Onkyo NR616 Reballing

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 05 Okt 2020, 09:53

Zdravím, neviem kde presne som mal zaradiť tento príspevok keď ide o reballing no je to receiver tak to dám sem. V servise to dopackali opravu a takto teraz vyzerá doska na ktorej má byť umiestený čip, čip je v poriadku no bojím sa či ma vôbec význam skúšať spraviť reballing lebo doska mi príde už nenávratne poškodená. Obraciam sa na Vás s otázkou či to má ešte význam.

Vopred ďakujem za každú odpoveď :).
Prílohy
120881473_1298580023828552_6999303329928766354_n.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa mr.dred » 05 Okt 2020, 10:14

To si zaslúži uznanie :potlesk: :potlesk:

Treba dúfať, zázraky sa dejú :wink: Možnosti sú 50 na 50.... prinajhoršom si nejaký receiver kúpiš na Bazoši 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa deepspace » 05 Okt 2020, 10:15

Pekné, to asi dávali dole LetLampou..,

skúsil by som tu dosku poriadne ocistiť, či je to opálené, alebo len zoškvarené tavidlo ..
0

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 05 Okt 2020, 10:19

A nebude problém s tým že tam kde má byť ten čip je to už "vydreté" až do medi? preto sa tam začal spájať ten cin aj s inými kontaktami a toho sa práve celkom dosť bojím že to už je nenavrátne preč. A čo používate na čistenie?
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa YellowJacket » 05 Okt 2020, 14:22

To, ze je to vydrete do medi ( aj ked ja som si to na foto nevsimol ) nevadi. Ked tam das tavidlo, cin sa pekne prichyti tam kam ma. Na cistenie isopropyl alkohol, alebo lieh.
Z fotky to tazko urcit, ale podla mna to je len tavidlo, ked to vycistis, budes vidiet. Ale celkom by ma zaujimalo, co ti povedali v servise. "Mrzi ma to, nejde to opravit", alebo si priznali chybu, alebo co.
0

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 05 Okt 2020, 14:48

Čistil som to, dostal som radu že riedidlom a zubnou kefkou nič nepokazím tak som to čistil, prešiel som ešte aj vatovou tyčinkou a dosť to pomohlo, nie je to síce úplne čisté ale pomohlo to výrazne, potom čo sa týka servisu - čip len nahriali ,zosilňovač mesiac išiel a potom zase nič. Tak som sa do toho rozhodol pustiť sám, nakúpil som si šablóny atď... Zatiaľ som sa dostal len k tomu že som dal dole kryt kde ma čakalo toto prekvapanie a dal dole čip. Len som sa bál či to má význam keď je to zoškrabené až do mede pretože cin sa chytá aj na tie medenné "čiarky" ( netuším ako sa to volá ) a tým pádom sa spájajú kontakty. Ešte čakám na odsávací pásik a večer idem na to. Mám len minimálne vybavenie no snáď niečo vykúzlim. Budem večer aktualizovať info.

Ďakujem za Vaše odpovede.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Okt 2020, 15:09

Tie cestičky na meď by si mohol skúsiť začiarkať nejakou rozumnou fixkou. Ak bude kvalitná, tak sa tam cín nechytí. Mohlo by to pomôcť, i keď neviem, čo s fixkou urobí teplota.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa oravan » 05 Okt 2020, 16:42

Pekne to dokurvli ale máš záruku teda mal si mal si to reklamovať teraz možno niečo zničíš ešte aj ty ale ak sa to podarí držím palce .
0

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 05 Okt 2020, 18:28

Bohužiaľ záruka nič tak toto moja posledná možnosť, možno to pôjde možno nie za pol hodinku tu mám posledné veci tak budem informovať či som to pokašlal aj ja :lol: .
0

Ivnatorr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 22 Mar 2019, 18:32

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa Ivnatorr » 05 Okt 2020, 18:48

Ako to ides robit? Na cesticky existuje nepajiva maska v fixe. Odporucam to rebalnut. Poumyvat IPOu ten flux okolo. Kaptonkou oblepit vsetky smd odpory. Dat na predhrev do truby v kuchyni. Trebars 150 stupnov. Vytiahnut a hned heat gunov zaspajkovat. Nasledne hbehnut k zubarke na rontgen alebo colnikom :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 06 Okt 2020, 00:05

Prvý pokus naneštastie neuspešný, možno to bude mať niečo v spojitosti s tými zlímy kontaktamy priamo na "socekte" pre ten mikročip. Nevite nejaké rady? Nerád by som sa vzdal hneď pri prvom pokuse . :pain:
0

Ivnatorr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 22 Mar 2019, 18:32

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa Ivnatorr » 06 Okt 2020, 17:35

Kamarat vybral si si akurat ,,technologiu" s ktorou je problem aj v profi sfere. :biggrin:

P.S Ten co vymyslel BGA by mal dostat trest smrti. Ten chlap ma na starosti tolko scrapov ! Gretu na nho!
A pritom stacilo vymysliet BGA na standard 3-4 velkosti. Vytvorit k nim prislusne patice. Ktore by si vedel aj doma prepiskat a nasledne by si len osadil do nej chip...
0

Používateľov profilový obrázok
MarioSlavik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Okt 2020, 09:48
Bydlisko: Žilina
Vek: 22

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa MarioSlavik » 06 Okt 2020, 21:36

Už som to ani znova neskúšal, nemám na to náladu možno inokedy, skúsil som o pomoc ONKYO či by mi mohli predať HDMI dosku ( keďže EBAY nepomohol ) a tým by sa problém vyriešil. Oni ma obrátili na servis že sa mám tam spýtať či nejaké tie dosky ešte nemajú a dohodnúť sa priamo s autorizovaným servisom. Uvidíme ako sa to vyvinie prípadne ak máte nejaké rady ako opraviť tie spoje alebo niekto z okolia Žiliny by mal záujem mi s tým nejak pomôcť za čo by som bol veľmi vďačný tak sa ozvite a určite sa nejak dohodneme :lol: . Zatiaľ ďakujem za rady.
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa josko158 » 06 Okt 2020, 22:26

Možno trošku offtopic, ale nedá mi to :lol: .
Pri ďalšom pokuse treba použiť expert metódu level 100000 :thumbup:
Kto do toho ide ?
Prílohy
AkkuL.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa rakato11 » 07 Okt 2020, 07:20

Ten člověk musel mít ocelové nervy.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Damos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17 Jún 2012, 02:23
Vek: 45

Re: Onkyo NR616 Reballing

Príspevok od používateľa Damos » 11 Okt 2020, 14:04

Mário, také 616 sa nám kdesi v robote váľajú/váľali snáď dve. Tak ako to tvoje, takže zlyhanie nie je zrejme náhodné a už výrobca to technologicky pohnojil. Osobne by som to zahodil. Cca pred dvomi rokmi bola u nás firma na IPC školenie. Myslím že najviac času zabrala diskusia na reballing a opravy dosiek s týmito IO, keďže som sa v tom čase úfal, žeby som k nám do práce dotlačil nejakú šikovnejšiu infra mašinku. Je tam viacej postupov a jeden komplikovanješí ako druhý. Na to aby ti to fungovalo, musel by si zvoliť správny technologický postup so správnym a zaručeným teplotným profilom/spodným ohrevom atd... A správne materiály a náradie. Potom by možno tá rachotina aj chvíľu šla. Bez vybavenia je to len kurvenie s minimálnou zárukou dlhodobejšieho chodu. Hlavne keď to výrobca zrejme už nezvládol v dizajne dosky v naveznosti na typ púzdra atd... Už len lepenie BGA čipov v rohoch o DPS má svoje pravidlá kedy ano kedy nie atd... Ale inak samozrejme držím ti palce, aspoň si precvičíš fyziku základnej školy s rozťažnosťou materiálov, teplotným prehýbaním dosky a vnútorným pnutím po schladení.... BGA je totiž už vyšší dívčí.
0

Napísať odpoveď