problém s korekčným predzosilňovačom LM1036

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

martin202
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10 Aug 2009, 00:00

problém s korekčným predzosilňovačom LM1036

Príspevok od používateľa martin202 » 10 Aug 2009, 18:52

ako koncový stupeň mám použité LM3886 a predzosik mam LM1036 vsetko ide v pohode ale na predzosiku sa mi neda nastavit hlasitost co je dost zaujimave ked balance vysky a basy idu nastavovat uplne v pohode neviem cim to moze byt!!!!!!! plosak som si navrhol v eagle a spravil som ho doma ale ako hovorim vsetko ide ako ma iba ta hlasitost sa neda ragulovat !!!! zo zapojenia som odstranil prepinac ktorym sa ovladalo zapnutie a vypnutie fiziologickeho nastavenia hlasitosti cize mam na pevno prepojene vyvody 12 a 17 no a v tomto pripade je fiziologicke nastavenie hlasitosti vypnute (zosilnenie je rovne 1............. toto moze byt podla mna jedna jedina moznost lebo vsetko ostatne som uz vyskusal celu DPS som skontroloval na skrat aj vsetky suciastky som premeral aj samotny LM1036 som vymenil a stale sa hlasitost neda nastavit .................... podla mna to bude sposobene asi tym ze som odstranil prepinac, ktorym sa vlastne prepinalo medzi fiziologickou regulaciou hlasitosti a jej vypnutim asi ked bola zapnuta fiziologicka regulacia hlasitosti tak sa dalo nastavovat hlasitost a nedalo sa nastavovat vyska a basy no a ked sa vypla tak sa dali nastavovat vysky a basy a neda sa nastavit hlasitost............... sice sa mi to zda dost nepravdepodobne ale mna uz fakt nic nenapada ak mate nejake skusenosti s tymto predzosiskom tak mi prosim vas napiste ze cim by to mohlo byt sposobene lebo uz fakt som prisiel o vsetky napady!!!!!!!!schemu zapojenia mam odtialto (http://svetelektro.com/clanky/koncovy-s ... n-170.html
0

Feneon

Príspevok od používateľa Feneon » 26 Aug 2009, 20:30

Vývody 12[volume] a 17[ref.napätie] sa nesmú spojiť!!
-teraz je referenčné napätie naplno na vývode pre ovládanie hlasitosti [teda asi 5,4V] a to snamená že tam máš pravdepodobne plnú hlasitosť. takže ak chceš vyradiť ten prepínač, tak spoj 7+12[fyz.zap] alebo 7+17[fyz.vyp]
Potom meraj vývod 12 oproti GND, pri otáčaní potenciometrom hlasitosti sa tam musí meniť napätie.
preštuduj si toto:
http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datashee ... M1036.html

spanok
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12 Jún 2021, 14:36

Re: problém s korekčným predzosilňovačom LM1036

Príspevok od používateľa spanok » 12 Jún 2021, 14:42

zdravym mošte mi poradit čo stim ked mi reguluje bass iba na jednom vistupe a na druhom to nereaguje dakujem za pomoc
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: problém s korekčným predzosilňovačom LM1036

Príspevok od používateľa Atlan » 12 Jún 2021, 19:45

Skrat na dps, prerusene cesty, zamenene suciaatky pripadne hodnoty. Zly dps.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: problém s korekčným predzosilňovačom LM1036

Príspevok od používateľa cool-zool » 13 Jún 2021, 09:58

Atlan to napísal celkom správne !!! Tých možností je strašne veľa a kým nevidíme tvôj výtvor , tak sa priamo radiť nedá !!!
1.- akú máš schému zapojenia (ktorú verziu si použil , prípadne je to stavebnica , aká ??? )
2.- treba aspoň poriadnu fotku plošného spoja z oboch strán aby sa to dalo nejako identifikovať ..
3.-premerať funkčnosť použitých súčiastok , ( kondezátorov , odporov ) , niekedy aj nová súčiastka môže byť vadná ....

P.S. staval som viac korekčákov s týmto IO a všetky išli na prvý pokus , takže treba hľadať chybu !!!
P.S.2 pre ,, spanok,, asi si spal keď si písal ten príspevok , lebo v tak krátkom texte toľko chýb ?!?!?! Keď si spravil toľko chýb aj pri plošáku tak sa čudujem že Ti aspoň jeden kanál funguje :rolleyes: :rolleyes:
Napíš si aspoň miesto bydliska a možno sa nájde niekto z tvôjho okolia čo ti to opraví ....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok