Bzučanie Subwoofera Creative T4

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Dolfi » 09 Mar 2021, 09:14

tobacco napísal:
08 Mar 2021, 22:41
Skus dat feritove valceky na audio kable a uvidis ze sa to zlepsi.
Jemu to vraj "vrčí" aj bez pripojených akýchkoľvek signálových káblov ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa rakato11 » 09 Mar 2021, 09:51

Soused mi loni donesl na opravu Subwoofer-KEY SYSTEMS CORP SW-5.1 HOME THEATER, že po jedné bouřce mu začal "bručet" basový reproduktor i když neměl zapojený žádný zdroj signálu. Po odpojení reproduktoru samozřejmě bručení přestalo, má samostatný IO. Objednal jsem tedy IO, vyměnil a s bručením byl klid, soused byl šťastný, mohl pouštět na vánoce přes něj gramofon. To jenom moje zkušenost, zprvu jsem měl podezření na zdroj což se ukázalo jako nesprávné.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa vlado5 » 09 Mar 2021, 10:58

Minulý týždeň som mal na stole aktívne dvojpásmové repro k PC. Tiež brumeli. Po bližšej analýze som zistil, že vrčí len jeden kanál. Na konci TDA2030. Po výmene OK. Koniec bol "načatý" ale tak, že pracoval neskreslene, len jemne vrčal bez signálu, alebo v tichej pasáži.
0

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 09 Mar 2021, 16:02

Drakoush napísal:
08 Mar 2021, 22:10
Mám dojem, že odstránenie problému nebude zložité, ani jeho lokalizovanie. Skôr si myslím, že záručný servis to zapol, posúdil, vyplnil protokol a bolo. Neverím, že to niekto otvoril a meral.
Tak to ste mali úplnú pravdu.
Dnes som sa cítil ako išlo vajce na vandrovku.
Dakujem za ponuku a určite vám ich pošlem napíšem vám SS správu.

ALE: Volal som do NAY teda že nechcem vrátiť peniaze chcem reproduktory vrátiť poprípade sa dohodnúť .
Na infolinke ma informovali že reklamácia je uznaná a že mi vrátia peniaze ,nato odpovedám že by som chcel reproduktory a možnosť vrátenia penazí neakceptujem (viem určite si poviete že som asi na hlavu ale ako som už vyššie písal chcem si ich nechať) oni na to že to nieje možné že reklamácia má status DBP a že sa to bude EKOLOGICKY LIKVIDOVAŤ !!!! mne vystavili dobropis ,že mi vrátia peniaze (nič som samozrejme nepodpisoval protokol mi zaslali emailom ) ostal som mierne v šoku . Následne sa pýtam že kde boli odoslané do servisu po cc 15min naťahovania mi dotyčný pán povedal ,že by to malo byť eD system servis s.r.o a dal mi kontakt ok aspoň niečo.
Volám teda číslo ozvala sa mi paní rozpovedal som jej príbeh 15min odpovedala že oni nie sú servis že je to v Čechách dala mi kontakt omg!!!!!!!
Tak teda volám do Čiech ozval sa mi pán úúúf servis no teda 15min zase to isté opísať problém a dal som mu číslo reklamačného protokolu .
Pán to pozrel a vraví ano reklamácia uznaná neopravitelné (vrátenie peňazí) repro zlikvidované !!!!!!!!!! Ostal som v nemom úžase, vravím to nemyslíte vážne. pán povedal že tam bolo napísané že po zapnutí bzučia tak bzučali viac to neriešili omg !!!!!!!! (Dodatočne som písal email pri reklamáciii a presne som tam všetko uviedol popis problému ako tu na fóre myslím že to nebolo opísané zle ?) . Vravím mu teda a čo teraz však sa to dá opraviť a ja ich chcem naspäť. On na to že bohužiaľ že sa to likviduje a že sa mám obrátiť na Nay. Ok po 20 min telefonátu som ho poprosil že nech mi dá aspoň číslo ktoto to likviduje a že tam zavolám či sa to náhodou ešte nešrotovalo. Nákoniec to pán ešte preveril a 15 min hladal v sklade, čuduj sa svete malo sa to pred týždnom posielať do Taiwanu na likvidáciu a že to zostalo u ních na sklade povedal, že ok že to pošle naspäť do Nay že to vyfaktúruje a že ale potom prídem o záruku chápete to ?????????? A že to mám riešiť s Nay. Takže som zostal v nemom úžase ako to celé funguje ako náhle ích dostanem do rúk ozvem sa vám(fachmanom) aby sa to opravilo budem veľmi rád . A v Nay to budem ešte riešiť .Prosím vás aký máte na to celé názor Vy.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Mar 2021, 16:07

Môj názor je, že je to celé obchodovanie s hovnami a ostávam aj ja v nemom úžase, čo sa to tu deje.
Pri vyplňovaní reklamačného protokolu je tam preferovaný spôsob vybavenia, rozhodne však nemajú právo na likvidáciu Tvojho majetku bez Tvojho súhlasu (a to ani výmenou za dobropis v hodnote tovaru).
Bolo by ešte fajn prečítať reklamačný poriadok NAY.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa mac26 » 09 Mar 2021, 18:04

Odhliadnuc od ekologie takehoto riesenia, preco si proste nekupis rovnake nove?
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Mar 2021, 18:49

Je to historka jako s filmu. Taky nepochopím proč si nekoupí nové, a třeba by ještě na tom vydělal.
Prílohy
....png
0

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 09 Mar 2021, 19:19

mac26 napísal:
09 Mar 2021, 18:04
Odhliadnuc od ekologie takehoto riesenia, preco si proste nekupis rovnake nove?
Ano aj to som chcel problém ale je, že sa už nevyrábajú.Napríklad Nay ich mal už iba ako posledné vystavené kusy 2 ks boli Bratislava v dvoch obchodoch a jeden Galanta. samozrejme je corona takže reálne sa to nedá objednať a poslať kurierom preto som poprosil aby ich kúpil kamoš s BA .musel som ích zarezervovať v danej predajni dali sa len vizuálne skontrolovať. Kamoš to vyplatil a poslal ku mne domov. Až tu som zistil problém.

Preto aj tie z DATARD cz budú to isté sú posledné výstavné pozerám Opava.

A bonus :aj to som skúsil poprosil som NAY zase info linka starý známi ,mohli by ste poslať na predajňu Zvolen tie napr z Bratislavy aby som ich reálne skontroloval na predajni zapol, vyskúšal ich a ak nie sú poškodené iba by sme ich vymenili. Odpoveď zase OMG!!!! že to nie je možné je Corona to sa teraz nepreskladňuje a blaaa blaaa blaaa ako sa to nedá . Ok tak prosím vás je možné mi dať číslo na predajňu Bratislava alebo Galanta aby som tam zavolal .Odpoveď negatívna že oni nemajú kontakt iba interný a ten mi nedajú Pfúúúúúúú už toho bolo na mňa dosť proste tomu sa povie Podpora pre zákazníka.Creative sa mi k tomu vyjadril ,že skopčím to sem na rýchlo nechce sa mi to prekladať

Ďakujem za vašu odpoveď.
Vážime si vašu podporu produktom Creative a ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti.

S ohľadom na vašu požiadavku upozorňujeme, že Creative T4 Wireless už bol ukončený. Pre tento výrobok už nemáme k dispozícii sklad náhradných dielov a tiež nemáme k dispozícii opravárenský servis.

V súčasnosti, keď obchod ponúka vrátenie peňazí, môžete pokračovať v vrátení peňazí a pokúsiť sa vyhľadať od iných maloobchodníkov, ak ešte stále majú na sklade tento model.

Snažíme sa o vaše láskavé porozumenie v tejto veci.

S pozdravom,
Jes
Creative Labs Pte Ltd.
Celosvetová reakcia zákazníka
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa penjo » 16 Mar 2021, 09:50

Môžeš si podať ruku s jedným tvrdohlavým pánom z TT.
Pre pár euro by si si nechal aj koleno vŕtať a stále si ideš svoje. Polyfunkčné vreštibúdky budeš naháňať v dvoch reprublikách, lebo ich chceš. Celý tento svet speje do pekných...ehm...s takýmito individuami, ktoré riešia takéto nezmysli. Kúpiš jeden model, ktorý sa už nevyrába, je k ničomu, ale ty ho nutne potrebuješ vlastniť. Odhliadnuc od toho, že celý tento segment mizerných akože domácich hifi systémov, ktoré sú všetky na jedno kopytu a ich životnosť je spravidla pár týždňov/mesiacov po skončení záruky. Mohol si mať dávno ukončenú reklamáciu, peniaze na ruke a veselo vyberať ďalší hnoj, ktorý má od normálneho zvuku veľmi ďaleko. Nepochopiteľné a nezmyselné celé tvoje snaženie :thumbdown:
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa vosa » 16 Mar 2021, 11:34

Cau,
nechcem firmu NAY nejako branit, ale postupuje podla toho co je napisane v reklamacnom protokole. Ak tam mas zaskrtnuty suhlas s ekologickou likvidaciou, tak to aj vykonali. Staci si na to davat pri vyplnovani pozor. V drvivej vacsine pripadov je to pre zakaznika ovela praktickejsie (predstav si riesit odvoz chladnicky do firmy, ktora riesi ekologicku likvidaciu dobrovolne a na vlastne naklady).
Ak si si poskodene zariadenie chcel dobrovolne ponechat, patris medzi menej ako promile zakaznikov. Necudoval by som sa preto tym prekvapeniam. Pracovnici su skratka zvyknuty vybavovat tieto veci inak ako si predstavujes.
Okrem toho ta neochota, ktoru popisujes pri snahe ochytat si pristroj v inej predajni, prameni v pandemickych opatreniach a nie v neochote ti poskytnut sluzby. Nikdy som s nimi nemal problem aby spravili zvoz vystaveneho kusu cez celu republiku len aby som si mohol vyrobok chytit.
K tym reprakom by som sa staval rovnako ako NAY. Nieje to bohvieaka kvalita. Uz som ich videl odpalenych dost na to aby ma ani nenapadlo to kupovat. Vsak si to otvor a zistis, ze to vnutri vyzera ako magnetak od vietnamcov z 90-tych rokov...
0

Napísať odpoveď