Gramofón Unitra TECCO GS517

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

ThreatMythic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 13 Feb 2019, 20:10
Bydlisko: Banská Štiavnica
Vek: 18

Gramofón Unitra TECCO GS517

Príspevok od používateľa ThreatMythic » 04 Dec 2019, 17:31

Vie niekto poskytnúť servisný manuál a schému gramofónu unitra tecco gs517?
0

janek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 03 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Kousek od Ostravy

Re: Gramofón Unitra TECCO GS517

Príspevok od používateľa janek » 07 Dec 2019, 22:57

To gramo je pouze vzhledová varianta velmi rozšířených modelů GS461, 464 od kterých je dokumentace lehce k nalezení. Mám typ 461, který mě po koupi trápil zvýšenými otáčkami. Nakonec jsem příčinu identifikoval ve vadném fotoodporu v optické regulaci otáček. On sice při proměření měnil hodnotu při změně osvětlení, ale v malém rozsahu, protože v něm čátečně zoxidoval (zčernal) "měrný had" pod čočkou. V Polsku je sice tento fotoodpor k dostání, ale za poměrně vysokou cenu, takže nakonec po nějakém laborování jej nahradil tuzemský fotoodpor za desetikorunu.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Gramofón Unitra TECCO GS517

Príspevok od používateľa elmoto » 08 Dec 2019, 00:54

Prosím môžete popísať opravu? Aky fotoodpor ste pouzili a prípadnú kompenzáciu. Mám rovnaký problém ale na G603. Ďakujem.
0
nie som tu

janek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 03 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Kousek od Ostravy

Re: Gramofón Unitra TECCO GS517

Príspevok od používateľa janek » 08 Dec 2019, 19:03

Opravu jsem dělal asi před třemi lety, tak si jen vzpomínám, že to byl fotoodpor v kovovém pouzdře. Našel jsem si tehdy na polských stránkách jeho parametry a podle nich jsem jej vybíral - stejně měli asi jen tři typy. Když jsem se díval dnes na stránky Hadexu, tak se mi tam vůbec nepodařilo fotoodpory najít.
Ovšem zdaleka nejčastější příčinou této vady je přepálená žárovka, která osvětluje rotující terčík. U některých sérií těchto gramofonů se také používala v regulaci místo fotoodporu fotodioda.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Gramofón Unitra TECCO GS517

Príspevok od používateľa elmoto » 30 Dec 2019, 20:30

Dakujem za odpoved. Fotoodpor som vymenil za original z ineho ale nepomohlo. Musel som zmenit hodnotu odporov v regulacii ale uz to je problem nastavit tym trimrom regulacie. Ak budem mat cas este sa s tym pohram.
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok