Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

emir
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12 Mar 2023, 23:20

Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa emir » 12 Mar 2023, 23:22

Zdravim Vas,
chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s mojim problemom a to, ze obcas vypadne zvuk, ale iba z prednych 2 repro (ostatne 4 idu vzdy OK) a nasmerovat ma, kde by mohol byt problem. Po vypadnuti zvuku ho musim vypnut a po nejakom case (cca 20min) po zapnuti opat ide. Niekedy sa chyba vyskytne aj 5x za par hodin a niekedy ide aj niekolko dni bez problemov.
Presiel aj kontrolou. Ziadna zjavna chyba ale nebola najdena. Vymenili sa nejake kondiky, kt. by to vraj mohli sposobovat, opravene studene spoje, ale absolutne ziadna zmena. Sprava sa rovnako.
Vymenil som repro kable... bez zmeny. Rovnako sa sprava, ci zapojim pravy, lavy alebo oba predne repro. Je jedno, aky vstup je aktivny. Je jedno, ci je vypnuty vypinacom alebo dialkovym ovladacom a ostane v standby rezime. Nepozorujem ziadne zmeny.
Vdaka za odpoved. :thanks:
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa miso156 » 12 Mar 2023, 23:57

Ak sa chyba vypnutim sama "odstrani", skusal by som pozorovat ci sa na nejakom komponente nezvysuje teplota ktora sposobi poruchu. A vychladnutim prejde spat do normalu.
Moze to byt tepelna poistka ale aj ine.

Takztiez je moznost ze reaguje niektora z ochran.

Potom uz ostava len merat po nastani poruchy napr. zmeny voci funkcnemu kanalu.
Skontroluj ci kanal pocas poruchy ma spravne napajanie.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa Mek » 13 Mar 2023, 13:55

Ak su tam rele - skontrolovat.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa kapor » 13 Mar 2023, 14:50

Skontroloval by som mechanické upevnenie koncového stupňa na chladiči. Tiež by som skúsil po výpadku nevypínať, ale iba odpojiť repro. Následne po tých dvadsiatich minútach opäť pripojiť - pôjde? - nepôjde ?
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

emir
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12 Mar 2023, 23:20

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa emir » 13 Mar 2023, 22:21

Dakujem za odpovede, relatka uz mam kupene nove a ked nic ine nevymyslim, tak ich skusim vymenit, ale zdaju sa byt OK.
"Skontroloval by som mechanické upevnenie koncového stupňa na chladiči." ... Dokladne ocistene, nova pasta a dotiahnute skrutky.
"Tiež by som skúsil po výpadku nevypínať, ale iba odpojiť repro. Následne po tých dvadsiatich minútach opäť pripojiť - pôjde? - nepôjde ?"... To skusim, este tento variant som neskusil :) Len zaujimave je, ze teraz ide 3. den bez jedineho vypadku a inokedy vypadol zvuk aj za 5-6 min od zapnutia (to sa este ani nezohrial). Kazdopadne dam vediet, ako sa to spravalo po vypadnuti zvuku a naslednom odpojeni repro.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Mar 2023, 10:06

Skontroluj offset zosilňovača, (na výstupe konca, pred relátkami), keď to funguje, ale aj keď to nefunguje. (Samozrejme, meraj bez signálu.) Pokiaľ napäťovo "pláva" výstup, tak ochrany môžu náhodne odpájať reproduktory, aby sa nezničili.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa platon.rado » 14 Mar 2023, 10:48

Ked ti to vypne tak ti odpojí relé ??? Alebo ti len proste vypadne zvuk ??? Ide o to či nebude chyba niekde vstupnej časti. Ešte pred koncákom.
Relátka to nebudú. Tie by blbli stále. Ináč tieto ONKYO AV zosilňovače sa riadne šroty. Kamarát má doma dva kusy. Pokazené obe. Nejaký čip či so sa tam pokazil...
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa budvar10 » 14 Mar 2023, 10:49

Skontroluj vizuálne, či tam nie sú napuchnué kondenzátory. Tiež by som pozrel plošný spoj pod lupou, hlavne v okolí súčiastok, ktoré hrejú. Popraskaná pájka a pod.
Relátka pochybujem, že to budú, vzhľadom na popis.
0

emir
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12 Mar 2023, 23:20

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa emir » 14 Mar 2023, 13:15

platon.rado napísal:
14 Mar 2023, 10:48
Ked ti to vypne tak ti odpojí relé ??? Alebo ti len proste vypadne zvuk ??? Ide o to či nebude chyba niekde vstupnej časti. Ešte pred koncákom.
Relátka to nebudú. Tie by blbli stále. Ináč tieto ONKYO AV zosilňovače sa riadne šroty. Kamarát má doma dva kusy. Pokazené obe. Nejaký čip či so sa tam pokazil...
Ano, odpoji rele, pocut cvaknutie.
Je mi jasne, ze ten moj nie je spicka v HiFi a co sa tyka vseobecne Onkyo receiverov... nemyslim, ze vsetky su sroty. Kazive su tie novsie s HDMI vstupmi a vyrobene mimo Japonska. Ten moj (kupeny v 1997) isiel doteraz absolutne bez problemov. Po tolkych rokoch ma narok sa nieco pokazit :wink: Dnesne na 100% nevydrzia ani zlomok tohto casu.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa platon.rado » 14 Mar 2023, 13:27

Ano ano to je pravda.. Staré ešte áno. Poctivá robota.Tak to musí byť koniec... Skus to čo ti písal Dolfi. Aký máš teraz dc offset ???
Schému som priložil.
Pre centrálny reproduktor je rovnaká schéma koncáku ...A ten ti nevypína. Začal by som merať tam..
Prílohy
hfe_onkyo_tx-ds838_service_incomplete.pdf
(2.6 MiB) 54 stiahnutí
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok