Parrot mki 9200

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

peterbn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Parrot mki 9200

Príspevok od používateľa peterbn » 02 Feb 2023, 21:11

Pozdravujem všetkých, chcel by som v aute spojiť viac veci naraz. Chcel by som v aute zachovať originál rádio Audi concert pretože je spojené s prístrojovkou kde zobrazuje stanice. Má výstup len na 2 predné reproduktory. Dostal som od kamaráta Parrot mki9200 čo je dosť dobre rozšírenie o telefón a bluetooth prehrávanie. Toto zariadenie sa aktivuje pri hovore alebo prehrávaní cez bluetooth, zvuk ide mimo autorádio. Horšie je to s prepínaním na tuner, vtedy ide zvuk cez zosilňovač v rádiu. Chcel by som toto všetko vyriešiť cez jeden zosilňovač. Rádio má výstup pre zosilňovač a Parrot má tiež výstup Ľ a P na zosilňovač. Originál zosilňovač v Parrote je dosť slabý aj keď na počúvanie to stačí, no chcem z toho dostať viac. Neviem ako tieto dva výstupy zo zariadení spojiť na jeden vstup do zosilňovača. Vedel by mi niekto poradiť ako to vyriešiť?
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Parrot mki 9200

Príspevok od používateľa cool-zool » 02 Feb 2023, 21:45

Príliš málo informácií nato aby sa ti dalo korektne odpovedať , ale skúsim to nejako zhrnúť :
1.- má pôvodný audi prehrávač nf výstup ? ( asi má lebo niečo si popísal )
2.- má Parrot aj nf audio vstup ( ,in line , aux ,) v popise som sa to nedočítal a samostatný nf audio výstup ?
3.- chceč použiť iný zosilňovač ( samostatný , nie ten čo je v Audi autorádiu , alebo v Parrote ) ?
Ak je odpoveď na všetky otázky ,, áno ,, tak by sa dal z ,,Audi prehrávača priviesť nf audio signál do vstupu ,,nf audio Parrota a z neho výstup na samostatný koncový zosilňovač , ktorý by napájal reproduktory v aute , prípadne aj subwofer ... Samozrejme budeš potrebovať určite rôzne redukcie , káblovačky a prepojovačky ako audio signálov , tak aj reproduktorov ....
No možno sú tu aj skúsenejší a budú mať iné nápady , ako aj skúsenosti s danými zariadeniami ....

tu som čosi našiel , takže som sa asi mýlil : https://www.libble.eu/parrot-mki9200/on ... al-697985/
0

peterbn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Parrot mki 9200

Príspevok od používateľa peterbn » 02 Feb 2023, 22:09

1. Rádio je Audi concert 1, má výstupy pre NF zosilňovač
Dorobil som do autorádia malý emulator na cd menič a tým mám zároveň aj vstup na AUX ale ten už používať nechcem a keby do toho zapojím Parrot tak to musím na rádiu prepínať a to je celkom nepraktické.
2. Parrot má výstup ako je aj v tom priloženom odkaze kde je ten manuál ale nemá vstupy ale len výstup pre zosilňovač.

Keďže rádio má výstup len na predné reproduktory, rozhodol som sa dať do auta zosilňovač vlastný do ktorého by som zapojil aj Parrot aj výstup z rádia. Neviem ako ale vyriešiť prepínanie tých výstupov zo zariadení aby išli cez jeden zosilňovač. Parrot má aj výstupy na stíšenie ktoré používa na svoj režim keď je spustené bluetooth alebo hovor.

Tu prikladám aj schému autorádia
https://drive.google.com/file/d/1qhyT_3 ... p=drivesdk
0

Napísať odpoveď