TESLA AZS215

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

TESLA AZS215

Príspevok od používateľa AdamVarga » 16 Jún 2020, 13:18

Zdravím. Mám problém so zosíkom AZS215 teda pýta si v podstate generálku ale medzi tím som našiel jednu závadu a nemám absolútne žiadne tušenie odkiaľ to môže pochádzať. Hovňáky nechcem vymienať dokím nezistím že to má význam inak vyhodím 20 eur len na kondenzátory a zistím že problém mám stále..

Hlavným problémom je zohnať schému.. ona na internete je len je na stránke radiohistoria....kde sa nedá zaregistrovať a aduministrátor sa mi vykašlal na mail kde som len poprosil o servisný manuál ale nič.. Tá stránka by sa mala premenovať na "súkromný archív".

Mal by niekto aspoň schému od zosilňovača? Naj ideálnejšie by bol celí servisný manuál ale asi chcem veľa..

Vďaka moc.
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 16 Jún 2020, 13:51

0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa josek » 16 Jún 2020, 14:24

Návod, schému aj technické údaje obsahuje Kottek IV
0

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa AdamVarga » 16 Jún 2020, 17:18

Moc ďakujem. Jednu som aj ja našiel na naete ale je rozmazaná táto je ale super ostrá

-- Spojený príspevok 16 Jún 2020, 16:18 --
josek napísal:Návod, schému aj technické údaje obsahuje Kottek IV
nič mi to nehovorí
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa deepspace » 16 Jún 2020, 17:26

Kottek IV. je knižka Československé rozhlasové a televizní prijímače IV., velmi vhodná literatura pre ludí, čo opravujú tieto staršie zosilnovače apod..

Hlavne bezhlavo nemeniť všetky kondíky čo v tom sú, tak ako nejaký nadšenec po ktorom som mal niečo podobné na stole minule :)
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa josek » 16 Jún 2020, 19:05

Aha, s tým som nerátal že to treba podrobnejšie popísať.
V prílohe máš pdf s popisom a schémou z tej knihy
Prílohy
rozhlasove-a-televizni-prijimace-4_4_35.pdf
(3.47 MiB) 241 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa AdamVarga » 17 Jún 2020, 04:15

Fíha...paráda to PDFko. Zistil som že niekto predomnou sa v zosilňovači hrabal a snažil sa znížiť rozsah balance potenciometra (to sa mu samozrejme nepodarilo lebo mal problém s pozornosťou ako som to videl). Okrem toho trimre boli dokrútené a keď som doladoval napätia tak sa mi aj rozpadli. Tak tie som vymenil za nové a doladil som ich na napätia aké sú napísané na schéme. Zosilňovač funguje celkom super.

Ďalší problém je že zenerová dióda sa trocha moc zahrievala. Neadekvátne chladenie zapríčinilo tepelné cyklovanie cínových spojov až kím nakoniec zem (-) sa neodpojil od diódy a teda nič neregulovala.

Polistyrénové kondenzátory sú úplne dopraskané a ich vývody som zachraňoval dočasne s cinovačkou. Čo ma prekvapuje že napriek tomu celkom značnému teplu vyžarovaného z diódy hovňáky sú v pohode. Inak sú to svitkové kondenzátory takže uvidím ako to dopadne s nimi. Iný problém okrem ich prirodzeného ekologického rozkladu nemajú...

Značný problém: Balanc potenciometer musím vymeniť...hriadeľ je vtlačená až zadný plech je vydutý. Aj keď som ho rozobral vyrovnal prečistil je problém získať pravidelný kontakt.. A zhodu medzi kanálmi má katastrofálnu.

V zosilňovači vyberiem trafo a vymením za spínaný zdroj meanwell 48V. Je to hlavne z toho dvôvodu že je to lacnejšie ako kúpiť pomerne velký šulec kondenzátora za ten starý (ktorý je evidentne kaput lebo má až 3V striedavej zložky na 42VDC výstupe čo som meral na osciloskope). A ano som si vedomí že zenerka je teraz horúcejšia ako pred tím a zenerovú reguláciu ťež pozmením keďže diodová doska už nebude potrebná so spínaným zdrojom..

Ospravedlňujem sa za pravopis

-- Spojený príspevok 17 Jún 2020, 03:32 --
deepspace napísal:Kottek IV. je knižka Československé rozhlasové a televizní prijímače IV., velmi vhodná literatura pre ludí, čo opravujú tieto staršie zosilnovače apod..

Hlavne bezhlavo nemeniť všetky kondíky čo v tom sú, tak ako nejaký nadšenec po ktorom som mal niečo podobné na stole minule :)
Neviem pochopiť čo sa dá pokaziť výmenou starej súčiastky za novú. (Teda čo sa tíka kondenzátorov a rezistorov). V audio amplikáciách je to v podstate jedno pokial napätie je aspoň rovné alebo vyššie ako originál a kapacita rovnaká (ak sa jedná o filtrák môže byť aj väčšia). Ja som mal väčšne problém s mojim AZS220 tak som sa jeden deň do toho dal komplet som ho rozobral (všetky originál komponenty von) dosku som hodil do ultrazvuku na dve hodiny pocínoval som celí spodok a osadil novými súčastkami (ako kondenzátormi tak aj rezistormi a tranzistormi samozrejme som ich pároval). Jediné čo som nechal originál boli tie drôtové rezistory. Tak ja fakt netuším čo sa na tom dá pokaziť :D .
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa deepspace » 17 Jún 2020, 07:49

Na výmene kondíkov by nič až také zlé nebolo, aj keď si myslím že to zbytočná robota, ale kto pozná tieto teslácke DPS určite tuší ako potom ta doska po výmene vyzerá..

Ale neber to prosím osobne, bolo to také všeobecné povzdychnutie.. pokial sa pochváliš zdárnym výsledkom K+ Ta neminie :)
0
Naposledy upravil/-a deepspace v 17 Jún 2020, 08:10, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa josek » 17 Jún 2020, 07:58

No tie hovňáky by som asi predsa vymenil. Keď neodišli včera, možno dnes alebo zajtra... Možno mali aj lepšie/horšie výrobné série, ale určite to bola spolu s Tesla kvapkovými tantalmi jedna z najporuchovejších súčiastok.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa Atlan » 17 Jún 2020, 08:43

Das tam spinak? :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Jún 2020, 09:57

AdamVarga napísal:V zosilňovači vyberiem trafo a vymením za spínaný zdroj meanwell 48V. Je to hlavne z toho dvôvodu že je to lacnejšie ako kúpiť pomerne velký šulec kondenzátora za ten starý
vyber aj všetko ostatné, nezabudni na uzemňovací šróbik na dne krabice, krabicu postúpaj a celé tu hoď do kuka-nádoby.....

Snáď to nemyslíš vážne :rolleyes:

Odfoť a pomeraj (rozmery, aby to tam vošlo, napíš typ) "veľké" kondenzátory - niečo sa určite nájde... možno aj nepoužitý - dobrý originál.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa AdamVarga » 17 Jún 2020, 12:05

Veru myslím to vážne. Žiadne jazdené komponenty spodruky nechcem v tomto nikomu neverím lebo raz som nato doplatol.

Zosilňovač nepatrí fanatikov s ktorý za každú cenu chce originálne komponenty. Spinany zdroj ma stabilné napätie a vyššie napätie ako originál zdroj tak o trocha väčší výkon kápne z vystupu.

Okrem toho tie zdroje meanwell majú zvonenie menej ako 220mV...to je ale maximum ktoré som nikdy nenameral na žiadnom z nich.

Neviem prečo to každý berie ako kriminalizmus vymeniť napájanie za niečo lepšie novšie. Toto isté som dostal vyžrať keď som navrhol špinavý zdroj pre elektronkove zosilňovač (výkon 60W ) a dostal som to že kúp si z Aliexpress invertor a že ten zvuk nieje ten...

Nič s tím nepokazíte a je to cenovo rovnako ako nové šulce rovnakých rozmerov a teda aj podstatne lacnejšie.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Jún 2020, 12:24

Je to tvoje rozhodnutie... :crying: po tom "upgrejde" to už nikdy AZS-ka nebude :crying:

Zohnal som taký v 80-tych rokoch od jedného barbara čo sa ho pokúšal "vylepšiť"... po vrátení do pôvodného stavu doteraz funguje u syna (bez výmeny kondíkov či iných komponentov) a keď prídem na návštevu, vždy si niečo z gramca popúšťame :)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa josek » 17 Jún 2020, 12:39

No že to nebude rušiť, za to by som ruku do ohňa nedal :pain:

Ak by som ten zosilňovač naozaj chcel, zachovať "retro", dal by som do vydlabaných hovňákov kvalitné moderné kondenzátory :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 427
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 17 Jún 2020, 13:09

Keď veteráni zomierajú.
Možno aj mladosť pochabosť :)
Ako chlapec som zničil jednu AZS220 :(

Tým spínaným zdrojom to domrvíš, takýto tunnig je na škodu veci a nové elyty niesú tak drahé.
Mal by si si nechať poradiť, toto je modernizácia na nesprávnom mieste, so spíňakom "boduj" pri LMku.
Tých pár wattov navyše je k ničomu.

Za hovňáky kľudne žlté teslácke TC... To bude ladiť :)
Nejaké sa dajú nájsť celkom lacno aj tu v bazári alebo v eschopoch.
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa StefanST » 17 Jún 2020, 21:31

AdamVarga napísal:... Spinany zdroj ma stabilné napätie a vyššie napätie ako originál zdroj tak o trocha väčší výkon kápne z vystupu. ...
Ak si o tom presvedčený, treba skúsiť ... Vrátiť sa dá vždy.
Aj mňa by zaujímalo, ako si taký zdroj poradí s dynamickou záťažou, napr. pri nejakom ostrejšom bubnovaní.
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 17 Jún 2020, 23:45

ten hlavný filtračný elyt asi bude v poriadku, 3V zvlnenie nie je tak hrozne veľa na 42V hlavnej napájacej vetve. Ak sa ti nezdá, pridaj k nemu nový paralelne a uvidíš rozdiel, či brum pominul.
0

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa AdamVarga » 18 Jún 2020, 01:33

StefanST napísal:Ak si o tom presvedčený, treba skúsiť ... Vrátiť sa dá vždy.
Aj mňa by zaujímalo, ako si taký zdroj poradí s dynamickou záťažou, napr. pri nejakom ostrejšom bubnovaní.
Samozrejme dá sa vrátiť dokým to človek nerozoberie. Ja mám AZS220tku. Napadlo ma keď teda trafo v ňom dá teraz neviem niekde okolo 55 dačo voltov (nie presne môžem sa mýliť keďže to už nebolo včera) a pod záťažou o 5-6V menej tak ma napadlo čo ak s krokodílmi pripojím do toho jeden môj čínanský zdroj z ebayu (60V 3A). Ono ten zosilňovač sa ako tak správa okej s bubnami ide o to že v momente strhne filter a kým dôjde k ďalšiemu úderu tak kondenzátor sa dobyje (toto je nameratelné aj klasickým voltmetrom). Akonáhle sa jedná o basgitaru alebo o sériu úderov (do toho najväčšieho sudu, nie som muzikant tak ani neviem ako sa ten naj väčší bubon volá :D) tak už je problém udržať ten výkon pretože napätie bude už len klesať.

Ja som to kukol na osciloskope jak sa to správa so sínusovkou s trafom a cez spínaný zdroj a teda som samozrejme zistil to čo je jasné že teda ten pokles v napätí nás trocha okráda o výkon.. Nehovorím že zosilňovač by nedosahoval konštrukčných 25W ako v katalógu je dané on ho dosiahne aj presiahne. So spínacím to troška ale rozšíri dynamický rozsah aj keď len o max povedzme 10W. Neskôr ako som spomínal som celé to AZSko vykostil dosky rozobral komplet a nacínoval fungel súčiastky rezistory kondenzátory aj tranzistory a aj koncové ktoré som menil za 2N588G inak ostatné klasika BD139-16, BD140-16 prvý tranzistor v koncáku za BC547C.
Kúpil som zdroje z ebayu v tom čase 60V-100V 150W a dal som zosík na 80V a v pohode to dá zo seba aj 50W RMS a má sa to celkom fajn aj s 8R reprákmi. Zosilňovač bol už vtedy celkom nahriatý ako zdroj tak aj koncáky.

Tak extrémna úprava ako spomenutá hore je vhodná iba ak človek má reproduktory 8R lebo na 4R záťaž s napájaním 80V je to celkom vela tepla do tých tranzistorov. Nieže by to bol problém (2N5886G dá 110W straty pri 100C) len akurát to iné komponenty nemusia prežiť (elektrolyty atď). Samozrejme úprava nespočívala iba vymenením tranzistorov za iné a ponechanie celého zapojenia tak ako je. Teda ono je to isté len so zmenou pár hodnôt odporov. Inak len hodiny práce a celkom dosť času pri kalkulačke aby to bolo všetko na poriadku.

Čo sa tíka aktuálnej diskusie: nie nesnažím sa dosiahnuť 50W z AZS215. Jednak síce chladenie je viac než adekvátne aj na 25W ale na 50W je to nereálne. Jedná sa len o "zlepšenie" dynamického rozsahu (a teda "zlepšenie" v "" lebo niektorý sú proti zasahovaniu do historických zariadení a ich zlepšení pretože "majú hrať ako majú"...) Ako som v tom čase zistil je jednoduchšie navrhnúť niečo čo by bolo stavané na žiadaný výkon a potom to nejako namontovať to bedne zosilňovača. Takto vznikla aj doska koncákov na nové súčiastky pre AZS zosilňovače ktorú som navrhol a nechal vyrobiť v nejakom biedne malom množstve. Teda pôvodné zapojenie navrhnutné na novú dosku na nové súčiastky (samozrejme s modernými náhradami za tranzistory to sú BC547C BD139-25 BD140-2.

Ano opravoval som zosilňovače aj pre zberatelov a tam som dokonca použil originálnu rolku cínu z 1970 na žiadnosť jedného nemenovaného pána.... takže viem ako to je. Inak pre seba si spravím všetko tak ako to len ide najlepšie bez nejakých extrémnych zásahov (výnimka hore spomenutá AZS220tka). Najväčšia sprostosť ktorá vyšla z úst niekoho komu som opravoval dovozný EICO HF87 bola to aby som poistku vymenil za "Audiophile Fuse". To ma pobavilo ale aj sklamalo. Takže takto sú na tom ludia ktorých zaujíma "kvalita zvuku".

-- Spojený príspevok 18 Jún 2020, 00:36 --
Ivan_Ryger napísal:ten hlavný filtračný elyt asi bude v poriadku, 3V zvlnenie nie je tak hrozne veľa na 42V hlavnej napájacej vetve. Ak sa ti nezdá, pridaj k nemu nový paralelne a uvidíš rozdiel, či brum pominul.
Veru nezdá. To ma napadlo už tiež do toho krokodílmi zacvaknúť niečo a vyzeralo to omnoho lepšie na osciloskope. Okrem toho 3V zvlnenie na 42V je s tím že ešte nie sme pri zaťaženom zosilňovači..to ma v tom čase ani nenapadlo odmerať pod záťažou

-- Spojený príspevok 18 Jún 2020, 00:52 --
F-r-a-n-t-i-s-e-k napísal:Keď veteráni zomierajú.
Možno aj mladosť pochabosť :)
Ako chlapec som zničil jednu AZS220 :(

Tým spínaným zdrojom to domrvíš, takýto tunnig je na škodu veci a nové elyty niesú tak drahé.
Mal by si si nechať poradiť, toto je modernizácia na nesprávnom mieste, so spíňakom "boduj" pri LMku.
Tých pár wattov navyše je k ničomu.

Za hovňáky kľudne žlté teslácke TC... To bude ladiť :)
Nejaké sa dajú nájsť celkom lacno aj tu v bazári alebo v eschopoch.
Človek sa učí z vlastných chýb. Prvá vec ktorú som rozobral za účelom opravy bol laboratórny zdroj BK127 (to bolo zopár rokov dozadu). Vymenil som takmer všetko a nakoniecom som došiel na to že ochranná dióda bola kaput :D. Pred nedávnom som ho znovu otvoril a vymenil koncový tranzistor za 2N5886G (takže už je to zdroj 0-1A na celom napäťovom rozsahu)

Chcel by som počuť jeden podložený dvôvod faktami prečo by som to domrvil spínacím zdrojom. A argument že bude rušiť nieje dvôvod pretože nikto nevykonal žiadne meranie v tejto oblasti každý berie do hlavy stereotyp CRT televízorov. Pískanie cievok sršanie a praskanie. Určite Meanwell zdroje nebudú rušiť preotže keď už aj číňan vyrobý zdroj ktorý neruší a nepíska tak meanwell to zvládne podstatne lepšie. Hlavne so sériou zdrojov pre použitie v medicíne.

Čipové zosilňovače som neriešil odkedy som na strednej škole. Každý bezmozog jeden vie postaviť a okrem toho sú kompenzovane voči kolísaniu napájania a bordelu na napájaní.

Ak človek chcel nichikony alebo ELNA tak to rozhodne nieje 60 centov za kondenzátor s priemerom ako tie origo šulce. (Chcel by som použiť pôvodné montážne veci tak budem potrebovať rovnaký priemer. Aj som dačo našiel na TME ale je to po A drahé a po B minimálny odber 300ks :D. Tolko toho dokonca života neopravím zosilňovačov a to mám 18 :D .

-- Spojený príspevok 18 Jún 2020, 00:56 --
mr.dred napísal:Je to tvoje rozhodnutie... :crying: po tom "upgrejde" to už nikdy AZS-ka nebude :crying:

Zohnal som taký v 80-tych rokoch od jedného barbara čo sa ho pokúšal "vylepšiť"... po vrátení do pôvodného stavu doteraz funguje u syna (bez výmeny kondíkov či iných komponentov) a keď prídem na návštevu, vždy si niečo z gramca popúšťame :)
Toto nieje môj zosilňovač. Dostal som ho na spravenie s tím že teda vyťažiť z neho to najlepšie a najväčšie.
Okrem toho niesom žiadny barbar ktorý cinuje s nožom na natieranie ktorý ohrieva na sporáku..niektoré veci ktoré sa ku mne dostali vyzerajú tak...(Butter knife and a blowtorch - Mr. Carlson)
Na gramáč (NC470) mám trocha iný kaliber :D. (tiež mojej výroby)
Prílohy
Na gramáč mám trocha iný kaliber :D. (tiež mojej výroby)
Na gramáč mám trocha iný kaliber :D. (tiež mojej výroby)
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa josek » 18 Jún 2020, 08:23

Vidíš, kam sme sa dostali od tvojho hlavného problému (chýbajúcej dokumentácii), ktorý sme už dávno, dúfam k tvojej spokojnosti, vyriešili.

Všetko ostatné je už balast ktorý nemá zmysel, pretože si svoj úmysel budeš obhajovať do poslednej kvapky krvi. Ale to je OK :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: TESLA AZS215

Príspevok od používateľa AdamVarga » 18 Jún 2020, 14:30

Tento fórum je brutálne super na odrádzanie. Nielen že každému poviete načo a prečo a pokazíš to napriek faktom ktoré som predstavil čo naj objektívnejším spôsobom. To už ale vyzerá že keď sa niekto snaží urobiť svoje tak by ste ho najradšej zakopali.

-- Spojený príspevok 18 Jún 2020, 13:52 --
StefanST napísal:
AdamVarga napísal:... Spinany zdroj ma stabilné napätie a vyššie napätie ako originál zdroj tak o trocha väčší výkon kápne z vystupu. ...
Ak si o tom presvedčený, treba skúsiť ... Vrátiť sa dá vždy.
Aj mňa by zaujímalo, ako si taký zdroj poradí s dynamickou záťažou, napr. pri nejakom ostrejšom bubnovaní.
Ešte ma napadla jedna vec ohľadom dynamickej záťaže. Čínske zdroje to ažtak radi nemajú. Teda majú málo filtrácie na výstupu takže zdroj si musí poradiť s celkom nárazmi. Inak tam stačí dodať 2200uF kondík (novodobý) priamo na svorky a hotovo je to super. Na Meanwelláckych som to nikdy nemusel riešiť tie to zvládajú parádne
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok