Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Leny
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 10:44

Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Leny » 29 Nov 2014, 23:02

Zdravim,

Najprv dakujem ze toto citate :D

rozhodujem sa medzi notebookmi

http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 504799.htm
http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 169116.htm

notebooky by mali byt takmer rovnake (okrem napr otacky HDD) ale neviem sa rozhodnut medzi prosecormi tj medzi Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M. Stranky na porovnanie mi vyhazduju ze intel je lepsi ale nikde nieje uvedene ako je to s tym "Core Boost" frekvenciou pri AMD. Co si o tom myslite? Co by ste si vybrali vy? Notebook chcem pouzivat tak klasicky - vacsinou na pracu a multimedia, obcas na nejake starsie hry. Popripade co si myslite o porovnani tych integrovanych grafik?

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4 ... D-A8-4500M
http://www.game-debate.com/cpu/index.ph ... -quad-core

Dakujem za odpovede
0
Elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky.
Ponúkame rezistory metalizované, drôtové,... bezdrôtové...

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7722
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Merak » 29 Nov 2014, 23:25

ja by som sa viac priklonil k Intel i3
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
mimik007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 16 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa mimik007 » 29 Nov 2014, 23:54

nieje o čom, ber intel :)
a dost zle si si vybral notebook
za 500 eura ? a integrovaná grafika a len i3 ? lol

Vyber si radšej nejaký z týchto:
http://www.alza.sk/asus-x550ln-xo076-d1480925.htm#popis
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g500- ... 568625.htm
http://www.alza.sk/acer-aspire-e15-black-d2120974.htm
http://www.alza.sk/hp-pavilion-15-n268s ... 931633.htm
0
Programming languages: xHTML, CSS, PHP, JS, (framework jQuery), AJAX

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Duro » 29 Nov 2014, 23:59

Odkedy mi kolega ukazal cpubenchmark.net a videocardbenchmark.net, tak sa mi pri vybere cpu ci grafiky rozhoduje ovela lahsie. Ak ale AMD nema podstatne viac bodov ako intel tiez by som siel do intelu, ale viac menej len pre sympatie nez racionalny dovod. Intel vs AMD diskusii je na nete nekonecno, ale zaryteho AMDckara najdes ovela tazsie ako intelaka, tak snad tomu ta vacsina rozumie.

-- Spojený príspevok 30 Nov 2014, 01:00 --

Odkedy mi kolega ukazal cpubenchmark.net a videocardbenchmark.net, tak sa mi pri vybere cpu ci grafiky rozhoduje ovela lahsie. Ak ale AMD nema podstatne viac bodov ako intel tiez by som siel do intelu, ale viac menej len pre sympatie nez racionalny dovod. Intel vs AMD diskusii je na nete nekonecno, ale zaryteho AMDckara najdes ovela tazsie ako intelaka, tak snad tomu ta vacsina rozumie.
0
Merať znamená vedieť.

Používateľov profilový obrázok
mimik007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 16 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa mimik007 » 30 Nov 2014, 00:03

inak ja som sa tak rozhodoval medzi procesormi: Amd fx 8350 a intel i5 4570.
Po dlhšom sledovaní výhod, benchmarkov atd. som dospel že pôjdem do intelu a nelutujem to :)
Ale síce v zime vám amdčka vykúria izbu :D no ale zase ked som sa rozhodoval ohladom grafiky tak som išiel jednoznačne do AMDčka :) grafika áno, procák nie.
0
Programming languages: xHTML, CSS, PHP, JS, (framework jQuery), AJAX

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Ond3x » 30 Nov 2014, 00:19

0

Leny
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 10:44

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Leny » 30 Nov 2014, 00:26

Uz ste niekedy instalovali OS do pc bez os? myslite ze sa pri tom mozu vyskytnut problemy s nejakymi drivermi alebo tak?
0
Elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky.
Ponúkame rezistory metalizované, drôtové,... bezdrôtové...

Používateľov profilový obrázok
mimik007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 16 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa mimik007 » 30 Nov 2014, 00:27

veľa krát som inštaloval a žiadne problémy sa nevyskytnú. A kompatibilitu driverov pre aké OS sú si pozri na stránke výrobcu notebooku, ale zatiaľ som nemal problém, kompatibilita pri nových by nemal byť problém, aj keď som ešte skôr inštalovať na nb windows 8 kde boli drivere iba pre windows 7 a taktiež fungovali normálne. Čiže toto by som neriešil
0
Programming languages: xHTML, CSS, PHP, JS, (framework jQuery), AJAX

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa kubo150 » 30 Nov 2014, 00:37

Jasne, že je slabý book za veľa penází? no radšej si kúp výkonnejšiu prdlačku za rovnako peňazí, nevadí že mu po 3 rokoch odíde, hlavne že má za tú cenu o 10% vyšší výkon.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
mimik007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 16 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa mimik007 » 30 Nov 2014, 00:53

čo za dristy píšeš .. akú berieš záruku, že slabší o 10% ako tu spomínaš pôjde dlhšie viac ako 3 roky, úplne zbytočný príspevok od témy. To skôr ten tvoj slabší odíjde po 3 rokoch bo bude viac zaťažený.
0
Programming languages: xHTML, CSS, PHP, JS, (framework jQuery), AJAX

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Nov 2014, 01:12

Môj subjektívny názor je, že ak má byť zostava dobrá, je potrebné mať AMD grafiku a Intel CPU, nie opačne ani inak. Zhodli sme sa na tom viacerí, robili sa benchmarky, testy zberníc pamätí a táto kombinácia proste vyšla najlepšie. Ja mám radeon 6950 a intel core 2 quad, oba prvky sú už postaršie, no nerobí mi problém hrať niečo naplno, hoci ja to mám pokakané low-end doskou.
Aj v PC Revue sa ešte dávno písalo, že "červení" púšťajú z dielni grafické delá, kdežto "modrí" to vedia celé "zmanažovať".
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa kubo150 » 30 Nov 2014, 02:18

mimik007 napísal:čo za dristy píšeš .. akú berieš záruku, že slabší o 10% ako tu spomínaš pôjde dlhšie viac ako 3 roky, úplne zbytočný príspevok od témy. To skôr ten tvoj slabší odíjde po 3 rokoch bo bude viac zaťažený.
Nejakú dobu sa venujem aj servisu bookov a viem o čom píšem, a rozdiel je v tom, že zakladatel si navrhoval thinkpady a tomu odpovedá aj cena. šumky ktoré si mu navrhol sú výkonnejšie/(na pohľad výhodnejšie), ale poruchy na takých modeloch sú tiež o kapánek iné....
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
mimik007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 16 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa mimik007 » 30 Nov 2014, 03:07

no prezraď nám najčastejšie poruchy tých šuniek ? V čom je ten thinkpad lepší ako tie šunky ? maximalne tak lepšou konštrukciou alebo v tých šunkach odchádza MB ako na páse ? Ja a kamarát sme kupovali nb, tie isté parametre, ale on si vzal o 100 drahší lenovo, ja som nemal žiadne problémy s tou šunkou a on mal problém s priehrievaním + baterka mu blbla. Keď natrafí niekto na zlý model ok, ale rád by som bol aby si nám popísal tie závady, keď ich spomínaš aj nejaké rozdiely prečo radšej ten thinkpad než moje navrhované. Ja by som ten thinkpad napr. v živote nekúpil, ale sto ludí sto chuti. Možno ma presvedčíš a budem si kupovať len thinkpady alebo iné nb s nižšími parametrami :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0
Programming languages: xHTML, CSS, PHP, JS, (framework jQuery), AJAX

Leny
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 10:44

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Leny » 30 Nov 2014, 09:23

Doteraz som bezal na win xp a ubuntu a ntb toshiba tecra a10 11 m. Teraz ale potrebujem novy ntb a k nemu aj win7
(uprednostnujem pred win8). Kupit ntb bez os a nainstalovat do neho win7 by sice nebol problem ale musim sa zmestit do 500E a musel by som win 7 kupit samostatne. Ako pozeram tak by ma to vyslo asi rovnako. Tosiba kt som mal doteraz bola velmi kvalitna a neporuchova a nechcel by som kupit nic menej kvalitne. Viem ze kvalita nemusi zavisiet od ceny ale vacsinou to tak byva.
0
Elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky.
Ponúkame rezistory metalizované, drôtové,... bezdrôtové...

Leny
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 10:44

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Leny » 30 Nov 2014, 10:39

co hovorite na toto porovnanie?
https://www.youtube.com/watch?v=k9M2n7q-bOM

zaujimave ze Passmark Benchmark hovori ze I3 je lepsi o 30% oproti AMD ale tento benchmark na youtube zasa ze AMD omnoho lepsie nez i3, myslite ze je to tym ze pouzivali len programy urcene pre 4 jadra? alebo je to tym AMD turbo core?
0
Elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky.
Ponúkame rezistory metalizované, drôtové,... bezdrôtové...

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa kubo150 » 30 Nov 2014, 11:21

Pozri, nebudem tu vypisovať veci milion krát omielané a sa tu s tebou dohadovať, kupuj a odporúčaj si čo chceš, pravdou je, že na servis chodili všetky tie lacne hapečka, ešusy, acery, drvivá väčšina odídená MB, a ak thinkpad, tak prišiel vždy s nejakou trápnou závadou ako napr ulomený pant, ale MB sa moc nekazili. Stačí si pozrieť bazoš, predaj náhradných dielov a pokazených notebookov, a hneď máš peknú a aj smerodajnú štatisku. Ide o to, že zatial čo u kvalitnejších bookov je to tak, že väčšina vydrží dlho, sem tam krach, tak u šumiek to je presne opačne, fungujú, ale aj tak asi odídu, sem tam vydržia.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Samanko » 30 Nov 2014, 11:25

kubo150 napísal:Jasne, že je slabý book za veľa penází? no radšej si kúp výkonnejšiu prdlačku za rovnako peňazí, nevadí že mu po 3 rokoch odíde, hlavne že má za tú cenu o 10% vyšší výkon.
PRESNE !!!
mimik007 Aspon nedristaj, ked niecomu nerozumies a nespravaj sa ako zasran. Dam ti aj ja jeden priklad z asi tisic s ktorymi som sa stretol. Mam thinkpad T540p - no problem. Predtym som mal "nadupany" asus nizsej triedy (a to vobec nebol lacny) a rosypal sa ako z lega, panty nevydrzali ani kancelarske zaobchadzanie (95% bol polozeny na stole a ani sa s nim nepohlo !)

Jednoznacne vyzsiu radu s mensim vykonom. Odolnejsie materialy, lepsie riesene chladenie -velmi dolezita vec !!!, lepsi zarucny servis atd.
Thinkpad edge je sice o nieco nizsia rada ako thinkpad,... ale ideapad ? si robis srandu ?
btw, akurat pred cca mesiacom ugriloval kolega jeho ideapadu grafiku a to sa takmer vobec hry nehraval - max CS 1.6 raz za tyzden,
mimik007 napísal:ale on si vzal o 100 drahší lenovo, ja som nemal žiadne problémy s tou šunkou a on mal problém s priehrievaním + baterka mu blbla. /quote]
A to si myslis, ze mat lenovo je lepsie ? Kazdy vyrobca ma aj kvalitne notebooky(no, o tomto by sa dalo polemizovat) a aj nekvalitne. Aj lenovo vyrobilo zopar totalnych sraciek hodnych akurat tak smetneho kosa.

Notebooky s high-end procesormi, grafikami a mb za malo penazi su pre ludi, ktori nevedia, ze mat osemjadro v NB nieje vsetko...
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
mimik007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 16 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa mimik007 » 30 Nov 2014, 16:48

no jaký pán taký krám, vidím že tu to nemá zmysel niečo radiť lebo pridú ľudia ktorí budú radiť, radšej si vezmi nokiu 3310 jak nový smartphone lebo ten je neprekonatelný a len tak ho nerozbiješ. :finga: :finga: :butthead:
Ale ja na vaše smiešne rady v živote nedám, áno nadávaj na asus čo robí herné notebooky, vidno že tu nemá zmysel debatovať :butthead:
Inak vieš notebook treba aj raz za čas vyčistiť, potom bodajby nie žeby sa mu prehrieval, ja lenovo celkovo nepreferujem skôr acer, asus. Jediná výhoda tých thinkpadov môže byť akurát tak lepšia konštrukcia, chladenie ani tak nie, pretože ohromný výkon sa od neho očakávať nedá, ale zase keď je uživateľ retardovaný, tak je to jedno aký bude mať.
Inak preto toľko málo chodí thinkpadov na servis lebo skoro nik to neobjednáva tak sa nečuduj, si pozri recenzie napr. na alze a uvidíš jak biedne to je komentované, tak potom bodajby nie žeby ti tam nechodili na servis. :finga:
Lebo ludia niesú hlúpy žeby si kupovali notebook kde je integrovaná grafika za 500 eura, kde si tak pustia film a toť vše. To môžu aj na tablete.

btw: hoď mi link na nb kde je 8 jadro cpu .. veď ty nevieš čo rozprávaš
0
Programming languages: xHTML, CSS, PHP, JS, (framework jQuery), AJAX

Leny
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 10:44

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Leny » 30 Nov 2014, 19:03

OK. Ale ak nechcem win nacierno a zmestit sa do 500E tak pocitaj aj s cenou win (ano, linux je zadarmo...), samoinstalacia nevyjde o moc vyhodnejsie. A o Acer som moc debre veci zatial nepocul.
0
Elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky.
Ponúkame rezistory metalizované, drôtové,... bezdrôtové...

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Intel Core i3 4100M alebo AMD A8 4500M

Príspevok od používateľa Samanko » 30 Nov 2014, 19:49

mimik ty si z toho asi absolutne nic nepochopil ..

My neporovnavame desatrocny NB s novinkou, ale porovnavame sve novinky s roznym HW. Ideapad a podobne rady inych znaciek je vacsinou high-end hw v podprimernom chases s nedostatocnym chladenim a setrenim "kde sa da'', aby bola vysledna cena nizko. Thinkpad usetri na HW, ktory je povacsinou uz mierne overeny a dostatocne spolahlivy, nenesie znamky ''prvej pociatocnej vysokej ceny'', premiove paterialy chases, lepsie chladenie, vacsinou neporovnatelny servis. (Napr. moj thikpad ma 5r next bussiness day, on site - za priplatok, v cene bola 3r.) Chapes rozdiel ? Aj dnes sa robia aj mobilly, pc a vsetko v roznej hw vybavenosti - to podla teba znamena, ze menej vybaveny je 3310 ?
mimik007 napísal: áno nadávaj na asus čo robí herné notebooky
A to si kde zase videl ? Ak nezacnes citat poriadne, tak koncim debatu, takto to fakt nema zmysel. Pisal som, ze som mal "Predtym som mal "nadupany" asus nizsej triedy " - o ktorej tu cely cas pisem. Uz som pisal, kazda znacka ma dobre aj zle booky.
mimik007 napísal:Jediná výhoda tých thinkpadov môže byť akurát tak lepšia konštrukcia, chladenie ani tak nie, pretože ohromný výkon sa od neho očakávať nedá, ale zase keď je uživateľ retardovaný, tak je to jedno aký bude mať.
??? Vies ty o com pises ? thinkpad nieje jeden nb v jedinej hw konfiguracii. Su vykonne, menej vykonne, multimedialne aj na office work...
To, ze je to thinkpad neznamena, ze to nieje vykonne. Vykonom vsak rastu poziadavky k stabilite a odvadzaniu tepla, tym padom aj cena.
mimik007 napísal: Inak preto toľko málo chodí thinkpadov na servis lebo skoro nik to neobjednáva tak sa nečuduj, si pozri recenzie napr. na alze a uvidíš jak biedne to je komentované, tak potom bodajby nie žeby ti tam nechodili na servis. :finga:
Lebo ludia niesú hlúpy žeby si kupovali notebook kde je integrovaná grafika za 500 eura, kde si tak pustia film a toť vše. To môžu aj na tablete.
Hej ? Aj ferrary ma malo hodnoteni, je to podla teba zla znacka ? Je jednoducho drahsia, rovnako ako modelove rady thinkpad. Dnes vacsinou rozhoduje cena a v najnizsich cenovych relaciach moc thinkpadov nieje.
mimik007 napísal:btw: hoď mi link na nb kde je 8 jadro cpu .. veď ty nevieš čo rozprávaš
Toto si zase nepochopil, ten 8core bol myseny napriklad. Avsak myslim, ze by mal uz samsung robit jeho chromebook II aj vo verzii s 8core (4+4).
Ked som to pisal, tak som nato vsak vobec konkretne nemyslel, 8core mal byt len priklad high-end hw.

Nemyslim, ze budem v tejto konverzacii pokracovat, lebo za prve necitas poriadne, za druhe sa spravas ako male soplave decko a za tretie mas nespravny pohlad na vec. Kludne si kupuj najlacnejsie a najvykonnejsie veci na trhu, rob si co chces..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok