konštrukcia AB/H/G? zosilnovača

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

konštrukcia AB/H/G? zosilnovača

Príspevok od používateľa Andrej152 » 09 Feb 2021, 23:07

Ahojte,
nakolko pracujem v sfere zvuku dlhsi cas sa hram s myslienkou vyroby aktivneho modulu zosilnovaca pre reprobedne nakolko dostupne cinske nesplnaju nase "poziadvavky" - na 99% najme kvalita vyroby, a osadenie, a tie ktore to splnaju stoja majland (napr. powersoft)

rozpravame sa o biamp module cca LF 600w/8ohm a HF 80W/8ohm. vyhybku,fazovu korekciu a vyskovy zos v triede AB mam viac menej porieseny, no zasekol som sa pri LF zosiku a limiteri.

prvy bod bol u mna vyber vhodneho koncoveho stupna. lakalo ma Dcko, ale veru tie lacne IRSka ma nenadchli, a ak chcem kvalitne Dcko stoji to vela namahy a celkovo niesom moc nadseny z nich .. (okrem klasiky fp10000q ale ten je TD). pri vykone 600w na 8ohm som zacal uvazovat na mostikovom zapojeni nakolko to bude urceny modul na zabudovanie, a spomenul som si na konstrukciu thermaltrank leachu ktory dava 300w/4ohm a cakal som len na vhodnu priezitost nakolko ma tie trandiky moc zaujali.
takze pre mna by bola cesta ist do mostika s tymi thermaltrankami, no pozastavil som sa nad vykonom a chladenim nakolko to nebude moc ucinne a zacal som pozerat po nejakom Hcku, no nic schopne ani len koncepcne co by som si dokoncil som nenasiel, a v tom mi napadlo riesenie ako mali napr. prve bednicky rcf art, AB koncak + 2 stupnove napajanie . Ako som pozeral schemu tak viac menej budenie je na priamo na HV a koncove trandy su cez diodu na LV a mosfet pripaja HV. toto sa mi celkom paci, otazne je aky to bude mat vplyv na dynamiku pri 600W... zosiky ktore mam od yamahy serie P maju nieco ako spinany predregulator koncoveho stupna a vyzera ze to stiha nakolko zvukovo su OK ( pre monitory ).

dalsia vec s ktorou trosku bojujem je limiter, nakolko potrebujem limiter peak(600W) a rms(500W), ma to zmysel riesit optoLDRkom alebo radsej ist do napr. digitalneho potenciometra a nim riadit uroven KS ?

Rad by som Vas teda poprosil o vyjadrenie sa tuto moju "problematiku" a prerabku AB leacha na AB s dvojstupnovym napajanim. Cielom je spravit zosik ktory bude kvalitativne na ozajstnej urovni kde naozaj prevedenie a kvalita ma prednost pred vahou.

vdaka za rady
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: konštrukcia AB/H/G? zosilnovača

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 10 Feb 2021, 07:11

Ak by nahodou... https://www.hypex.nl/ len neviem ci ceny Ta uspokoja.
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: konštrukcia AB/H/G? zosilnovača

Príspevok od používateľa nalimko33 » 10 Feb 2021, 20:59

0
SHARP MZ-811

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok