Mixpult reloop rmx 30 prehrievanie?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Mixpult reloop rmx 30 prehrievanie?

Príspevok od používateľa Radus » 14 Okt 2021, 13:56

Zdravím, chcel by som vás poprosiť o radu.
Dostal sa ku mne daný mixpult s tým že na svadbe zrazu prestal hrať. Nemal som na neho moc času, vyskúšal som ho, fungoval, ale zistil som že na spodnej strane je horúci, tak som ho rozobral.
Na spodnej strane šasi boli prichytené 3stabilizátory 7815,7915,7805, pričom boli humusácky vyvedené len na káblikoch (cca 10cm) a z toho jeden (7915stka) ani nepriliehal na šasi (chladič). Nedalo mi, a pripájkoval som aspoň na vývody blokovacie kondenzátory SMD, stabilizátory prepastoval premeral a celé to poskladal. Všetko vyzerá fajn (baví, bliká), ale aj tak asi po 2hodinách, čo som ho skúšal, mohla mať spodná strana asi 50stupňov ruku som na spode neudržal).Inak všetko vyzerá že funguje.
Adaptér na napájanie je stavaný na odber 12V/2A, ale mixpult je analóg, nepríde mi žeby mohol žrať až tak veľa a preťažovať tak stabilizátory.
Myslíte že je to normálne alebo hľadať nejaký pochriamaný blokovací kondenzátor čo ide pomaly do skratu?
Ďakujem za rady...
//aj keď teraz rozmýšľam že sú tam bpm countery a VU metre určite riadené procesorom a ten chudák 5V stabík to sťahuje z...a teraz idem pohľadať schému, lebo keď to sťahuje z tej 15tky, tak to asi bude jasnešie :)
0