Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa Thales » 26 Aug 2019, 22:39

Jak je rychlý ten P217? V datasheetu to nevidím.

Myslím si že celý zázrak germániových zesilovačů spočívá v tom, že mají "měkký" zvuk, čímž se blíží některým flaškostrojům s výstupákem. Proč? Protože jsou pomalé a osazené ve starých strukturách. Také v dobách zesilovačů v čisté B třídě musely mít logicky menší přechodové zkreslení kvůli menšímu Ube.


Zkus se zamyslet nad tím co jsem psal v předchozím postu. Čekal jsem že se toho chytneš a probereme myšlenky tam obsažené.

Máš DPS na tuhle vylepšenou variantu? Jedna stavba s původním osazením se opět chystá tak že by se použila rovnou ta aktualizovaná verze. Zkoušel sis hrát s kompenzacemi? Já jen že hlavní brzda C3 máš 100p pro 10MHz KU612 oproti 120p pro 3MHz KD333, čekal bych větší rozdíl. Víc se tomu nechce? Tehdy v době vzniku těch prvotin ses s tím asi tolik nepatlal, ale dneska máš podstatně víc zkušeností tak jen jestli sis s tím zkoušel hrát a trochu to odbrzdit?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa nalimko33 » 27 Aug 2019, 06:39

v podstate nebastlím - niet na to čas...
tieto schémy nie sú overené - rovnako kompenzácie nik neladil
ja si iba kreslím - ak sa chce niekto hrať má možnosť - ja to na 100% stavať nebudem
ft toho ruského bambusu je 100kHz - je to v datašite

ešte jedna možná úprava (kaskoda v CCS) - ale to by už bol asi najzložitejší kvazoš na svete

Obrázok


kto chce nech sa hrá
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa Thales » 27 Aug 2019, 16:22

Škoda že slepá schema, já si klidně budu hrát, ale až v zimě. Dokud je teplo a světlo tak mají přednost práce na domě.

Tak s trandy s Ft=0,1MHz to bude fakt hitparáda. To by se dalo pochopit kdyby to mělo nějaký výkon, subu je to jedno, ale pokud to bude nějaký malý trpaslík tak to na suba asi nebude a pak by to chtělo aby to nějak i hrálo. proto bych to udělal jak jsem psal předtím - vyšel bych z DPA280 (nebo něčeho jiného, co umožní dát konce sérioparalaleně) a pak by to s autobusem GD608/618, AD161/162 a podobnými typy mohlo hrát. A bylo to by tom komplementární. A nebo kvazoš.

Nejsložitější kvazoš? Asi ne. Co třeba stará dobrá SDA500 ?
Prílohy
SDA500_Schema.png
SDA500 osaz1.tif
(54.76 KiB) 2 stiahnutia
SDA500.jpg
SDA500_Foto.jpg
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa nalimko33 » 27 Aug 2019, 18:31

si stále rovnaký oportunista Ondrej ako pred rokmi....
kde máš slepú schému? Ty si slepý - jasne som uviedol, čo som do schémy pridal - hodnoty súčiastok teda zostávajú!

čo je podľa Teba na SDA (celosymetrika) zložité???

toto je asi najzložitejší kvazoš čo som videl
Obrázok

navrhni k tomu dosku, odlaď to a podel sa so zážitkami.... to aby si sa v zime nenudil....

mimochodom čo by si povedal na Cordelov MOSFET s HEC?

mám dokonca náhradu TW120 s HEC - neviem ale či vieš po rusky...
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa Thales » 27 Aug 2019, 20:57

Ehm - oportunista? Jedním ze znaků oportunismu je bezzásadovost, dalšími opisnými znaky je bezohlednost, možná česky vychcanost. Opravdu mě v tom všem vidíš? Pokud ano poprosil bych tě o vysvětlení proč. Nepovažuju se za oportunistu, jen mám rád krásná vyšperkovaná řešení, věci, které z daných možností těží maximum i když je to třeba o něco málo složitější než by někdo jiný považoval za ekonomické. Myslím že člověk v životě musí dělat tolik ekonomických kompromisů, že když jde o nějakou takovou hračku pro radost, tak proč si nepustit fantazii na špacír? Jako puberťák jsem nesmírně obdivoval práce pana Dudka, protože nejen že to měl technicky vychytané, ale opravdu si na tom dal záležet a je to i krásné. I dnes po těch letech. A nemusel by. Rád přiložím ruku k dílu pokud můžu, ale určitě je lepší mít nějaký dobrý výchozí bod a ty máš zkušeností v tomto rozhodně více než já. Jsem proto oportunistou? Opravdu? Máš pocit že tě sprostě využívám? Jestli si tohle o mně vážně myslíš pak mě to velice mrzí.

Složitost je relativní. Čím se určuje? Složitostí v jedné větvi? pak asi ano. Nebo počtem součástek? Pak asi ta celosymetrika vyhrává. Ale to není nic špatného, celosymetrická řešení se mi prostě líbí, ale zrovna tak umím ocenit co všechno se dá vytěžit z nesymetrického zapojení, v tom je také kus krásy a důmyslnosti lidského ducha.

Jinak mě osobně je úplně jedno kolik je tam součástek, jestli osadím 5 tranzistorů nebo 50. Oproti věcem, které jsem dělal v práci (složité, ale zdaleka ne tak zábavné) je to hračka, ale líbí se mi ten vývoj, to že stále je možné vymýšlet a zdokonalovat.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa nalimko33 » 27 Aug 2019, 21:55

skús si nakresliť to po čom túžiš a vystaviť to tu....
to je všetko čo by som rád... mňa to tlachanie fakt moc neberie
vydržím sedieť iba obmedzený čas a nechce sa mi plniť práve Tvoej sny
skús dať dokopy to čo chceš a postni to tu
(je to iba 27 minút práce)
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa Thales » 28 Aug 2019, 07:16

OK, teď jedu na pár dní pryč takže nebudu na PC. Až se vrátím tak snad čas dovolí něco namalovat.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa AdamVarga » 21 Sep 2019, 20:46

Takže už toto je už nejakú dobu mŕtva téma. Tu som teda v podstate okopíroval koncák z AZS220 a prerobil som ho tak aby to riadilo PNPčka.
Rbe je 8R2, napájanie 36-40V. Malo by to dať zhruba 20W do 4ohm záťaže ale to sa ešte uvidí či to vôbec bude fungovať.
Prílohy
Zosik_kvazos_pnpGE.png
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Koncový stupeň zosilňovača TESLA AZS220

Príspevok od používateľa nalimko33 » 21 Sep 2019, 21:27

toto vlákno si si už naštudoval?
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23220
0
SHARP MZ-811

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok