Výmena (náhrada) kondenzátorov v starom zosilňovači.

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Miko6005
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15 Dec 2018, 00:35

Re: Výmena (náhrada) kondenzátorov v starom zosilňovači.

Príspevok od používateľa Miko6005 » 19 Apr 2022, 16:24

Tak tomu musim dat za pravdu, v ktorom zapojeni som tieto kodenzatory nasiel tak to bol aj zdroj problemov. Vskutku maju vzdy krasnu farbu /UV resistant plastics/ no tam to podla mna aj konci.
0
Nuclear battery for electric cars !!!

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Výmena (náhrada) kondenzátorov v starom zosilňovači.

Príspevok od používateľa rogi » 25 Apr 2022, 15:21

Vymenil som iba tie "vytečene" ak bol jeden v pare poškodený tak oba.
Pre mňa ponaučenie, čo funguje nechať tak.
Podarilo sa mi prehodiť napájanie na doske korekcii. Ponaučenie tri krát radšej pozrieť do schémy a raz dobre spajkuj. Našťastie umrel len jeden kondenzátor. Nevybuchol len sa prerazil. Prestal ísť ľavý kanál. V tom momente som bol :roll:
Prílohy
Skúšobné zapojenie z náhradou,
Skúšobné zapojenie z náhradou,
Kam chodili na tie hodnoty 5uF
Kam chodili na tie hodnoty 5uF
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Výmena (náhrada) kondenzátorov v starom zosilňovači.

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 29 Apr 2022, 14:56

Tesláckych kotúčakov som mal v rukách stovky. A v tomto smere príliš nezastávam pravidlo, že čo funguje, nechať tak. Pretože všetko, čo sa na ich servise po toľkých rokoch zanedbá, sa vráti. Človek sa v tom hrabe potom každé tri mesiace a niečo rieši. Leda to niekoho takto baví. Je treba si uvedomiť, že pravidlo "nechytaj sa toho, čo funguje" je vhodné používať u prístrojov určitého veku...dajme tomu do 15 rokov. K veciam 30 a viac rokov starým už treba pristupovať inak - viac systematicky a meniť preventívne veci, ktoré v krátkom čase môžu byť zdrojom ďalšej závady. Je to ako mať dole hlavu valcov v aute, vybraté rozvody a nevymeniť 30-ročnú vodnú pumpu len preto, že momentálne ešte netečie...
Pamätám sa, ako som raz v B73 opravoval závadu snímacieho zosilňovača stopy 1-4. Majiteľ sa sťažoval na slabý signál a nedostatok basov zo stopy 1-4. Po výmene jedného väzobného kondu (klasika zelenina) OK. O ani nie mesiac mi volal, že závada sa opakuje...samozrejme ďalšia vadná väzobná zelenina. Tentokrát som majiteľovi povedal, že mu môžem vymeniť tie elyty a rovno aj hovňáky komplet, ale už to niečo bude stáť. Alebo mu zase vymením jeden kondík, ale až sa tam zasa vyskytne ďalšia podobná závada, nech mi už nevolá...nakoniec pristal na kompletnú výmenu a kalibráciu. Odvtedy je pokoj.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Výmena (náhrada) kondenzátorov v starom zosilňovači.

Príspevok od používateľa Atlan » 29 Apr 2022, 16:19

Ked to chchces pouzivat tak tie zelene oranzove sive, kondiky vymen, ak to mas do policky tak ich tam nechaj ako originalny diel a poucenie pre buduce generacie.
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Výmena (náhrada) kondenzátorov v starom zosilňovači.

Príspevok od používateľa rogi » 03 Máj 2022, 07:48

Ďakujem za názor, ked niečo umrie vymenim, možno ak by som mal merak ESR by som vymenil niektore, zatial to funguje, môj sluch nič moc konči pri 12kHz.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok