Bzučanie Subwoofera Creative T4

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 17 Feb 2021, 07:48

Dobrý deň

Chcel by som vás požiadať o riešenie nasledovného problému s reproduktormi Creative T4 Wireless
Zakúpené teraz vo februári . Riešim to aj cez podporu výrobcu .

Jedná sa o tento model : https://cs.creative.com/p/speakers/creative-t4-wireless
Prikladám aj foto modelu T3 kde je to rozmontované viem že by pomohla schéma zapojenia bohužiaľ ju nemám .
https://hyperspin-fe.com/forums/topic/9 ... ot/page/2/

Aktívne reproduktory 2 .1 Creative T4 Wireless
Popis problému:
1.Pripojenie cez analog RCA vstup (Creative T4) a PC ASUS Rog Strix B550 F Gaming ,zvuková karta Supream FX 120dB SNR stereo výstup 32-Bit/192kHz prehrávanie.
V reproduktoroch počuť pískavý zvuk ,šum, brum pískanie sa zosilňuje od min. hlasitosti, po max hlasitosť.
Doplňujúce info :bod .1 sa prejavoval ak bol PC prepojený káblom súšasne S/PDIF a analógom samozrejme v PC sa nastaví aktívny iba jeden výstup.
Následne som odpojil optický kábel.
Sústava sa začala správať nasledovne pískanie v Analológovom vstupe RCA zmizlo ale bzučanie BRUM ostal .
Následne som vyskúšal odpojiť všetky vstupy na subwoofer a zapol som to samotné a je tam BRUM. Zistenie samotný subwoofer BRUMII . Do siete je to zapojené dvojžilovým konektorom.

Strašne mi to vadí nakoľko mám tiché PC a pri nízkej hlasitosti počujem iba BRUUM a šum.
Chcel som si polepšiť preto som si kúpil túto vyššiu radu le toto ma strašne sklamalo .

Vlastním radu 2 .1 Creative Gigaworks T3 kde je ten istý subwoofer len je iba analog a ten Brumi 90% menej a mám ho už 11 rokov, preto nechápem v čom je chyba je to v samotnom zariadení ?


2.Optický vstup S/PDIF ................ pískanie sa neprejavuje ale korekcia hlasitosti je nižšia max . hlasitosť sa nedá nastaviť ako na analog RCA . Nie je možné nastaviť vyššiu bit. Hĺbku ako 24-Bit 96kHz / analog RCA/ AUX je možné nastaviť 32-Bit/192kHz.
3.Prejav analog RCA/AUX vstupu a S/PDIF je rozdielny, hĺbka basov a celková úroveň hlasu.

4.Ak chcem používať 32-Bit/192kHz musím používať analog RCA /AUX pripojenie ale tu nastáva problém v nepríjemnom Bzučaní.
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa penjo » 19 Feb 2021, 13:31

Keď máš odpojené všetky vstupy a brumí, tak to reklamuj .

Keď počuješ pískanie cez AUX a signál z NB - zemná sľučka, najskôr cez nabíjačku NB.

Keď máš pripojenú optiku, nemôže vzniknúť zemná slučka, lebo to nie je vodivé spojenie dvoch zariadení.

Zhoršená kvalita zvuku je preto, že signál sa spracováva v ďalšom prevodníku, ktorý bude mizernej kvality.
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Jirka84 » 19 Feb 2021, 15:27

Martine,
nemám zlatý podnos,tak se trochu namáhej i Ty tady pro manual:
https://www.computerspeakermanuals.com/ ... ess/205214
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 20 Feb 2021, 08:35

Ďakujem, za odpovede .

Skúsim to bližšie upresniť.
Písal som na podporu priamo do Creative kde som opísal celý problém.
Odpísali mi že tento problém je možné riesiť iba servisom teda poslať produkt v rámci záruky .
Tak som to včera odviezol do predajne a uvidím ako sa to vyrieši.
Viete jedná sa mi o to : ak sa k tomu postavia rozumne produkt buď vymenia za druhý a pred tým ako mi ho pošlú ho vyskúšaju.Alebo druhá možnosť že tieto moje konkrétne pozrie servisný technik a ak sa rozumie danej veci tak to opravia . Tretia možnosť vrátenie penazí by som chcel ako poslednú možnosť nakoľko ich chcem používať .

A teraz k problému a možno aj pár otázok na vás skúsených nakoľko nie som expert ani audiofil v oblasti elektrotechniky.

1.Subbwoofer som pripojil na PC cez optický kábel je to koncovka TOSLINK ak správne chápem to je len typ tej zástrčky . To čo je na zvukovej karte sa volá S/PDIF chápem to správne že to je typ prevodníka alebo teda zariadenia ktorý prevádza digitálny signál na svetelné impulzy ?.
Pochopil som správne aj to, že toto zariadenie dokáže prenášať maximálne 24-bit, 96 kHz .Dalej
tento signál sa v subwoofery znova prevedie na digitálny signál. A teraz moja otázka tento subwoofer má digitálny zosilovač ? alebo je tam analógový kde sa pred tým musí ešte prevodníkom previesť digitál na analógový signál ? je tam aj analógový vstup tak to znamená že tam bude analógový zosilovač ?

Problém ktorý som pozoroval : subwoofer má ovládač kde je možné prepínať vstupy: 1.opical 2. AUX . 3.Bluetooth
Subwoofer pripojený cez opický kábel do PC zvolený vstup na Subwoofere optical šum bol takmer nepočutelný ucho 5cmm od reproduktora jemneučký šum.
po prepnutí vstupu na RCA na Subwoofery jmne píískanie po pridávaní hlasitosti sa to zosilnovalo.

Moja otázka: toto pískanie je spôsobené chytaním rušení s prevodníka v zosilnovači ?
Po odpojení Optického kábla sa pískanie na RCA neprejavuje .

2.Po porovnávani prehrávania hudby som dospel k názoru že na RCA je hudba plnšia neviem to správne opísať proste aj basy sú krajšie a hutnejšie napríklad v zadu je potenciometer na nastavenie bassov je tam aj taká poloha kde je to prednastavené výrobcom . Ak som to púšťal cez Optiku musel som basy pridať ,cez RCA zase trochu ubrať .
Rozdiel v kvalite zvuku medzi RCA a Optikou sposobuje teda kvalita prevodníka ?

3.Problém bzučania sa prejavoval hneď po zapnutí to znamená nebolo na vstupe subwofera pripojené nič ani optika ani RCA .
Moja otázka čo to spôsobuje je to zemná slučka ako to nazývate to je 50Hz sietoveho napatia a to brumíí ?
Nechápem ale kde je problém ked je to zapojené len do siete cez dvoj kolík fáza + nuláák
Chápem to správne ,že zosilnovač v subwoofery je zle zapojený alebo je tam vada ?
4.Váš názor je aký ? Subwoofer po zapnutí by nemal brumieť vôbec mal by iba jemne šumieť ? Šum je vec elektronických súčiastiek a polovodičov .
Moja otázka k šumu je možné takýto šum potlačiť alebo znížiť ?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 19 Feb 2021, 15:27
Martine,
nemám zlatý podnos,tak se trochu namáhej i Ty tady pro manual:
https://www.computerspeakermanuals.com/ ... ess/205214

Dakujem za manuál len ja som myslel ak by bola schéma zapojenia vnútra zosilnovača tohoto zariadenia ,že by ste sa pozreli na to kde je chyba.
pretože v najhoršom prípade by som bol rád keby sa na to pozrel odborník a povedal by mi že to vie odstraniť opraviť a ja budem spokojný.

V tejto cenovej kategórii nieje čo kúpiť ak chcete malé kompaktné ktoré ako tak dobre hrajú .

Ďakujem za odpovede.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Dolfi » 20 Feb 2021, 11:31

Silné nervy a držím ti palce ! Aspoň si priložil nejaký siahodlhý popis problémov pre servisáka ? Ak nie, tak na 100% sa ti to vráti presne v takom istom stave.

V poslednom príspevku máš kopec otázok. No aspoň na dve ti odpoviem:
1. Šum je prirodzená vlastnosť aj elektrosúčiastok, (šumia odpory, polovodiče, ...). Šum je závislý na teplote, výrobných postupoch a podobne. Ak chceš znížiť šum, treba vyberať nízkošumové súčiastky, optimálne nastaviť ich pracovné body, chladiť ich a podobne.
2. Brum je záležitosť najmä elektrosmogu v danom prostredí. Asi najvýraznejšie je elektromagnetické pole zo silových rozvodov. No a pokiaľ do takéhoto poľa umiestnime vodivú slučku, tak sa zákonite v nej naindukuje nejaké napätie. No a to sa sčíta s užitočným signálom, a máme to. Proti brumu v audie sa bojuje od nepamäti, občas dosť beznádejne. Len pre informáciu uvádzam, symetrickým vedením signálu, dokonalou filtráciou napájania, použitím zapojení, ktoré potláčajú rušenia, (diferenciálne zosilňovače, ...), no a hlavne správnym návrhom obvodov, kde sú minimálne plochy zemných slučiek.
Takže, ak je odfláknutý návrh zariadenia, naviac, ak do neho môžu liezť aj VF signály, ktoré sa môžu demodulovať na nelineárnych PN prechodoch, prípadne sú nestabilné prevodníky, ktoré pískajú, tak potom dostaneme taký krám, aký si si kúpil. A ešte raz prepáč, že som skeptický aj k výsledku servisu. :confused:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Jirka84 » 20 Feb 2021, 12:08

Trochu mě "předběhl" Dolfi. První dva druhy zvuků na výstupu v reproduktoru popsal dokonale včetně dalších poznatků.
A jak řekl: "Silné nervy a držím ti palce !" - přidávám se k jeho hodnocení taky.

Přidám ale ještě jeden poznatek a to vlastní o "rušení" , první cos jmenoval je : bzučení.
Většinou pochází od počítače. Sám jsi mi nahrál tím připojením na jeho výstup... Jejich impulzní zdroje v nich jsou často "jen CE = chinaeksport", které jsou vyrobené co nejlaciněji bez jakékoliv filtrace na "jakoukoli harmoniku" s co největším prodejním ziskem. Slyším často (to bzučení) při zapnutí AM pásma , ať v elektronkových či tranzistorových přijímačích v blízkosti PC, které jsou na "bzukot" impulzních zdrojů citlivé, ale i jiné takové zdroje - LED, zářivkové atd. Navíc ani u subwooferů není často proti těmto kmitočtům žádná filtrace na nf vstupech, i když jejich "cena je solidní". Přitom citlivost vstupních obvodů na nf signál je od "nic po nevidím". V servisu si pustí kvalitní generátor ,propojí s kvalitními kabely a nezjistí nic !, ani harmonické, protože mají zapnutý i kvalitní osciloskop. Ty doma máš ledacos i na propojení, co dokáže to bzučení vyzařovat. a teď "Babo raď".
Zkusil bych jenom "vyzkratovat" vstupní konektor, co budeš slyšet ?... :wink:
PS Dobrou chuť k obědu!
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 22 Feb 2021, 07:01

Dobrý deň ďakujem za cenné informácie.
Jirka84 napísal:
20 Feb 2021, 12:08
Trochu mě "předběhl" Dolfi. První dva druhy zvuků na výstupu v reproduktoru popsal dokonale včetně dalších poznatků.
A jak řekl: "Silné nervy a držím ti palce !" - přidávám se k jeho hodnocení taky.

Přidám ale ještě jeden poznatek a to vlastní o "rušení" , první cos jmenoval je : bzučení.
Většinou pochází od počítače. Sám jsi mi nahrál tím připojením na jeho výstup... Jejich impulzní zdroje v nich jsou často "jen CE = chinaeksport", které jsou vyrobené co nejlaciněji bez jakékoliv filtrace na "jakoukoli harmoniku" s co největším prodejním ziskem. Slyším často (to bzučení) při zapnutí AM pásma , ať v elektronkových či tranzistorových přijímačích v blízkosti PC, které jsou na "bzukot" impulzních zdrojů citlivé, ale i jiné takové zdroje - LED, zářivkové atd. Navíc ani u subwooferů není často proti těmto kmitočtům žádná filtrace na nf vstupech, i když jejich "cena je solidní". Přitom citlivost vstupních obvodů na nf signál je od "nic po nevidím". V servisu si pustí kvalitní generátor ,propojí s kvalitními kabely a nezjistí nic !, ani harmonické, protože mají zapnutý i kvalitní osciloskop. Ty doma máš ledacos i na propojení, co dokáže to bzučení vyzařovat. a teď "Babo raď".
Zkusil bych jenom "vyzkratovat" vstupní konektor, co budeš slyšet ?... :wink:
PS Dobrou chuť k obědu!

K odpovediam:Áno som si vedomý, že PC ako táke je zdrojom množstva VF (podotázka Vysokofrekvenčné rušenie je všetko nad 60kHz ?) no bohužial PC zdroj mať musí a to impulzný stým asi nespravím nič viem že to záleží od kvality zdroja .Preto som sa snažil v zostave použiť kvalitný zdroj teda aspoň podla recenzií a testov .použil som na napájanie tento zdroj https://www.tomshardware.com/reviews/co ... 214-3.html viem ,že dnes je 90% všetko čína ale to neznamená že všetko je zlé.
Sú to dosť drahé zdroje cena 200 eur nieje málo aj ked mám určité výhrady niekedy sa prejavuje pískanie cievok neviem prečo to tak je nie stále. U takejto ceny by to nemalo byť .

Teraz otázka to bzučanie zdroja také jemné cvrlikanie sa môže prejavovať na vstupe do zosilnovača ?

Aby som to ešte všetko doplnil momentálne používam Creative T3 a tie hrajú ok po zapnutí tam počuť len jemný šum a to brumenie je skoro nepočutelné .

Vyskratovať vstup to znamená na CINCH prepojiť dierku s obalom konektora ? na L a R
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Feb 2021, 12:09

Dosť ťažko odpovedať na tvoje otázky. Začnem odzadu.

1. Áno, surovo vyskratuj vstup na zem. Tým v podstate zistíš, či rušenie nelezie do vnútra cez vstup, ktorý má nejakú vstupnú impedanciu, (nie nulovú). Skús vtedy priblížiť aj ten PC k tomu repru.
2. Zdá sa, že ten Creative T3 je lepšie navrhnutý.
3. Akustické prejavy z pulzného zdroja sa určite do elektroniky neprenášajú, (povedzme s výnimkou klasického gramofónu). No rušenia z pulzného zdroja sú prenášané najmä elektromagnetickými signálmi, ktoré sa šíria vzduchom, sieťou, superponovaním na užitočný signál a podobne. Napokon, aj analógový napájací zdroj, zle navrhnutý/ umiestnený, môže svojím magnetickým poľom tak isto rušiť zariadenie.
4. Aj drahý PC zdroj určite nemusí byť aj dokonale odrušený. Kvalitu PC zdroja určujú iné požadované parametre, ako "audio použiteľnosť".
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Mek » 22 Feb 2021, 12:51

To cvrlikanie moze ist nie len zo zdroja, ale aj z dosky, aj tam su cievky. Tiez som mal kedysi taky stolny PC, kde cievky cvrlikali, najma pri zatazeni CPU. Raz som ich zakvapol lakom a nechal cez noc vytvrdnut, odvtedy bolo ticho.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 07 Mar 2021, 10:57

Dakujem za info .

Takže prišla mi odpoved ktorej som sa obával .
Nay elektrodom reklamáciu uznáva .Volal som tam teda čo stým a oni že mi vrátia peniaze ze je to neopravitelné !!!!!!
A teraz to nechápem :
1. Bolo to len v reklamácii Nay ?
2. Poslali to do Creative (tam som písal uvidím čo mi odpovedia) .
3. Viem že to vyznie blbo ale ja ich nechcem vrátiť chcem aby to opravili.
Prosím vás nenašiel by sa tu niekto kto by sa na to kukol a opravil to rád zaplatím jedná sa mi o to že by som si ich chcel nechať .
Za odpoved vopred dakujem .
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Dolfi » 07 Mar 2021, 13:58

Predajcom sa neoplatí "naťahovať sa" s kupujúcim, radšej štandardne vracajú peniaze. Podľa dohody, to bud vracajú dodávateľovi, (čo určite nie je výrobca). Alebo to rovno hádžu do koša, (ak majú dostatočný rabat, resp. už s dodávkou dostanú nejaké kusy na reklamáciu).

Creative je "moc ďaleko" v tom dodávateľskom reťazci. On(o) len vyrába a posúva krabice. Záručný, resp. aj pozáručný servis, (ak vôbec je), určite vykonáva cez autorizované servisy. A nemyslím si, že zariadenie je nejako jednoducho "uvediteľné" do dobrého stavu podľa tvojich "prísnych" požiadaviek. (Servisáci to zrejme vedia tiež.)

Len otázka: To niekto iný nerobí kvalitnejší taký krám ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 08 Mar 2021, 16:55

Tak chápem to ale nechápem jednu vec. Navrhol som im že teda či je možné to odkúpiť za rozumnú cenu. a stále sa len vykrúcaju.
Ono tento model má coolovejšie satelity teoreticky ich viem zapojiť aj na T3 .
Preto by som si ich chcel nechať aspoň kvôli výškáčom.

No a na tvoju otázku veru nemáš čo vybrať .
Situácia je takáto : ak preferuješ 2.1 teda stereo + subwoofer (pre mňa ideál aj na hry aj hudbu ) tak v cene do 200 eur (čo je dosť pálka za také nič) nemáš čo kúpiť .Logitech Z625 rada THX certifikácia je katastrofa hrá to zle :( Bohužial to bude iba 2 pásmo teda subáák a plus stredy a výšky spolu viem že budete namietať ,že trojpásmo je super to je pravda ale pre toto použitie to je zbytočné.Potom je tu Edifier S351 ale to je velké a cena 350eur je už moc . Sám vlastním Creative Gigaworks T3 a tie hrajú fakt super nemôžem im nič vytknúť . Jediné časom sa poserie potenciometer tuším tam je ALPS RK11 stačí vymeniť a frčí to dalej .
Pre mna je dvôležitý aj dizajn a ten majú proste top nič v tej triede nebolo krajšie z môjho pohľadu .
Preto som kúpil tú vyššiu radu dúfajuc v to že to premakali (opak bol pravdou dizajn vymakali a elektroniku odflákli :/ pridávaju tám sprostosti ,bluetooth, nezmyselné vypínanie cez relé ked tam nieje cc10min signál, nevedia tam dať vypínač na vstup 220V atd ) Vieš a náročný no ved nechcem tak veľa aby z reproduktorov vychádzala hlavne hudba a nie pazvuky . Ved aj amatersky elektrotechnik poskladá zosilovač 2+1 do 30 Wat lepšie ako táto firma strašne som sklamaný :/
Fakt by som potreboval niekoho kto by sa na to pozrel .
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Mar 2021, 17:00

Odkiaľ si?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

martindrugda
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Feb 2021, 07:03

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa martindrugda » 08 Mar 2021, 17:15

Som z Hriňovej okres Detva
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Mar 2021, 19:51

Keď chceš, pozriem sa Ti na to, ale dôkladne zváž návratnosť takejto investície.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Dolfi » 08 Mar 2021, 21:55

Ak nájdeš dôvod, prečo to vrčí len pripojené na sieť, máš veľkú časť problému vyriešeného. Môže to byť nejaká zemná slučka, prípadne pokukaj čo to okolo napájacieho zdroja (mostík).

Šum bude najskôr kvôli šumiacemu IO na vstupe.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Mar 2021, 22:10

Mám dojem, že odstránenie problému nebude zložité, ani jeho lokalizovanie. Skôr si myslím, že záručný servis to zapol, posúdil, vyplnil protokol a bolo. Neverím, že to niekto otvoril a meral.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa Dolfi » 08 Mar 2021, 22:27

martindrugda napísal:
08 Mar 2021, 16:55
No a na tvoju otázku veru nemáš čo vybrať .
Toto tiež nemusí zle hrať: https://www.najnakup.sk/reprosustavy-a- ... 3877#popis .
(Len je to trochu drahšie. No čítal som aj, že jednému používateľovi sa zdalo, že to moc šumí.) :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

tobacco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08 Mar 2021, 22:26

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa tobacco » 08 Mar 2021, 22:41

Mne sa osvecilo na vselijake pazvuky davat na kable feritove tienenia co su schopne neutralizovat rusenie zo siete.99percent to brunenie je 50hz zo siete co sa nejakym sposobom dostava na signalove kable.Skus dat feritove valceky na audio kable a uvidis ze sa to zlepsi.Take ferity najdes skoro na kazdom kably co je napajanie vga.Rozrez ten plast a mas tam ten valcek.Cez valcek prepchaj audio signalovy najlepsie ked na dva krat taky uzlik spravi.U mna robilo brunenie nekvalitny zdroj+signalove kable bez feritov.Ked som dal kvalitny zdroj ustupilo brunenie a ked som dal ferity na kable tak uplne zmizlo.Nemam teraz uz absolutne ziadne brunenie zo siete.Predpokladam ze aj v tom zdroji je nejaky ferit ze preto to len ustupilo a ked som dal aj na audio uplne zmizlo lebo uz som to fakt uplne potlacil.Je to somarina ten valcek ale presne na take brunenia sa tam dava.
0

tobacco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08 Mar 2021, 22:26

Re: Bzučanie Subwoofera Creative T4

Príspevok od používateľa tobacco » 08 Mar 2021, 23:16

martindrugda napísal:
08 Mar 2021, 16:55
Tak chápem to ale nechápem jednu vec. Navrhol som im že teda či je možné to odkúpiť za rozumnú cenu. a stále sa len vykrúcaju.
Ono tento model má coolovejšie satelity teoreticky ich viem zapojiť aj na T3 .
Preto by som si ich chcel nechať aspoň kvôli výškáčom.

No a na tvoju otázku veru nemáš čo vybrať .
Situácia je takáto : ak preferuješ 2.1 teda stereo + subwoofer (pre mňa ideál aj na hry aj hudbu ) tak v cene do 200 eur (čo je dosť pálka za také nič) nemáš čo kúpiť .Logitech Z625 rada THX certifikácia je katastrofa hrá to zle :( Bohužial to bude iba 2 pásmo teda subáák a plus stredy a výšky spolu viem že budete namietať ,že trojpásmo je super to je pravda ale pre toto použitie to je zbytočné.Potom je tu Edifier S351 ale to je velké a cena 350eur je už moc . Sám vlastním Creative Gigaworks T3 a tie hrajú fakt super nemôžem im nič vytknúť . Jediné časom sa poserie potenciometer tuším tam je ALPS RK11 stačí vymeniť a frčí to dalej .
Pre mna je dvôležitý aj dizajn a ten majú proste top nič v tej triede nebolo krajšie z môjho pohľadu .
Preto som kúpil tú vyššiu radu dúfajuc v to že to premakali (opak bol pravdou dizajn vymakali a elektroniku odflákli :/ pridávaju tám sprostosti ,bluetooth, nezmyselné vypínanie cez relé ked tam nieje cc10min signál, nevedia tam dať vypínač na vstup 220V atd ) Vieš a náročný no ved nechcem tak veľa aby z reproduktorov vychádzala hlavne hudba a nie pazvuky . Ved aj amatersky elektrotechnik poskladá zosilovač 2+1 do 30 Wat lepšie ako táto firma strašne som sklamaný :/
Fakt by som potreboval niekoho kto by sa na to pozrel .
Ak chces kvalitu ktora ta nikdy nesklame tak ti odporucam NAD.Nechcem davat linky ale fakt ti ta nikdy nesklamu.Co vyrobok to spickova kvalita prevedenia aj parametrov.Ja ich preferujem uz 20rokov a ti su niekde uplne inde nez creative.
0

Napísať odpoveď