Audio krabicka k sluchadlam s mikrofonom

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Audio krabicka k sluchadlam s mikrofonom

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Sep 2022, 20:29

Cavte,

Je tu niekto kto sa vysna do audio kutilstva?

Existuje nejaka krabicka k PC sluchadlam s mikrofonom, ze sa k tomu pripoja sluchadla a mikrofon a v sluchadlach pocujete co hovorite, zaroven pocujete co ide z PC a zaroven mikrofon je spojeny aj s PC.
Dcera by velmi privitala tuto moznost, tak zistujem ci by som nieco mohol rovno kupit, alebo poskladat a nejakych suciastok. Kvalita toho mikrofonoveho zvuku nemusi byt studiova kvalita, ale zase ani velmi zdegenerovane. Krabicka by sa mohla napajat bud 5V z tel. nabijacky alebo 6V (4 baterky AA alebo AAA)

Mam predstavu ze signal z mikrofonu sa nejako rozumne rozvetvi (tak ako sa to ma robit v audiotechnike) a jedna vetva pojde rovno do PC a druha cez zosilovac do zmiesavaca, ktory zmiesa sinal z vystupu tohoto zosilovaca so signalom z PC a potom takto zmiesane to pojde do sluchatok.

Konektor sluchatok ma 4 kontakty, predpokladam ze ten stvrty bude mono signal z mikrpofonu.

Tiez by to vyuzila ku karaoke boxu, ten ma zvlast vystup pre sluchatka a vstup pre mikrofon.
Popripade ak by sa to dalo pouzit aj k mobilu (4 kontakty), to by bolo super.

Pockam na reakcie ci take nieco existuje uz hotove.

Ak nie tak by som vas chcel poprosit, ci by sme tu spolu nezlozili nejaku rozumnu schemu. Vsak uvidim reakcie.

Diki.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio krabicka k sluchadlam s mikrofonom

Príspevok od používateľa Mek » 14 Sep 2022, 22:20

Ked chces pocut, co hovoris, staci zapnut odposluch v nastaveniach vo windowse. V anglictine je to checkbox "Listen to this device".
image.png
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Audio krabicka k sluchadlam s mikrofonom

Príspevok od používateľa Atlan » 15 Sep 2022, 07:25

Napajaj to rovno s USB portu.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok