prepojenie dvoch telefonov cez jack / handsfree

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

dremi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2022, 19:03

prepojenie dvoch telefonov cez jack / handsfree

Príspevok od používateľa dremi » 10 Apr 2022, 19:23

Dobry den prajem,

prosim vas o radu. Nie som moc zdatny elektrotechnik a uz som strateny v nasledujucom probleme.
Jedna sa o lacnejsiu variatnu telefonnej ustredne pomocou telefonou.
Cielom, je preniest zvuk medzi dvoma tel. ked telefonuju. Spojenie tel1 hadsfree do tel2 handsfree. V obrazku su suschemy kde je to znazorne detajlnejsie.
Funguje to, ale nieje vzdy cisty zvuk. Obidva tel, musia byt napajane z USB, pretoze tadial ide aj komunikacia na ADB.
Problem,je ze ked su oba tel, zapojene do jedneho pc, cez usb, tak je tam velmi velke rusenie. Pocut velke ruchy. Zrejme cez jack sa prenasa nejako zem z USB.
Riesil som to aj oddelovacim transformatorom. Bez vysledku. vzdy jedna strana zle pocula. Tak nakoniec mame dva pc, jeden na kazdy telefon. Stale ale ostava problem zo zlym zvukom.

Existuje nejaka moznost ako dostat cisty prenos zvuku? Alebo nejake hotove riesenie?

Dakujem
adb_schema2.png
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: prepojenie dvoch telefonov cez jack / handsfree

Príspevok od používateľa zipaj » 10 Apr 2022, 23:31

Keď používaš transformátory na oddelenie, prečo prepájaš aj zem? (zemné slučky)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: prepojenie dvoch telefonov cez jack / handsfree

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Apr 2022, 04:16

To tak asi len zakreslil....
Skôr mám dojem, že tie mikrofónové vstupy sú prebudené a kompresory v telefónoch to už nezvládajú...
Pri "tichu" potom počuť každé "prdnutie" procesora a pri normálnom hovore je to už za hranicou pracovnej krivky obmedzenia....skúsiť tam vložiť deliče (trimre) k mic. vstupom.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dremi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2022, 19:03

Re: prepojenie dvoch telefonov cez jack / handsfree

Príspevok od používateľa dremi » 11 Apr 2022, 07:58

zipaj napísal:
10 Apr 2022, 23:31
Keď používaš transformátory na oddelenie, prečo prepájaš aj zem? (zemné slučky)
Dakujem za odpoved, pretoze ta zem tam bola z vystupu transf. :) a myslel som, ze to je tak dobre (som amater).
Ked som mal prve zapojenie z jednym tel. tak bol tel spojeny cez usb z pocitacom a jack vystup telefonu do usb zvukovky do toho isteho pocitaca. Islo o to prehrat nahravku, ked sa zdvihne hovor. A vtedy bolo brutal rusenie. Tak som tam dal transformator za vystup z jack 'L a R' z usb zvukovky a potom v podstate len polovicka tej schemy, kde sa to prevadza na MIC. Do telefonu isiel teda uz len mic a zem. Zem z tel, bola spojena zo zemou z transformat. oddelenia. Vtedy prestalo byt rusenie a zvuk bol krasny. Tak ked mi to takto funngovalo, predpokladal som ze to robim dobre.
0

dremi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2022, 19:03

Re: prepojenie dvoch telefonov cez jack / handsfree

Príspevok od používateľa dremi » 11 Apr 2022, 08:06

mr.dred napísal:
11 Apr 2022, 04:16
To tak asi len zakreslil....
Skôr mám dojem,...
Dik za odpoved, Myslis odporovy trimer ? Pretoze ked som skusal tu schemu na prevod vystupu zvuku do mikorfonu (nasiel som na youtube), tak som tam daval aj vacsie hodnoty tych dvoch odporov. Ano zvuk bol tichsi, tak som tam nechal 330. Menil som aj hodnotu kondenzatora a tam bola tiez zmena, mal som pocit ze zvuk bol ako keby plnsi, asi okresalo frekvencie. Chcem tym povedat, ze zvuk ide normalne, nieje to hlasno. Nema na to vplyv aj to ze za jack pokracuje kablik zo sluchatiek asi 40cm dlhy a potom shcema? Ten plosak je ulozeny v plastovej krabicke. Kamos mi hovoril ze ci by nebolo dobre odtienit tu krabicku.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok