SONY TA-V7

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

MartinB
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30 Nov 2019, 20:53

SONY TA-V7

Príspevok od používateľa MartinB » 22 Sep 2022, 18:40

Ahojte.

Zaobstaral som si tohoto krasavca, este stale hra.
Pri zosilovani alebo stisovani zvuku je pocut lupnutie. Je mi jasne ze je potrebne vymenit elktrolyticke kondenzatory. Zohnal som si servisny manual, Schemy su 2 strany skenovane na jednu. zle citatelne aj po tlaci na A3. Nemate niekto k dispozicii servisny manual? Zatial som nemal rozobrate, nemam moc priestoru skladovat rozobratu vec a k tomu este deti. Ak by niekto urobil repas ozvite sa cez sukromnu spravu.
Aku znacku kondenzatorov mam kupit? mam v plane vymenit vsetky kondenzatory, ale mozno netreba.
Trpia na starobu aj ine kondenzatory alebo iba elektrolyti.
Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1770
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: SONY TA-V7

Príspevok od používateľa jezevec » 22 Sep 2022, 18:50

Co funguje, do toho se nevrtá. Není to Tesla, žádné elyty ani jiné kondíky nemusíš měnit. Nevím, co myslíš tím lupancem, není to chrastící potenciometr?
1
Obrázok 1

MartinB
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30 Nov 2019, 20:53

Re: SONY TA-V7

Príspevok od používateľa MartinB » 22 Sep 2022, 19:17

potenciometer je elektronicky, 2 tlacidla.
lupkanie, stlacim 3x zosilnit a na 4x pocujem bum, opakuje sa to kazde 4 stlacenie, ci pridavam alebo uberam hlasitost. Veza je z 1985 roku.
0

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: SONY TA-V7

Príspevok od používateľa Stefan31 » 26 Sep 2022, 10:17

SM je napr. na tányi, ale videl som originály aj na ebay - a to je zakaždým lepšie, ako kópia. A čo sa týka elytov, tak do audio použiť určené do audio a zdroj je v Tvojom prípade invertor, takže tiež vhodné typy do týchto zapojení.
Pokiaľ hovorím za mňa, do zariadení s podobným dátumom výroby elyty mením úplne všetky a zatiaľ som neoľutoval.
Len v dnešnej dobe môže byť problém s ich zháňaním a to aj vo firmách Mouser, Digi-Key a pod. A tak sa naťahuje čas a nie každému sa potom do toho chce ..... ale po dokúpení ostatných dielov môže vzniknúť pekná veža ....

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Napísať odpoveď