USB zvuková karta pre notebook

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Mar 2024, 20:31

Mám Lenovo ThinkPad L480 akurát je na ňom strašne slabý zvuk v sluchátkach a vlastne aj v reprákoch, ale to už nijako nezmením, no chcel by som zmeniť aspoň tie sluchátka. V porovnaní s Asusom X409 je zvuk v Lenove asi na polovičnej úrovni či už v reprákoch alebo sluchátkach. Mal by niekto nejaké odporučenie na zvukovú kartu ktorá by mala dostatočnú hlasitosť a aj kvalitu? Ale zase aby nestála 100€, keďže to už je skoro polovica ceny notebooku za ktorú som ho kupoval pred trištvrte rokom. Aj by som používal ten Asus, ale nemá IPS displej, takže pre mňa vlastne nepoužiteľné.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Mar 2024, 20:51

zalezi, ake mas poziadavky na kvalitu zvuku. Ak nic extra, tak to by mohla stacit aj hocijaka usb zvukovka, napr. z ali. Ja mam doma 5.1 za cca 10 eur, zvukovo ok, ma to dokonca aj opticky vstup a vystup.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 16 Mar 2019, 16:29

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa Atlass » 28 Mar 2024, 21:01

Kup si nejake bluetooth sluchadla. Vyuzijes ich aj na mobil a je to praktickejsie si myslim...
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Mar 2024, 21:13

pocitujlasku napísal:
28 Mar 2024, 20:51
zalezi, ake mas poziadavky na kvalitu zvuku. Ak nic extra, tak to by mohla stacit aj hocijaka usb zvukovka, napr. z ali. Ja mam doma 5.1 za cca 10 eur, zvukovo ok, ma to dokonca aj opticky vstup a vystup.
Chcel by som niečo čo veľmi nezavadzia. Z Ali som mal toto, aj to bolo dosť hlasné, ale malo to dosť plechový zvuk a bez basov.
Atlass napísal:
28 Mar 2024, 21:01
Kup si nejake bluetooth sluchadla. Vyuzijes ich aj na mobil a je to praktickejsie si myslim...
No kábel je kábel. :D Bluetooth má delay, čo vidno pri videách. Bluetooth treba nabíjať (stačí mi 2-3x denne nabíjať iPhone) a ako poznám zákon schválnosti tak vždy keď mi ich bude treba, budú vybité. Už asi starnem, ale vyžívam sa práve v tých jednoduchých jednoúčelových veciach :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Mar 2024, 22:03

ja mam takuto c-media srandu, povodne som ju chcel na 5.1 zosik a potreboval som aj opticky vstup (ten mi akosi nejde a neviem, ci je problem v kabli) a hraje to +- ako obycajna integrovana zvukovka.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa Edgar » 29 Mar 2024, 00:17

Ďakujem za tip, ale práve že by som chcel niečo priamo do USB, rozmýšľal som aj nad nejakým Creative Sound Blaster, aj sú celkom lacné, ale recenzie sú tam všelijaké...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa misocko » 29 Mar 2024, 20:16

a čo tak USB sluchadla? Sice ja mám za 100€ (JBL, majú už roky, trochu potrhane, ale zvuk špica, maju audio aj USB vstup), ale sú aj výrazne lacnejšie.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Mar 2024, 20:40

..určite sa pousmejete, že čo za "zariadenie" sem dávam, ale aj toto funguje ako zvukovka cez USB :mrgreen:
Prílohy
obrázok_2024-03-29_203907381.png
obrázok_2024-03-29_203907381.png (69.81 KiB) 415 zobrazení
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: USB zvuková karta pre notebook

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Mar 2024, 21:47

Náhodou to funguje paťácky... pár krát som potreboval z NTB do mixu pustiť nezávisle dva signály a toto vyhovelo na svoju jednoduchosť "úplne dokonale" :wink: Bez nejakého DJ-programu.
A ani zvuk nebol oproti integrovanej zvukovke horší.. V "prehrávačoch" korekcie na nule na oboch a hralo to natotal rovnako aj pri rovnakom súbore... na mixe sa to dalo vzhľadom na pôvod nahrávky zkorigovať, ale to už bolo o inom..
Dôležité vtedy bolo, že na mixe sa to chovalo, ako dva nezávislé prehrávače so všetkými fičurinami odposluchu, príposluchu, efektov atď, čo mix poskytoval...
DJ-program by to zmršil do jedného stereo výstupu a variabilita by sa stratila...
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok