Zosilnovač AMP Leach

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa penjo » 15 Okt 2017, 22:36

On nepotrebuje pomoc, ani súčiastky...len .brd súbory, aby to s minimálnou námahou mohol prerobiť (pady, atď.), takže v podstate oje...babrať :D

OT: nedávno som dokončil na zákazku aktívny "suplufter" s 10" a modulom JPA100SUB.
V blízkej dobe budem robiť upgrade 1PF P68 88 na trojpásmo s odladenou výhybkou. A neskôr, keď bude čas, tak dvojpásmo Monacor SPH170C + Seas 27TFFC vo WG148.
0

Gingo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Okt 2017, 00:19

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Gingo » 16 Okt 2017, 00:01

Nalimko33 - Nemáš pravdu hneď v dvoch veciach :) Nešťastný maturant teda rozhodne nie som, v elektrike sa vyznam a už som aj kde čo navyrabal, na maturitu si beriem repraky čo som vyrobil minuly rok ( dve dvojpasmove bedne, kazda o hmotnosti 19kg z 18mm brezovej preglejky a objeme 56l , basovy reproduktor je o vykone 200W pri 8ohm,96db a frekvenčny rozsah 45-6500Hz a vyškovy reproduktor CP-16 , tiež 8ohm napojeny cez vyhybku, 105db a frekvenčny rozsah 3000-20000Hz ) hraju paradne a momentalne ich živym zosikom s LM3886T + predzosilovač z ktoreho som odstranil buffery (neviem ako sa to presne piše) ktore sice trošku zosilili signal ale robili šum. A na maturu chcem tie repračiky živiť niečim vykonnejšim tak som si vymyslel leacha.

-- Spojený príspevok 16 Okt 2017, 00:02 --

A ojebavat už isto nechcem :) všetko si to robim sam, len povedz mi nsčo mam zvyšovat riziko chyby tym ze to budem cele prekreslovat ked sa to da zohnat uz nakreslene a zbytocne s tym stracst cas? Radsej ho obetujem na niečo efektivnejsie.

-- Spojený príspevok 16 Okt 2017, 00:09 --

Penjo - nesud všetkych podla seba ;-) za to že si ty na strednej oje*aval to nemusia robit aj ostatny ;-)

Ja som tu slušne na začiatku tejto temy požiadal a eagle subory, nič viac. Ja nejdem robit doktoransku pracu kde potrebujem niečo svoje vymysliet. Ja hladam navod podla ktoreho vyrobim maturitnu pracu a este aj tak ten navod alebo aj board mi nezariadu jednotku na mature, treba to trošku doladit, navrhoval som si predzosik v eagki, ochrany si musim navrhnut, zdroj, plošaky porobit, navrtat aj plošaky aj škatulu, všetko spravne osadit a rozbehat a aby som nezabudol na minimalne 25 stranovu dokumentaciu :) PS: titulny list a obsahy sa nepočitaju
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa penjo » 16 Okt 2017, 01:40

No ty si dobrý ch....:D
Maturitnú prácu som mal spravenú už v druhom ročníku, takisto išlo o zosilovač. Ktorý som si ale robil pre vlastnú potrebu, nie kvôli škole. V škole sa o tom dopočuli, tak ma s ním dokopali na SOČku. A tým mojím oje...vaním, ako píšeš, som to dotiahol raz na tretie miesto na krajskom kole v Zenite v elektronike a rok neskôr na prvé miesto na Slovensku. A ver mi, nie som človek, čo niekedy niekoho oje...l.
Prišiel s tým nalimko, ja som ho len parafrázoval a už píšeš niečo o mne a navážaš sa do mňa. Pritom vieš veľké prd o mne. Vážne nemám vo zvyku sa niečim chváliť a zo školy som už viac ako 6 rokov preč. Ale tým oje...vaním v súvislosti s mojou osobu si to prestrelil.

A teraz k veci...keďže si sa tu ukázal, že si lenivý a nechceš to prekreslovať, odhliadnúc od rizika chyby, tak zabudni, že ti niekto poskytne nejaké brd súbory, kde by si si len doupravil, čo potrebuješ. Takže veľa šťastia pri kreslení.

Keď už si sa pochválil tými reprobedňami, skús nám predostrieť ako si postupoval pri výbere reproduktorov, návrhu ozvučnice a výhybky. Hlavne tá výhybka ma zaujíma. Nech sa zasmejeme...keď sa v tej elektrike vyznáš :wink:
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa joži » 16 Okt 2017, 06:41

.....
Prílohy
leach_4v5.brd
(36.87 KiB) 120 stiahnutí
0

Gingo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Okt 2017, 00:19

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Gingo » 16 Okt 2017, 07:36

Penjo - spravaš sa ako male detsko a nie ako niekto kto je uz tolko rokov zo školy vonku :) začal si prvy rypať tak sa nečuduj že som ti to vratil a ty si to nezobral ako chlap ale ako soplave detsko :)

Ja sa chvaliť nepotrebujem, ale ty si na tom očividne rad mastiš ego...

Čo sa tyka vyhybky, ty by si si asi pomastil ego nad tym ako neekonomicky by si ju vyrobil, ja som ju kupil na nete za 9€ kedze kupa hotovej ma vyšla lacnejšie ako vyroba mojej.

Na zaver, ak nemaš čo k teme dodat tak radsej bud ticho a nevyvolavaj uplne zbytočne hadky.
PS: nalimko narozdiel od teba okrem kritizovania ma aj niečo zmysluplne povedal a poradil mi k teme
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Okt 2017, 11:44

Gingo napísal: + predzosilovač z ktoreho som odstranil buffery (neviem ako sa to presne piše) ktore sice trošku zosilili signal ale robili šum.
Toto by si mohol trosku popisat. Ako si to odstranil a preco buffer sumel. Popripade daj schemu povodnu a potom aj s upravou.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa penjo » 16 Okt 2017, 12:12

Keby si tak poriadne čítal a nie hneď robil závery. Celú dobu si tu z teba robia všetci prdel, lebo najprv nechápali, čo vlastne chceš, potom nato prišli. Medzičasom som ti napísal o bimetale - k téme, odpovedal som nalimkovi ako OT, potom som ti napísal o knižke, ktorá sa venuje priamo Leachom. Takže vôbec, ale vôbec som ti nič neporadil.
Potom nalimko napísal: "nakoľko si zháňal podklady v E je jasné že si to chcel ojebať... to je bez debaty..."
Keď som to ja zopakoval, tak už sa do teba navážam.

A k tej výhybke...o akú konkr. sa jedná? Je stavaná priamo k tebou použitým meničom?
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 16 Okt 2017, 13:13

Vidíš Maťo? Tak sa to robí. Proste kúpiš výhybku za 9€ a máš 200W bedne. Nie ako Ty...dávaš si to všelijakým blbcom merať a odlaďovať...a vo finale máš predraženú elektráreň, ktorá len bráni reprákom v hraní. :lol:
Btw. výhybka pre 1PF 068 88 je v podstate hotová.
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa nalimko33 » 16 Okt 2017, 17:02

ešte že som mal možnosť počuť vaše výrobky... na rozdiel od zúfalého maturanta...
Maťo ser na to - o bedniach toho ten chalan asi fakt veľa nevie a veď aj na čo - ojebať sa dá už naozaj všetko
(viď dvojaká kvalita potravín a drogistických výrobkov)

keby zakladateľ témy radšej sedel za Eaglom a niečomu sa priučil
škoda že to Joži nevydržal a daroval mu svoju prácu ako na striebornom podnose
0
SHARP MZ-811

Gingo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Okt 2017, 00:19

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Gingo » 16 Okt 2017, 19:55

nalimko - rovnako ako kokotovi nevysvetlíš že je kokot tak rovnako ani vám a predovšetkým tebe nevysvetí nikdo že ja nechcem ojebavať a že je to len vaša paranoja

-- Spojený príspevok 16 Okt 2017, 19:57 --

Aj keby som vam tu ukazal špičkovo navrhnutu vyhybku, predzosik, bedne atd aj tak by ste mali milion pripomienok, čo je všetko na piču atd :) zbytočne s vami stracať čas :)

jožimu dakujem ale nakoniec som sa rozhodol pre inu modifikaciu
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa nalimko33 » 16 Okt 2017, 20:01

myslel som to v dobrom... to že obšlahneš niečiu robotu Ti nič nedá... dokonca ani len ten čas neušetríš...
iba sa nič poriadného nenaučíš...
ono je tá podstata práve v tom že si to sám nakreslíš - v žiadnom prípade to nie je strata času!
ak by si to začal kresliť tak ja budem určite medzi prvými čo Ti pomôže a poradí - mňa kreslenie baví a mám toho kvantum nakresleného čo nikdy nikto nepostaví... hehe
takže koniec koncov ako kokot vyzeráš nakoniec Ty...
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa tomel » 16 Okt 2017, 20:08

Gingo napísal:
Aj keby som vam tu ukazal špičkovo navrhnutu vyhybku, predzosik, bedne atd aj tak by ste mali milion pripomienok, čo je všetko na piču atd :) zbytočne s vami stracať čas :)
ukaž...
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Okt 2017, 20:54

Už som ho o ten modifikovaný preamp prosil. Zatiaľ nič.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Coolbass » 16 Okt 2017, 21:46

Gingo napísal:nalimko - rovnako ako kokotovi nevysvetlíš že je kokot tak rovnako ani vám a predovšetkým tebe nevysvetí nikdo že ja nechcem ojebavať a že je to len vaša paranoja

-- Spojený príspevok 16 Okt 2017, 19:57 --

Aj keby som vam tu ukazal špičkovo navrhnutu vyhybku, predzosik, bedne atd aj tak by ste mali milion pripomienok, čo je všetko na piču atd :) zbytočne s vami stracať čas :)

jožimu dakujem ale nakoniec som sa rozhodol pre inu modifikaciu

Nechcem byť mimo OT, ale toto by si mal ustriehnuť Administrátor, stránka, ktorá vyhráva rôzne ocenenia ako naj forúm a pod. by si mala dať pozor na takýchto "odborníkov".
A v tvojom vlastnom záujme, nadávať xy ročnému chlapovi, je dosť pod úroveň, pričom by si sa mal fakt zamyslieť nad tým čo hovoríš, akurát tak si to o tebe ostatný pomyslia aký si Ty "odborník" !!

Prepáčte chalani, ale nedá sa na to dívať, už je to fakt pod úroveň, a veľmi rád si vždy zastanem, kamarátov, kôli ktorým, sa stále a naďalej venujem elektrike a vďaka ktorým som taký aký som.

Elektrikár sa má vyjadrovať slušne a odobrne a nie ako sedlák. Hanba :evil:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa hpeter » 16 Okt 2017, 22:02

0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa nalimko33 » 16 Okt 2017, 22:34

tu nejde o nohy - ja mu kľudne pustím niekoľko párov z mojich zásob
tu ide o tú zvrátenú argumentáciu, že keď ujebe od niekoho brd tak sa vlastne naučí viac...

ja som iba chcel aby si to skúsil nakresliť frajer... je tu na webe dosť šikovných chalanov čo začínali s prekresľovaním schém a učili sa dosky podľa predlohy
dnes nakreslia veľmi kvalitné dosky ľavou zadnou - stačí sa pozrieť napríklad na Tomášovu prácu... šikovných je našťastie dosť a takýto maturant to nebude mať v živote ľahké...
0
SHARP MZ-811

Gingo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Okt 2017, 00:19

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Gingo » 17 Okt 2017, 20:40

Coolbass - prečítal si si celú debatu? Keby áno tak by si videl ako od úplneho začiatku do mna vyrývali aky som blbý, ved ano, je logicke že ja 18 ročný som oproti 25/30/40/50 ročnemu hlúpejší, to je úplne normálne a za to majú právo do mna vyrývať? Držal som nervy na uzde dobre dlhu dobu ak si si nevšimol, ale čo je vela to je vela... XY FATALNYCH nehôd vo svete, sa stalo kôli tomu že stary a skúsený ODBORNIK urobil chybu jak mraky a mladší si bol vedomi tej chyby ale bal sa tomu skúsenemu povedat že robí chybu a následky boli tragické. Ja som síce mladší ale mám úplne rovnaké práva ako majú oni, ja si nenechám skákať po hlave len kôli tomu že som mladší a tak by to malo aj všeobecne platiť, za to že je starší, ešte nemusí byť drzí.
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa tomel » 17 Okt 2017, 20:55

lebo si to dovolil aby sme do Teba rýpali .. namiesto toho si dristal voloviny a nič si nenakreslil. mohol si ukázal ako to naozaj vieš namiesto toho "akože to vieš" hneď by sme ta inač brali.. pomož si sám my sme snahu mali.. PS:v 18rokoch som chodil po celoslovenských suťažiach so zosikmi (vlastný návrh) tak sa neospravedlnuj .. ;)
0

Gingo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Okt 2017, 00:19

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa Gingo » 17 Okt 2017, 21:15

Tomel :) ja ťa nepoznám, možno si naozaj 1 z 10 ktorý sa tomu rozumeju až moc :) ja som jeden zo 100 čo sa tomu rozumeju aspon tak aby to fungovalo a dalších 1000 ti je schopné povedat že prud sa meria v ohmoch :) aj takých maturantov poznám.

Tak vieš, nepoviem vam aby ste prestali, tak som kkt, poviem vam aby ste prestali tak som kkt :) tak sa rozhodnite čo vlastne chcete :)

Ja naozaj nemôžem za to že na tejto stránke sa stretlo 10 "odborníkov" :)
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Zosilnovač AMP Leach

Príspevok od používateľa nalimko33 » 17 Okt 2017, 22:05

mňa presvedčí iba Tvoja snaha - nakresli schému nejakej verzie Leachu (odporúčam tú z Jožiho stránky - obsahuje ochrany) a potom Ti poradíme čo a ako
ak budeš kopírovať Jožiho layout bolo by dobré a slušné ho o tom informovať
ak budeš navrhovať vlastný layout tak sa pýtaj ak by boli nejasnosti

jeden šikovný sa už snažil ale nejaké predsudky či pýcha to nakoniec skazila...
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22052
0
SHARP MZ-811

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok