Retrorádio RR-23 hladám schému

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2021, 13:58

Ahojte,
Nemáte niekto info ,kde by som zohnal schému k tomuto rádiu? Je to taký novodobý hybrid staromodna skrinka s novými črevami s jednou ,, akože elektronkou ,,na okrasu.
Potrebujem zistiť, prečo odpálilo tepelnú poistku v primári.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Jan 2021, 14:18

Ahoj. Schéma nejspíše neseženeš, tak jako dnes u všeho co prodávají. Ale tady v odkaze něco řeší, snad bolest konstruktérů. :D https://www.emerx.cz/poradna/potrebuji- ... ava-r.html
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2021, 14:44

Ahoj, to som ráno našiel ako prvé a tiež tam popisujú problémy s trafom.
Našiel som spečený blokovací keramický kondík pri jednej diode na mostíku vetvy 48V,takže zrejme to spôsobil on, odkedy som ho dal preč,tak to ide normálne a trafo sa nehreje až tak moc len do 45°C.
Idem tam dorobiť sieťový vypinač do primáru aj poistku,pretože teraz asi tú pôvodnú nezoženiem.Bol otrhnutý aj vývod na filtračnom kndíku 2200uF/100V,tak som doma našiel iba na 50V,vymenil ho ,zatial drží ale je na ňom 67V,tak neviem dokedy. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa Jirka84 » 09 Jan 2021, 14:55

Mariáne, Mariáne...,
někdy se nechají produktem napálit i známí fachmani... :wink:
Naštěsní já mám originelní Teslu nejraději... NAY SE UŠ Z OLOMOUCE ODSTĚHOVALO..
Údajně elektronka je 6N2 česky 6CC83 jako předzesilovač (nemám ověřeno)...schema nikde, ani Mall ani Alza se k tomu servisu nehlásí.
Prostě stejný šmejd jako ostatní východní "výdobytky" produkce CE = Sencor, Eta, atd., ale i Orava RR x-y. Ukradená značka , nic víc ... "šykmímy očamy... zvlᚍ" , když vidím ostatní modely radií i s gramafonem Orava v prodeji :thumbdown:
Pokud ti Mariane zdechlo "jenom" trafo, pak jakékoliv 230/12-15V /nad 10VA by Ti v něm mělo vyhovět. Mám tady spoustu, jenom ten km mezi námi...třeba ze starých gramafonů GEC_GZC071_110-1_120, NZC070_071_090, NZC100_110-1_121 atd.
PS dávám si dohromady elektronkáče ve sbírce, dej si do plánu cestu na Moravu, dám Ti zadarmo čistokrevnou TESLA rádio dle vlastního výběru z mé zbírky ( aŽ na vyjímky) :lol:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2021, 16:01

Vďaka za ponuku,ale to urobím známemu pánovi primarovi,takže on netuší tieto súvislosti s pančovanim značiek výrobcov.
Na trafe odišla iba tepelná poistka a ten kondik pri diode,takže radio funguje,len si chcem potvrdiť že tam nie je aj niečo iné príčinou prehriatia trafa.
Zatiaľ to ide OK ,takže vrtam dierku na sieťový koliskový vypinač.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa cool-zool » 09 Jan 2021, 20:15

Ten vymeneny filtracny kondik ti vela nevydrzi a ked to opravujes znamemu a primarovi, tak by som si dal zalezat na svojej praci (nikdy nevies kedy budes potrebovat jeho pomoc ty)?!?!
Ak na nom namerias az 67V a je iba na 50V tak je vysoky predpoklad jeho destrukcie!!! Neviem, nepoznam/nevidel som zapojenie a tiez neviem co tam riesia takym pomerne vysokym napatim ( 67V), ale ta tvoja nahrada je v tomto pripade nedostatocna....
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa pablox » 09 Jan 2021, 20:40

Hlavne si predstav, že by ťa pán primár operoval a niečo by nebodaj poddimenzoval, ako ty ten kondenzátor :D
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2021, 20:50

Jasné že to zatial iba testujem,či sa neukáže aj niečo iné a kondik vymením,len čo ho zoženiem,teraz je všetko zavreté.Takú hanbu by som si neurobil,aby mu to strelilo doma ako delobuch. :wink:
Je tam elektrónka ,preto je tam to vyššie napätie. Tipujem, že je to nejaký predzosilovač,pretože k nej idú normálne cestičky na plošáku, má aj žeravenie cez stabilizátor 5V a keď ju vytiahnem, tak to stíchne,takže niečo predsa robí.Pre väčší efekt je zozadu podsvietená ledkou a takým hliníkovým zrkadlom zozadu.Podla čriev vyzerá na dvojitú triodu, takže asi to bude tá 6CC83.
No z toho polámaného rákosia na jej označení čo ledva vidno , ani desať indických bohov nezistí čo to vlastne je. :D :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

anglican
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Okt 2023, 18:55

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa anglican » 13 Okt 2023, 19:36

Dobrý den,
mám stejný problém. Podařilo se Vám sehnat to schéma? Nebo ještě lépe, opravil jste to?

Díky za odpověď :-)

Tomáš
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Okt 2023, 09:10

Schému som nezohnal.
Vymenil som len kondik na vyššie napätie, tepelnú poistku a osadil sieťový vypínač ,aby to nebežalo nonstop.Zatial vraj funguje.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Retrorádio RR-23 hladám schému

Príspevok od používateľa Stefan31 » 24 Feb 2024, 14:25

Tak sa mi tiež dostalo pocty opravy tohto rádia - prerušená tepelná poistka 2A/125 st.C, v trafe, keramika 20nF v usm. mostíku praskla na dve polovice teplom - najskôr zoskratoval, elyt 2200µ/100V nafuknutý a "suchý" a všetky elyty, ktoré som vybral na otestovanie boli mimo hodnotu .... celkové prevedenie NF stupňa je ...- no jedna radosť.....

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok