Dva zosilovace na jeden subwoofer

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Dva zosilovace na jeden subwoofer

Príspevok od používateľa djwiktor » 19 Apr 2021, 19:11

Ahojte, nadpis mozno znie trochu sialene, ale nebojte, viem co mam na mysli :)
Ide o to, ze si budem stavat do domu aktivny subwoofer, taky trochu "lepsi".
A kedze som limitovany miestom, vyvstava otazka, ako zivit tento sub.
Chcem sa preto spytat tu ludi co uz daco urcite poskusali, ze ci je mozne zivit dvojreprakovy basreflex subwoofer ( spolocna ozvucnica) dvoma zosikmi tak, ze proste kupim dva rovnake D-ckove zosiky ( koli rozmerom na zabudovanie), k nim jeden zdroj aby to utiahol) a proste vstupy spojim dohromady a vystupy dam na kazdy reprak.

T.j vstup --> paralelny vstup pre oba zosilovace --> vystup zosiku 1 na repro 1, a vystup zosiku 2 na repro 2.
Chapem ze tam bude nejaka drobna nesymetria ( lebo vsak kedze to bude od bratov cinanov, tak suciastky tolerancie hore dole), ale na doma na subwoofer by to mohlo stacit? pred vstupom bude este LPF.

Je to takto schodne, resp. robi sa to? Toto riesenie je za to, lebo najst D-ckovy zosik za normalny peniaz s vykonom cez 100W je tazke, tak ma napadlo dat 2 rovnake, kazdy na jeden repro. Napr. 100W ( to kupim uz za 10e aj na bazosi).

Dakujem
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Dva zosilovace na jeden subwoofer

Príspevok od používateľa penjo » 20 Apr 2021, 00:17

Vôbec nič tým nepokazíš. Keď si to tak zoberieš, aj obyčajný stereo zosilovač je tvorený dvoma mono zosilovačmi, pričom do každého ide rozdielny signál. Ty pustíš do oboch modulov rovnaký signál. Nejaké minimálne odchýlky ani nespoznáš, do toho tolerancie súčiastok nekecajú.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Dva zosilovace na jeden subwoofer

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Apr 2021, 07:40

Keď už chceš použiť nejaké jednoduché a lacné riešenie kúp radšej mono zosilňovač s väčším výkonom, prípadne zosilňovač, ktorý vie ísť v paralelnom " BTL" režime... napr. s TDA7498E ( 220W ). Cenu ti to určite nezdvihne... Za 100w zosiňovače dáš dvacku a za zosilňovač s tou TDA-čkou 15...
Reproduktory v tom sube určite nebudú vedľa seba - tam by nejaký malý rozdiel v signále moc nevadil, ale pri konštrukcii za sebou či proti sebe to nemusí robiť dobrotu.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Dva zosilovace na jeden subwoofer

Príspevok od používateľa josek » 20 Apr 2021, 07:59

A keby si zapojil tie dve déčka 100W do mostíka tak by si dosiahol tiež čo chceš. V autách sa to robí bežne.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Dva zosilovace na jeden subwoofer

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Apr 2021, 08:06

Tie 100W D-éčka už v moste sú...najčastejšie sú s TDA 3116
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Dva zosilovace na jeden subwoofer

Príspevok od používateľa djwiktor » 20 Apr 2021, 13:20

Diky za informacie chalani. Asi to tak teda spravim, ze budu dva repro na dvoch zosikoch, signal spolocny, a ovladanie hlasitosti potom spolu s LPF pred ne zaradene
Tie Dckove zosiky mam prave doma, tak som ich chcel vyuzit. To ze stoja na bazosi 10e som dal len tak pre info. :)
Suby su v jednej ozvucnici basreflexovej ( teda budu), pracuju so spolocnym objemom vzduchu.
Ale pozriem aj ten TDA verziu. Ide o to ze mam doma aj 24VDC/15A zdroj co mi tam vleze ( spinany od meanwellu), tak som limitovany zdrojom ( zbytocne nebudem kupovat dalsi zdroj alebo trafo a potom tam bastlit mostik a filtraciu a neviem co. ) A tie Dckove zosiky maju poziadavky 24VDC/5A single supply. Takze akurat na dva by vyslo :)
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok