Nefunguje reproduktor v dverách auta

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Juro2456
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22 Aug 2020, 18:47

Nefunguje reproduktor v dverách auta

Príspevok od používateľa Juro2456 » 22 Aug 2020, 18:56

Zdravím, mám otázku. V aute mám 4x50W reproduktory. Všetky fungujú ako majú až na pravý predný v spolujazdcovych dverách. Zistil som že začalo zatekat, dal som to spraviť ale stále nič, nehrá. Reproduktor som vyskúšal v iných dverách a hral. Skusal som hýbať každým kontaktom v dverách či to nieje len tým, ale nieje. Rozmýšľam že chyba bude v prívodu elektriky poprípade poistka vypálená keď tam nátiekla voda, lenže neviem nájsť v panely ani v diagrame kde tá poistka reproduktoru hrá.
Dvere fungujú, elektoronika ide sťahovanie okien funguje ale Repro nie a neviem si s tým dať rady. Budem rád za každú odpoveď.Dakhj veľmi pekne
Auto: Seat Toledo 2 1999
Prílohy
15981154669111089321118149816710.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nefunguje reproduktor v dverách auta

Príspevok od používateľa oravan » 22 Aug 2020, 19:15

Treba skontrolovať káble a ten kanál na tom prehrávači čo nehrá .
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nefunguje reproduktor v dverách auta

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Aug 2020, 19:18

Reproduktory poistky nemajú, to ide rovno z rádia. Ak samotný reproduktor funguje v iných dverách, tak jediná možná príčina je že sa zalomil kábel v priechodke alebo sa odpálil daný kanál v rádiu. Najjednoduchšie zistíš ak vyberieš rádio a multimetrom prepípaš kábel z konektora rádia až do dverí.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Nefunguje reproduktor v dverách auta

Príspevok od používateľa cool-zool » 22 Aug 2020, 22:14

Pripadne vyskusas ci na tejto pozicii hra iny reproduktor, aspon na skusku pripoj hocijaky iny a vyskusaj!!! Ako spominaly predomnou zistis ci je aspon kabel k repraku v poriadku, pripadne ak je tam nejaka vyhybka (cosi take vidno na obrazku), treba vsetko preverit, premerat, vyskusat... Mohol odist aj zosilnovac v autoradiu - pre tento kanal...
P. S. Sorry za diakritiku pisem z mobilu...Keby si si vyplnil bydlisko mozno by sa nasiel dobrovolnik co by sa ti na to pozrel a vyzna sa do toho...
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nefunguje reproduktor v dverách auta

Príspevok od používateľa oravan » 22 Aug 2020, 22:58

Osobne si myslím že od fajčilo kanál to je ten horší prípad ako kábel ten ťukne a vie či je kábel prerušený ,ale ak nie je elektrikár aspoň kus sa vyzná tak skoréj opravára .Aspoň čo mu ťukne káble .
0

Juro2456
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22 Aug 2020, 18:47

Re: Nefunguje reproduktor v dverách auta

Príspevok od používateľa Juro2456 » 23 Aug 2020, 14:09

Ďakujem moc za všetko info. Idem to premerať, poprípade vyskúšam iné rádio.Vyskusal som aj druhý repro na tom kanály a nešiel, čiže problém bude buď v tom zalomenom kábly alebo v kanály v rádiu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok