaju fukcie v porovnani s klasikou najlacnejsimi premiovymi znackami, kde clovek sotva dostane usb, tieto maju cez 4" tft monitor, vedia kamerovat, precitaju vela audio+video formatov, citacku na sd kartu, bluetooth, ovladanie na volant, ci nestoja tieto funkcie za pravdepodobne nekvalitne fm radio (nikde neudavaju napr. s/n) mozno nanic zosik?
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 11 Jan 2016, 11:04

Občas také rádiá kupujeme do starých áut, čo sú určené na predaj...nákladiaky z 80-tych rokov, samuraie, staré vitary atď. Ľudia majú radosť, čo všetko to má, ale inak sú tie rádiá úplne na nič.
Čítačky kariet často blbnú a "mrznú", niektoré flashky nie je schopné načítať vôbec, otrasné podsvietenie, katastrofálny zvuk (podľa môjho merania cez AUX vstup má výkonový stupeň rozsah 60-10 000 Hz pre -3dB), FM prijímač za jazdy nepoužiteľný. Navyše ich kvalita spracovania a vonkajších materiálov je desná - za jazdy to hrká, drnčí, vŕzga. Proste celé zle - dostaneš, čo si zaplatíš. Ja by som si to do svojho auta rozhodne nedal.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa YellowJacket » 07 Júl 2021, 10:35

Napojim sa na tuto temu, nech to je tematicky pokope: je mi jasne, ako to je s kvalitou cinskych radii, avsak sused chcel cuvaciu kameru do pracovneho auta za rozumny peniaz.
Kamera aj radio su fajn, akurat klasicky problem - mizerny FM signal. Kupil som mu tam antenny zosilnovac za par EUR
Obrázok
v domneni, ze to pomoze, ale pomohlo to iba v tom, ze sa aspon ako tak dali naladit niektore frekvencie. Stale to vsak bolo nepocuvatelne ( ak neratam radia typu Regina, Slovensko, atd ) a vypadavali. Chcem sa preto opytat, existuje nejake DIY riesenie, aby bolo to radio pocuvatelne? Nejaky homemade zosilnovac, alebo podobne. Nechce sa mi verit, ze na blbom malom mobile hra radio normalne, ale v aute, kde je antena ako na tanku, to hra mizerne. Podotykam, ze s povodnym radiom hrali vsetky stanice ako lusk. Jedna sa o peugeot partner. Radio je toto: https://www.aliexpress.com/item/3297265 ... 4c4dSWYwc7

Tiez sa cudujem, ze ten antenny zosilnovac nejako extra nepomohol. Su snad nejake typy tychto zosilnovacov a tento bol napr malo vykonny? Cena tohto bola 12 EUR, takze nic extra, ale nechcel som riskovat kupovat nejake drahsie, ak by to nevyriesilo problem. Ked som ho otvoril, je tam len par kondenzatorov a tusim cievka, uz si presne nepamatam, ale urcite tam nebol ziaden tranzistor, ani IO, proste len primitivny obvod. Skor by som povedal, ze je to filter, nie zosilnovac...
Dakujem za kazde nakopnutie.
0

V-TWIN
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18 Feb 2015, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Vek: 67

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa V-TWIN » 07 Júl 2021, 10:48

Pravdepodobne je to len napájacia výhybka na anténu so zosilňovačom.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa miroja » 07 Júl 2021, 11:11

Nie je povodna antena na aute tiez aktivna? Ak ano, mas pre nu zabezpecene napajanie?
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa YellowJacket » 07 Júl 2021, 14:27

Miroja, ako to zistim, nevyznam sa velmi v tejto problematike. Podla mna je pasivna, len kus drotu, ale vravim, neviem to isto.
Ci uz je aktivna alebo pasivna, pomohol by nejaky zosilnovac, hoci aj homemade ako som spomenul?
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa miroja » 07 Júl 2021, 16:28

Aktivna antena ma v sebe zosilnovac. Musi byt napajany, zvykne to byt z radia. Pokial sa nemylim, su dve moznosti. Bud je to samostany vodic, ak ide od radia, objavi sa na nom 12V ked zapnes radio. Dalsia moznost je napajanie priamo cez antenny kabel s vyhybkou v aktivnej antene. Nevylucujem ani moznost, ze sa napajanie pre aktivnu antenu neprivadza z radia, ale z bodu palubnej siete, kde je 12V v tom spravnom case (ked ma hrat radio).
Pravdepodobne to, co si tu ukazal na fotke je prave externa vyhybka (oddelenie VF signalu od jednosmerneho napajana).
Neviem dohladat ako to mohlo byt zapojene v tom Peugeote, takze skus podrobit povodne radio + povodnu kabelaz spatnemu inzinierstvu ;-)
Dalsia moznost je dostat sa k antene a skusit poztiet ci tam ide okrem koaxu aj nejaky napajaci vodic, pripadne skus ci ma najaky odber samotna antena ak k nej pripojis 12V.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa YellowJacket » 07 Júl 2021, 16:52

Dakujem za vysvetlenie. Momentalne nie som pri aute, budem az neskor, ale tak zatial, popamati:
Konektor na antenu z radia mal koncovku ako na prvom mojom obrazku ta modra koncovka. Preto som usudil, ze je to proste pasivna antena. Po tomto vysvetleni mi ale trklo, ze kazde radio s ISO konektorom ma vystup s osnazenim, napr podla wikipedie "Amplifier remote turn on: blue with white stripe". Neviem ale, ci je to pin, ktory ovlada radio samotne, alebo tam je 12Vautomaticky po nastartovani. Ja som tieto vodice nepripojil, kedze koncovka na radio bola ina, tak sa to cele prerobilo. Je mozne, ze prave tento pin je napajanie pre zosilnovac anteny? Logika mi vravi ano, ale radsej sa opytam skusenejsich.
Ak by to aj bol on, a ak nie je pripojeny ale mam tam tento externy "zosilnovac", nemal by prave on plnit tuto funkciu aj v pripade, ked nenapajam ten originalny ( ak tam je )?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa misocko » 07 Júl 2021, 17:27

Pozri tu https://svetelektro.com/phpbb/?phpbb=dm ... 01NTM4Ng==. Napajanie mam riesene priamo koaxom , priamo z radia. Ak zosik nieje napajany, za nim bude uroven signalu urcite este viac utlmena.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa YellowJacket » 09 Júl 2021, 10:03

Mam dnes k dispozicii cely den auto, tak nejake info: Antena je odfotena v prvej prilohe. Na jej demontovanie asi musim dat dole tapacir vovnutri, co velmi nechcem, ale podla fotiek na google mi to pride ako pasivna antena. Kazdopadne som pomeral napatie na koaxiali priamo za radiom a je tam 12V. Este pred tym mojim zosilnovacom. Piny na konektore su v druhej prilohe, pouzite silove vodice su v podstate iba piny 11 a 12, potom uz len CAN H a L, a zvysok repro. Neviem co dalej by som mal pozriet, ono to vyzera fajn. A skusat sa mi to bude asi dost blbo, lebo mne na dvore to hra dobre...
Pomohla by externa aktivna antena? Ak ano, staci ju mat vo vnutri, ci musi byt von z auta?
Prílohy
IMG_20210709_095534.jpg
Peugeot_207_RD4_Head_Unit.jpg
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa Atlan » 09 Júl 2021, 13:32

Aj ked sa na hlavu postavis mebude to hrat dobre. Pac je tam. Nieco ako rda5807 s jednou cievlou, a ten digital ani ked sa na hlavu ppstavis hrat dobre nebude.
Preco myslis ze vsetky autoradia mali kvalitnu vstupnu jednotku? Laditelna priepust na prvom zosinovacom stupni, tjimimalny bordel na dalsie spracovanie.

Chvilku som uvazoval na modifikacii rda5807 pouzit na vstupe ladeny predzosilovac a na zaklade frekvencie riadit napatie da prevodnika a o vladat nim vstupny zosilnovac.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa YellowJacket » 09 Júl 2021, 16:14

Ok, takze to mozem stopnut s tym, ze niet tomu pomoci, ano? Skoda. Dakujem kazdemu za rady a info.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: autoradio klasika vs nabuchana cina

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 15 Júl 2021, 18:54

Rádiá z Aliexpressu nie sú v podstate vhodné na počúvanie klasického FM vysielania. Riešili sme teraz rádio v Mercedese W203. Pôvodne tam bolo rádio Audio 20 s dvoma anténnymi fakra konektormi - jeden FM a jeden ZF. Ten ZF konektor slúžil na prepínanie anténnych systémov v aute tak, aby sa získal čo najlepší signál. No rádio s androidom z ALI niečo také samozrejme nedokáže a sťažka naladí zopár staníc. Takže na FM nepoužiteľné. Zas má ale vyspelú navigáciu, mirroring, ovládanie cúvacej kamery, prehrávanie všemožných formátov, komunikáciu s autom cez CAN a diagnostiku OBDII cez BT atď atď. Zvukovo to ujde, keď sa správne nastaví ekvalizácia. Ale kto si potrpí na FM vysielanie, nech sa týmto androidom rovno vyhne.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok