Problém so stereom v tuneroch starších vintage audiozariadení

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Sabian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava - Trnávka
Vek: 53
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém so stereom v tuneroch starších vintage audiozariadení

Príspevok od používateľa Sabian » 05 Sep 2023, 09:46

Určite nie slabý a zarušený signál, S-meter ide pri niektorých staniciach na 4+ z 5.
0
Ďakujem za trpezlivosť, nikto nie je dokonalý, viem to, čo viem a čo neviem, na to sa pýtam. A keď už sa úplne nudím, venujem sa tomuto: http://www.boombox.sk

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Problém so stereom v tuneroch starších vintage audiozariadení

Príspevok od používateľa amater63 » 06 Sep 2023, 20:13

.......že nie som prvý, kúštik uhlíka na spomínanom cievkovom trimri je akoby odlomený, takže tam už niekto niečo pchal. ..........

Pokud už v tom byl někdo vlezený, a vzpomenul jsem mf filtry a je řeč o mezifrekvenci, tak může být i mírně rozladěný detektor Tg6 .
Monofoně by to hrálo. Je to můj názor, a nikdo neví kdo před tebou tam vyváděl.. :D Jinak přeji hodně zdaru s opravou.
Prílohy
...png
0

Používateľov profilový obrázok
Sabian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava - Trnávka
Vek: 53
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém so stereom v tuneroch starších vintage audiozariadení

Príspevok od používateľa Sabian » 09 Sep 2023, 08:31

Každopádne to už niekto mal predo mnou "v rukách", na šasi chýbali dve skrutky, ktoré držia vnútro, čo sa pri pomaly 50 ročnej mašine ani nedivím, ale fakt no bez merákov a priznám sa s málo skúsenosťami vo VF toho moc nenarobím. Darmo sa tu ja snažím, keď už niekto hýbal cievkami a ja o tom neviem. :-(
0
Ďakujem za trpezlivosť, nikto nie je dokonalý, viem to, čo viem a čo neviem, na to sa pýtam. A keď už sa úplne nudím, venujem sa tomuto: http://www.boombox.sk

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Problém so stereom v tuneroch starších vintage audiozariadení

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Sep 2023, 17:56

Budeš sa musieť zrejme zásobiť viacerými druhmi ferritových jadierok do cievok (vyrabovať so strojov kde sú často identické). Po neodbornom zásahu bývajú často "olúpané" a nedá sa a nimi točiť. Pár krát sa mi podarilo VF trafko "opraviť" tak, že som ho vybral z DPS, predhrial na nejakých 50-60 st. aby fixačný vosk povolil a zospodu - kde býva druhá drážka na jadierku som ho opatrne vykrútil, alebo prekrútil na druhú stranu, alebo pokiaľ tam nejaký plast (obal jadra) ešte ostal, tak som doň vytavil drážku, aby sa dalo jadro otáčať (samozrejme za tepla). Horšie je to u mini hrnčekov ... vždy boli rozlámané... pár sa mi ich podarilo ako-tak zladiť len zatláčaním úlomkov do čerstvého vosku... ale to je len ozaj na dlhé chvíle...a za studena hrozí ďaľšie rozlámanie.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Sabian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava - Trnávka
Vek: 53
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém so stereom v tuneroch starších vintage audiozariadení

Príspevok od používateľa Sabian » 09 Sep 2023, 19:42

Tak mojim "šťastím" je, že ja mám odlomený iba malý kúštiček, omrvinka, z miesta kde sa strká skrutkovač, na celé to jadro to vôbec nemalo vplyv. A áno, aj kamarát mi vravel, že ak ladí cievky, tak najprv to celé nahreje aby jadro neruplo.

----- Ďakujem všetkým za cenné rady, som rád že sa tu zišlo toľko ľudí čo mi chcelo pomôcť. Nakoniec som vymenil aj filtre 10,7 MHz a nič, tak som sa tej skrinky zbavil a posunul ju človeku ktorému MONO nevadí a tešil sa z mašinky aj tak.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem všetkým!
0
Ďakujem za trpezlivosť, nikto nie je dokonalý, viem to, čo viem a čo neviem, na to sa pýtam. A keď už sa úplne nudím, venujem sa tomuto: http://www.boombox.sk

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok