Yamaha rx-v477

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

pistadj
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Mar 2024, 16:00

Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa pistadj » 06 Mar 2024, 16:16

Čaute, dostal sa mi do rúk starší receiver Yamaha rx-v477, a jeho problém je nasledovný: po zapojení do siete sa ihneď sám zapne bez stlačenia akéhokoľvek tlačidla. Počuť 3 kliknutia relatok (čo som sa dočítal,že to tak má byť)... a následne sa na displeji zobrazí "net radio". Odtiaľ sa nijak neviem pohnúť ďalej. Jedine na čo reaguje je kolečko na ovládanie hlasitosti, ostatné tlačidlá sú mŕtve. (DO k nemu nemám) Ak máte skúsenosti s niečím podobným, poraďte.. vďaka
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa amater63 » 06 Mar 2024, 16:58

0

pistadj
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Mar 2024, 16:00

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa pistadj » 06 Mar 2024, 18:13

Skusal som, ale nereaguje na ziadne tlacidla ako som pisal v popise problemu.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa cs001 » 06 Mar 2024, 19:55

tu je servisny manual https://elektrotanya.com/yamaha_rx-v477 ... ad.html#dl
Raz som riešil niečo podobne , ale bolo to Onkyo. Zaplo sa to , ale nereagovalo to na tlačidla. Tlačidla boli zapojene do nejakej odporovej siete a len dva signaly KEY1, KEY2 z toho šli do procesora. Tych tlačidiel tam bolo ovela viac, než v tomto. Skušal som všetko možné a nič nepomohlo. Všetky odpory boli OK aj tlačidla nemali zvýšeny prechodovy odpor a nič som s tým nespravil.
Toto ma tlačidlá riešene podobne...
Samozrejme to neznamená, že chyba môže byť len v tomto obvode. Tiež som nemal k tomu DO.
Prílohy
tlacidla.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa platon.rado » 06 Mar 2024, 20:06

Mal som podobnú doma..tá moja sa nedala zapnúť. Za dva dni som sa na to vysral.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Mar 2024, 20:55

Najpravdepodobnejšia závada môže v tej časti tlačidiel na prednom panely (ako píše cs001) ale nemusí..

Skús takú prvú diagnózu spraviť tak, že nerozobratý prístroj si "postav" na nejaké dostatočne vysoké hranolky aby si sa dostal prstami k tlačítkam - na predný panel (tlačítkami dolu). Tlačítka niekoľkokrát preťukaj - možno sa ten poškodený pliešok vo vnútri tlačítka odlepí od kontaktov. Vyskúšaj v takej polohe potom receiver zapnúť. Ak sa štart podarí bez predchádzajúcich symptómov, tak máš vyhraté :wink: Rozobrať, nájsť vadné tlačítko, vymeniť - a to už bude "brnkačka".
Pokiaľ nie, tak len rozborka a merať, merať, merať!
Treba preveriť napájanie tej odporovej "matice" a hlavných deličových odporov..
Všetky tlačítka skontrolovať - najmä na zvod (nedokonalé spojenie - prechodový odpor by mal skôr na závadu pri stlačení zaradenie inej funkcie) - môže byť ten pliešok vo vnútri prasknutý a spája kontakty. Tlačítko musí klásť určitý odpor voči sile zatlačenia a musí pri stlačení "cvakať" -porovnaj ich medzi sebou, či niektoré nejde moc ľahko. Samozrejme bez predného panela (plastu s hmatníkmi - niektorý hmatník môže byť odlepený od základne a trvale tlačí na tlačítko).
Potom skontroluj rezistory medzi tlačítkami - aj ich mechanickú pevnosť. Môžu byť zoxidované čiapočky na vývodoch a pri priložení meracích hrotov sa môžu javiť ako dobré..."pokývaj" s ním a znovu premeraj...
Ale skôr sa prikláňam len k tomu zvodu na niektorom tlačítku - najpravdepodobnejšie na tom pre NET RADIO..
Lebo logika hovorí - načo prístroj najskôr zapnúť tl. "ON", keď mám všetky nastavenia a stačí jeden povel....Ale nemusí to tak byť. Mám ešte staršiu Yamahu-receiver (len analog - digitál má len SPDIF) a na ňom sa to pri povele TUNER s DO normálne zapne a hrá rádio...
platon.rado napísal:
06 Mar 2024, 20:06
Mal som podobnú doma..tá moja sa nedala zapnúť. Za dva dni som sa na to vysral.
Tam býva väčšinou problém v tom yamaháckom "pumpovacom" SB zdroji.. ale to je iná parketa..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa cs001 » 06 Mar 2024, 21:29

...asi je najlepšie postupovať ako píše mr.dr.
Ja som vtedy postupoval dosť chaoticky a nakoniec som sa na to vykašlal. Bol to pekný recievier Onkyo a bola ho škoda...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Mar 2024, 21:57

cs001 napísal:
06 Mar 2024, 21:29
Ja som vtedy postupoval dosť chaoticky
Mal som na Yamahe -V450 poruchu práve ako si popísal - nedala sa zapnúť - Tiež to bol / mal som z toho chaos :lol: Nezakrútil som dva šróbiky na zadnom panely a ostalo to úplne mŕtve .. majú to vymakané, aby sa im v tom niekto "neznalý" nevŕtal.. vadný bol len 220nF kondík v tom "pump-zdroji" ale bez tých dvoch skrutiek to NEŠLO!!! :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa platon.rado » 07 Mar 2024, 09:51

Ano ano ...je to v zdroji.. Viac sa to skomplikovať nedalo.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

pistadj
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Mar 2024, 16:00

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa pistadj » 08 Mar 2024, 06:06

Vdaka za rady, vyskusal som vselico, no bez uspechu.. takze to vzdavam a posielam ho dalej na suciastky 🙄
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Yamaha rx-v477

Príspevok od používateľa platon.rado » 08 Mar 2024, 07:40

Áno presne tak.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Napísať odpoveď