Pískanie v repro

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 30 Jún 2020, 13:39

Normálny oddeľovač tie basy nejak pozorovateľne nesťahuje. neurobí to -6dB na 100Hz. Mňa osobne by teraz zaujímalo, kde je ten oddeľovač zapojený.
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa Fer » 30 Jún 2020, 14:07

z rádia ide po pravej strane cinch až do kufra, v kufry su 2 zosilnovače a je to napojené medzi cinch kabel a 2x rozdvojky pre 4 kanál a zo 4 kanála je výstup pre další zosilňovač a tam je zapojený monoblok

-- Spojený príspevok 30 Jún 2020, 14:09 --
AlbiDartanan napísal:Čo sa deje (ako to znie) keď zapojíš tak ako si to mal na prvom obrázku a odpojíš magnat od JBL ?

Tie oddeľovače mávajú v sebe oddeľovacie transformátory tak to zväčša stiahne basy (teda ak sa nemýlim :confused: ) ....
idem to zistiť, ale čo som meral tak ani jeden zosik nemá spojenu signalovu zem s kostrou jedne čo má je radio

-- Spojený príspevok 30 Jún 2020, 14:35 --

No takto hej ten odrušovac ma v sebe malé transformátory no robia dosť veľký útlm aj na normálne repro je to počuť keď zapojím jednu stranu cez oddeľovač a druhu napriamo

Keď odpojim monoblock a je tam zapojený odrusovac tak to piska tiež aj keď nieje naštartované skôr mi to príde ako keby to bolo len na príťaž

-- Spojený príspevok 30 Jún 2020, 14:38 --

Takto to je zapojené bez odrušovača je to v pohode keď nieje naštartované ale keď nastartujem tak je rušenie

-- Spojený príspevok 30 Jún 2020, 14:43 --

A takto to píska aj bez naštartovania, je tam útlm a keď odpojim monoblok tak nepiska ale je tam útlm akonáhle ukostrym jednu stranu tak nepiska no stále je útlm fotka 4 až na ten útlm to plní účel ...

-- Spojený príspevok 30 Jún 2020, 14:53 --

Skúsil som použiť aj iný signálový kábel bez natiahnutia v aute a stále to píska bez odrusovaca a s odrusovacom je to to iste niekto nevie čo použiť na odrušenia altiku?
Prílohy
21767CF4-B12D-4C0E-B46E-E84AA08C3090.jpeg
DFE922EE-D1A6-47F3-ADF1-C724409F102C.jpeg
image.jpg
image.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 30 Jún 2020, 15:06

Písal si, že prvotne sa problém prejavil po prepojení magnatu s JBL. Po odpojení prepoja medzi zosíkmi pískanie zmizlo. Takže otázka: Skúšal si ten oddeľovač vraziť medzi tie zosy? Lebo imho najväčším problémom je slučka medzi nimi.
Inak nemyslím si, že tie zosilňovače nemajú nijak naviazanú napájaciu zem na signálovú. Možno je to urobené cez nejaký malý rezistor, ale niečo spoločné mať budú.
Ešte môžeš skúsiť riešiť napájanie rádia - hlavne jeho kostru. Inak ma momentálne nenapadá nič.
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa Fer » 30 Jún 2020, 15:17

no keď to dám medzi zosilňovače tak docielim toho že basy maju vysoký ultm vďaka tomu spraví to dosť, ešte schavlne som nekupoval to najlacnejšie ale taký stred skusim ešte radio nejako viac uzemniť
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 30 Jún 2020, 15:52

Basy majú veľký útlm...čiže problém bude asi v impedančných pomeroch. A to pískanie vtedy zmizne?
Rádio skús poriadne ukostriť a môžeš skúsiť mu priviesť aj kladný pól napriamo od baterky cez silnejší vodič.
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa Fer » 30 Jún 2020, 16:30

skusim ešte iné radio nech idem vylučovacou cestou

vstup oddelovača ma odpor 103ohm 650 mH a výstup ma 107ohm 630mH

skusim ukostriť aj radio a poriešit aj napajanie

ešte som zisťoval a je to dosť možné že gain je zle nadstavený, zajtra sa tomu povenujem
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 30 Jún 2020, 21:46

Fer - :D už som trochu myslel že si môj "sused" len on namiesto auto rádia tam má zapojené tablet ktorý napája cez dc/dc menič 12V na 5V ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Jún 2020, 22:39

Neviem prečo, ale stále mám pocit,že si niekde spravil "školácku" chybu... nakresli presne tak ako to máš pospájané... signál si oddelil, ale zaujímavejšie budú body pripojenia PLUS a MíNUS jednotlivých komponentov....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 01 Júl 2020, 07:51

Predpokladám, že mínusy zosíkov má niekde vzadu v jednom bode na karosérii. A plusy mu idú priamo na akumulátor. Rádio bude pripojené na originál vedenie k tomu určené. Ťažko však povedať, kde to výrobca vozidla ukostril a z akej vetvy je brané napájanie pre rádio, resp. čo všetko je na danom okruhu ešte navešané.
Tiež som sa niekoľkokrát stretol s pískaním pri inštalácii audia v aute. No vždy pomohlo buď galvanické oddelenie signálu, alebo privedenie napájania do rádia priamo z baterky (cez zvlášť poistku) a spoločný zemniaci bod (na mínus póle baterky, čiže od baterky sa ťahali aj k zosilňovačom oba vodiče).
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: Pískanie v repro

Príspevok od používateľa Fer » 01 Júl 2020, 17:28

skusim to popísať uplne presne takže

Radio je síce čína ale nerobí to rušenie.. ale takto

radio je napojené na original ISO konektory peugeotu všetko spravne zapojené.

odtiaľ ide Cinch kabel celo medenný Značky Ground Zero po pravej strane auta.
na konci v kufry je 2x Y rozdvojka na 4 kanalový zosik Pravá/lavá , Predok Zadok.
z toho zosiku ide cinch kratkou prepojkou do JBL monobloku

napajanie :
Baterka v predu od tial vedený kabel (CU 21mm2) do Ističa (12v 170A) cez interier po lavej strane až pod zadne sedačky, tam je poistkové puzdro na 2 poistky 140A od tial ide kabel do JBL monoblock CU 21mm2 a 70A (CU 21mm2) do 4 kanalu
Kostry sú z oboch v rovnakom priereze vedené do spoločného kostriaceho bodu (očisteného)
Remote kabel je vedený po lavej strane pri napajacom

podotýkam že všetky spoje na očká a pod sú poriadne rozliate cínom aby bol prechodový odpor čo najmenší

skúsim ešte 2 veci... iné radio alebo natiahnuť - od baterky... potom už mi to príde na SATANA :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok