AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

M4jkls0n
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 13 Aug 2012, 21:23
Bydlisko: Slovensko :) PN
Vek: 28

Re: notebook 550-650eur

Príspevok od používateľa M4jkls0n » 22 Máj 2014, 20:39

Ako tak pozerám, tak do 700€ sa dá nájsť s i7 asi toto :D
http://www.alza.sk/dell-inspiron-15z-ul ... 478115.htm
http://www.alza.sk/toshiba-satellite-l5 ... 527179.htm

A do 700€ našlo s i5 toto :D
http://www.alza.sk/asus-f75vb-ty076h-white-d467456.htm
http://www.alza.sk/dell-inspiron-7537-d524275.htm
http://www.alza.sk/dell-vostro-5470-str ... 509067.htm
http://www.alza.sk/msi-gp70-2od-065xcz-d472448.htm (neviem ako je na tom s kvalitou MSI)
http://www.alza.sk/toshiba-satellite-m5 ... 488340.htm

Miesto Win8 by som si dal určite Win7 :)
Dnešná kvalita dosť kolíše - aj nejaký "shit" niekomu dokáže niekedy dosť vydržať a naopak zasa "fajny NTB" sa niekomu dokáže pokaziť za chvíľu :( Ako komu a ako kedy. Napr. mne Lenovo G580 s i7 3632QM a GT635M slúži rok ( klop klop ) :wink:
0

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: notebook 550-650eur

Príspevok od používateľa MT » 23 Máj 2014, 22:28

Tak ja som mal ASUS F5GL r.v. 2009 a ide doteraz, takisto mam teraz HP pavilion g6 a ide mi uz tri roky a tiez funguje... ale rozmyslam nad novym a tak som chcel vediet ako su na tom napr tie acery
0

stulo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 17:02
Vek: 25

Výber NTB

Príspevok od používateľa stulo » 06 Dec 2014, 11:50

Nazdar, dúfam že som tému zaradil do správnej sekcie.
Potrebujem poradiť s výberom notebooku, neviem si vybrať medzi týmito 4. NTB by som chcel na doma,na občasné gemblovanie a tak. No a neviem či mám uprednostniť grafiku od Nvidii alebo od AMDčka.
1. http://www.alza.sk/lenovo-m5400-silver- ... .htm#popis
2. http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g710- ... 262672.htm
3. http://www.alza.sk/acer-aspire-v3-571g- ... .htm#popis
4. http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g510- ... 218311.htm

Dík za rady :)
0
Spraviť chybu je prejav ľudskosti, ale priznať si ju, to je prejav charakteru. Oliver Dendis

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa enigma » 06 Dec 2014, 14:00

acer aspíre NEODPORUCAM !!!

LENOVO G700 používam a som spokojný sním ....
0

stulo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 17:02
Vek: 25

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa stulo » 06 Dec 2014, 14:26

Dík, prečo acer nie?
0
Spraviť chybu je prejav ľudskosti, ale priznať si ju, to je prejav charakteru. Oliver Dendis

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa enigma » 06 Dec 2014, 14:37

ked ti za dva roky tri razy menia základnú dosku a raz HDD ... môžeš niekomu odporučiť taký počítač ? ja nie
0

stulo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 17:02
Vek: 25

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa stulo » 06 Dec 2014, 14:49

Jasné,chápem a z tých lenov ktorý? Rozmýšľal som nad g710 ale je to 17,3" . Takže najskôr asi g510 alebo m5400 :-)
0
Spraviť chybu je prejav ľudskosti, ale priznať si ju, to je prejav charakteru. Oliver Dendis

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa balki » 06 Dec 2014, 15:18

Ja osobne mám na kancelárske potreby G570 (podobný tomu G510) a môžem povedať že tieto lacné rady lenova stoja za psiu mater!

Mne osobne sa pri akejkoľvek trápnej hre prehrieva ATI grafika, až tak že sa resetuje grafický ovládač. S ati grafikou v tomto ntb mám len samé problémy! Ani nebudem radšej písať aké ... Teda ak sa rozhodneš, tak jedine pre NVIDIA. Ďalej disk ktorý tam mám cca 2 roky už je v koši, a musel som kúpiť SSD ktorý tomu ntb vrátil opäť dušu a teraz sa sním dá veľmi seriózne pracovať.

Čo sa týka rady IdedaPad od lenova to je neskutočne odfláknutá rada. Ja osobne som mal rád (a aj mám) značku IBM a tým aj Lenovo, a celý život som mal Lenová. A môžem povedať, že rady T, W, E, ktoré som mal sú ozaj parádne ntb v každom detaile.

Môžem spomenúť ešte príhodu kamoša, ktorý si kúpil tiež dosť drahý ntb ideapad (už neviem aký to bol model ale mal i7, NVIDIA, a pod. cc800e) a po roku s ním má také problémy, že sa mu mnohokrát ani nenaštartuje a hneď sa resetne a to skúšal aj nový win a SSD a nič nepomáha a do servisu, už s ním nepôjde nakoľko ho už otvoril aby vymenil ten trápny pomalý disk. (nastavenia v biose mal dobré)

Ďalej spomeniem kamošku, ktorej v ideapade za 600e po roku odišli USB3 a začali sa jej odliepať šasi čo je absurdné. Dala ho do originál servisného strediska lenovo tak ako som jej odporúčal a po mesiaci trápenia (pretože jej to nechceli uznať) jej nakoniec z Nemecka odpísali, že ntb sa už nedá opraviť a že jej vrátia peniaze. No proste hrúza čo sú to za sračky.

Ja osobne už roku rokúce stále používam ThinkPad T420 s SSD a ext. monitorom a nemám absolútne žiadny problém a som veľmi rád že ho mám. Osobne by som ti odporúčal radu ThinkPad, ktorá je samozrejme ako nová veľmi drahá (cca 1000e), ale to je jediné to pravé orechové od lenova na čo sa dá spoľahnúť a samozrejme iné drahšie rady W a pod.

Aj si chceš kúpiť ideapad radšej si to rozmysli a kúp si inú značku alebo si priplať a kúp aspoň radu Edge, alebo L.
0

stulo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 17:02
Vek: 25

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa stulo » 06 Dec 2014, 16:14

Zatial som mal Lenovo G510 Dark Metal a ten stál za.... lebo hneď od výroby sa nedal nabiť keď bola odklopená obrazovka. :) takže hľadám niečo s i5kou aspoň 2.6Ghz s boostom 3.2Ghz. Ram v kľude stačí 4GB ja si tam neskôr doplním ešte 4. A hlavne nechcem žiadnu Intel HD grafiku :D niečo ako Nvidia z rady GT alebo AMD R... proste niečo okolo 2GB :) Baterka je mi ukradnutá len aby som to zas nemusel mať zapojené len na nabíjačke. Nechcem ani veľké hovädo, radšej normálnu 15.6" a hlavne by mi mal vydržať aspoň 4 roky. A rozpočet ako som Balkimu už písal do správy je tých max. 600€ (som chudobný študent) :D :D :D :D
0
Spraviť chybu je prejav ľudskosti, ale priznať si ju, to je prejav charakteru. Oliver Dendis

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa lacika » 06 Dec 2014, 16:24

balki: ATI grafika sa prehrieva, lebo je ATI.
Napr. taka HD5470 veselo odchazala aj v lenove aj asuse, samozrejme po 2 rokoch. Kedze bola spojena cez heatpipe este aj so severnym mostikom, tak dostal po <> aj on. Ako bonus, BGA severneho mostika bolo nizsie o 0,5mm, cize tam musela byt silikonova zvacka.
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa balki » 06 Dec 2014, 16:26

Tak to keby som mal ja dakedy 600e vyskakoval by som po plafón :)
Ja ti môžem odporučiť jedine ThinkPad a NVIDIU a s takouto konfiguráciou je najlacnejší asi tento a ešte aj do ceny som sa približne trafil:
http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 122774.htm
Verím že ti bude slúžiť roky ;)
0

stulo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 17:02
Vek: 25

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa stulo » 06 Dec 2014, 16:52

Lacnejší sa už asi nenájde čo? :D a čo hovoríte na tú M5400?? tiež je to šrot? :) alebo sa mi to za tú cenu oplatí kúpiť? :)
0
Spraviť chybu je prejav ľudskosti, ale priznať si ju, to je prejav charakteru. Oliver Dendis

stulo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 31 Aug 2012, 17:02
Vek: 25

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa stulo » 06 Dec 2014, 21:54

A čo iné značky ako lenovo a acer? Ako je na tom napr. Asus? :)
0
Spraviť chybu je prejav ľudskosti, ale priznať si ju, to je prejav charakteru. Oliver Dendis

Marek354
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 16 Nov 2011, 21:21
Vek: 28

Re: Výber NTB

Príspevok od používateľa Marek354 » 06 Dec 2014, 22:13

Mám acer extensa 5430 od výroby bol hneď zaseknutý ventilátor ktorí len škrípal ďalej po roku odišla baterka a ako keby toho nebolo dosť studený spoj pod grafickým čipom
0

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa lacika » 07 Dec 2014, 21:38

ja mam s asusom osobne velmi zle skusenosti. Hlavne dosky. asi tak 50% odislo. ci sa jednalo o K52 za 300€ alebo G71 za 1100€.
A hlavne po uplinuti zaruky :)
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 08 Dec 2014, 14:50

Vieš čo, kúp si IBM T43 lebo táto debata nemá zmysel. Notebooky opravujem už roky a z toho čo sa dnes predáva a čo ti tu radia nemôžem odporúčať nič.

Čím by som začal, Asus, lámu sa napájacie konektory, uloženie dosky notebooku nie je pevné čiže sa časom a pnutím spoje na doske niekde prerušia.

Acer, okrem lámania konektorov to isté čo Asus v kombinácii s vylupujúcimi sa klávesami.

Lenovo - sračka nad sračky a je jedno aký to je. Lámu sa USB-čka dokonca sa zasúvajú dovnútra, mizerné napájacie obvody, takisto vzniká pnutie a odchádzajú dosky.

Toshiba - šmejd, odchádza ako napájacia kaskáda tak dosky kvôli pnutiu a zlej konštrukcii krytov.


Také drísty že grafika sa prehrieva lebo je to Ati sú už naozaj na prášky a pobyt v liečebni :idea: Ati vyrába čipy, predáva ich výrobcom notebookov aj s kompletnými parametrami ako napájacie napätie a TDP (Thermal design power). To že výrobca notebooku zvolí málo odolné bga guličky, slabé chladenie alebo chladenie ktoré sa veľmi rýchlo zabije prachom nie je chyba Ati (ktorá mimochodom už dávno nexistuje, bola odkúpená AMD) ale chyba výrobcu notebooku. Na základe tejto teórie sa prehrievajú intel čipy lebo je to intel a takisto sa prehrievajú aj nvidia čipy lebo je to nvidia :roll:

Notebook sa 600€ s I7 a bez grafiky intel je utopia. intel si monopolizuje trh a dvíha zisky stratových divízií tak že ich dá nasilu tam kde ich nikto nechce. Preto máš dnes grafiku intel nielen v lacných šmejdoch ale aj vo výkonných I7 či už v notebookoch alebo PC-čkach. Výnimkou sú už len serverové Xeony a jeden alebo dva triedy desktopových procesorov kde je tá grafika deaktivovaná. čiže aj keď si kúpiš megadrahý notebook s nvidiou alebo ati vždy tam tá intel grafika bude, bude prepínateľná a môže ti to robiŤ bordel v hrách aj programoch !!!!

Moja rada znie HP Probook alebo HP Elitebook. Jedno aj druhé je ale drahé. Ostáva na tebe či to chceš na dva roky a bye bye money alebo aspoň na 4-5 rokov.

Nech sa rozhodneš pre čokoľvek, vždy si to vyskúšaj zobrať do rúk, obrázok, papier, internet a ucho znesú veľa, realita môže byť iná...
Ja mám jednoduchý test, chytím notebook do ruky skúšam ho "pokrútiť" Keď sa dá (v 90 percent prípadoch nové notebooky sa krútia) tak ho nebeiem, keď sa nedá (celokovová základňa) tak prižmúrim oči a poviem že sa dá.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
balki
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa balki » 08 Dec 2014, 20:53

S tými HP Probook by som sa veľmi nechválil a rozhodne by som ich do nebies nevynášal. HP dakedy stálo za dačo a jej niektoré modely fungujú dodnes. Ale doba sa zmenila (na nie veľmi dobrú pre relatívne lacné ntb) a dnes HP vyrába rovnaké sračky ako lenovo ideapad, acer, asus a pod. Mohol by som písať, koľké HP Probook mali problém s pájkovaním BGA , prehrievaním, zvukom, a pod. alebo museli rovno vymeniť celú dosku v servise. HP sú dobré jedine drahé rady, ale na tie chalan sotva teraz našetrí rovnako ako napríklad T540.

Čo sa týka IBM, pre mňa tie ntb boli vždy spoľahlivé a funkčné skoro naveky. Robil som v servise pc a áno aj lenovo T rada tam občas zavítala, ale štatisticky tam ich bolo omnoho menej ako iných. Majú vynikajúce chladenie a šasi. Môj staručký T420 ktorý som spomenul ako príklad stál 1200e a môžem povedať nikdy som s ním nemal žiadny problém a dnes ide úplne rovnako ako keď bol nový. T radu máme vo firme (a sú v mnohých top firmách), kde sú zapnuté hodiny a roky v kuse a jedine HP, ktoré sme tam tiež mali, sú práve tie na smetisku.

Dnes lacný a dobrý ntb nekúpiš ( a niekedy ani drahý ). Osobne používam už roky T radu a v 90% k spokojnosti a radím ju každému. (treba si ale uvedomiť, že sú to nie herné NTB)
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Robio » 08 Dec 2014, 21:06

ja som sestre pred dvoma rokmi kupil HP ProBook 4540s alebo nieco take podobne, neviem uz presne nazov a zatial ziadny problem vobec. Nic sa neprehrieva, hra tam hry na posteli na perine, na posteli vlastne stravi ten book vacsinu svojho zivota asi, takze vetranie vobec nie idealne(prach som este nevyfukoval), prenasa to hocijako za rohy a za display, nonstop to ma zapnute atd...
Na tu cenu podla mna skvely book.

DO 600-700€ by som asi isiel do toho ProBooku alebo Lenova, popozeral nejake recenzie ci nemaju nejake zavazne problemy a nebal by som sa vobec ze mi vydri dlhe roky. (asi nie 15r ako stare bussiness class IBM, HP atd, ale 5-10rokov by som sa nebal ze vydrzi ked sa o to clovek bude aspon trocha starat)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Axwell » 08 Dec 2014, 21:14

"takmer" kazdy vyrobca notebookov vie vyrobit aj premium radu notebook, to su vacsinou nad 1000e,

co ja mozem odporucit znacky viac menej:

fujitsu,dell,apple, z casti stale aj lenovo

speci vyrobcovia NB nie moc dostupne na SK napr. eurocom,alienware...

najhorsie acer, asus, msi, hp, toshiba, samsung, packard bell, emachines...
(vynimka su u niektorych vyrobcov premium rady)

vynimocne notebooky - panasonic pre vojenske ucely robene ale uz nove pre verejnost nie su dostupne sa mi zda...

robil som vo viacerych servisoch, a inych miestach kde sa HW riesil, statistika vypada takto ako som napisal

ak chces lacny notebook lenovo stale mozem odporucat, thinkpady repasovane takisto v pohode, nove thinkpady uz nie su to co boli, ale ak cena nepusti tak moze byt.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Robio » 08 Dec 2014, 21:32

Vzdy ma pobavi ako tu niekto vytiahne extrem temu typu, military panasonic notebook alebo lenovo booky do vesmiru ktore pouzivaju na ISS :D

Sa zobudte trocha...robite zo vsetkych bookov uplne sracky ktore zhoria za dva roky. Za 600e uz clovek kupi solidny stroj. Samozrejme za poctivych 600e. Nie za model ktory maju v kamennom obchode o 300% drahsie.

A booky pred 15 rokmi boli trochu ina kava co sa tyka kvality to ano, ale aj ceny. Nebolo problem vysolit v prepocte na dnesne 5tisic za stroj. To nemal doma takmer nikto, jedine v robote.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok