Behringen ep1500 oprava

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

peterbn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Behringen ep1500 oprava

Príspevok od používateľa peterbn » 12 Apr 2023, 17:59

Pozdravujem všetkých. Dostal sa mi do rúk zosilňovač behringen ep1500, rád by som známemu pomohol opraviť tento zosilňovač. Tu je odkaz na schému:
https://drive.google.com/file/d/1vtMNhA ... p=drivesdk
Vraj mu tam vystrelil kondenzátor na jednej strane, druhá ide. Ten strelený kondenzátor toho musel zobrať viac zo sebou, len výmena ten problém nevyriešila. Doposiaľ som skúšal nejaké merania na porovnanie na oboch kanáloch. Podarilo sa mi nájsť aj prerazený tranzistor T11 ale ešte tam nejaký problém bude. Vstupné napätia na oba kanály sú rovnaké ale na výstupných kondenzátoroch je už rozdiel dosť veľký oproti tej strane ktorá je v poriadku. Skúšal som merať aj napätia na zenerovych diodach. Zameral som sa na napätia pre operačné zosilňovače, -15v je vporiadku, +15v sa niekde stráca. Diódy vyzerajú vporiadku. V schéme je dosť prepojov a chvíľu mi trvalo kým som vysledoval čo je s čím spojené. Bol by niekto ochotný mi poradiť aspoň takto na diaľku pri oprave? Ďakujem za odpovede.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Behringen ep1500 oprava

Príspevok od používateľa Mek » 12 Apr 2023, 21:39

Zacal by som tym, ze +15 V sa niekde straca - ze kde. V jednej minivezi co som opravoval, to bol studeny spoj na stabilizatore. Ale ak u teba +15 V niekde je a niekde nie je, tak to nebude stabilizator, ale nieco ine.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

peterbn
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Behringen ep1500 oprava

Príspevok od používateľa peterbn » 13 Apr 2023, 23:31

Mek ďakujem za odpoveď, pred chvíľou som to vyriešil, problém bol na d17, pri tom ako strelil kondenzátor, poškodilo aj túto diódu a skratovala kondenzátor a tak sa nemohlo vytvárať ani napätie pre tú 15v vetvu. Všetko pekne nabehlo aj napätia na tých kondenzátoroch aj napätia na zenerkách. Problém vyriešený a zosilňovač môže vyhrávať naďalej.
2
Obrázok 2

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok