Bluetooth sluchatka - kvalita pripojenia

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Bluetooth sluchatka - kvalita pripojenia

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Mar 2022, 13:46

Cavte,

Mam tieto LIDL BT sluchatka

image.png
image.png (124.39 KiB) 1505 zobrazení
a v PC mam Win Home Premium 64-bit. Vzdy ked zape sluhatka tak sa automaticky spoja s PC (co je OK, to chcem),
image.png
ale kvalita prenosu audio zvuku je hrozna. Je to taka kvalita ako klasicky telefonny rozhovor.

Vzdy musim manualne otvorit toto okno (vid obr.) a ked kliknem na to "Disconnect" "Listen to music" obidve pripojenia sa odpoja.
image.png
Potom kliknem na "Listen to music" (pockam asi 10 sekund kym so to opat spoji) zase sa obe pripojenia pripoja a uz je kvalita zvuku vyborna, taka ako ked som pripojeny priamo s audio snurou.

V services som skusal povolit len samotne "Audio Sink", alebo samotne "Headset" alebo oboje naraz, no stale sa to chova rovnako. Vzdy po prvom pripojeni mam zlu kvalitu zvuku a po odpojeni vo Win a znovu pripjeni vo Win okne pre dane sluchatka sa to potom prepne na vysoku kvalitu zvuku.

Ak vypnem sluchatka a znova zapnem stale to ostava na nizkej kvalite. Vysoka kvalita sa da prepnut len vo Win okne.

V Device Manageri mam neake vykricniky, ale to neovplyvnuje funkciu BT sluchatok. Neviem co to sposobuje.
image.png
Prosim vas, existuje nejaky sposob v nastaveniach Win HP, ze sa to bude stale spajat hned na prvy krat vo vysokej kvalite a tu nizku kvalitu nezapne? Ja tu nizku kvalitu zvuku nepouzivam vobec v PC. Mozem sa pohrabat aj v registroch ak treba.

Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje