USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Príspevok od používateľa ondronr » 25 Aug 2015, 15:33

No ten kabel by si zasluzil tienenie :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6251
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Aug 2015, 15:41

marek181818 napísal:kabel je jedno aky tu ide o zily :D cize 1:1 ako sa pise aj vyssie
Ani nie, mal by byt nacvaknuty, ako priamy, nie len 1:1 - tam ide aj o rusenie.
ondronr: ani nie, zalezi, co to pouziva za prenosovy protokol.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Príspevok od používateľa marek181818 » 25 Aug 2015, 15:46

cize takto ked to zapojim je 1:1 zapojenie

Ktovie ci by isiel tento kabel s tym http://www.ebay.com/itm/30M-100ft-CAT5E ... 5d37aaadeb

nevidno poriadne zily , aj ked tu hnedu aj ano, neviem ci nieje krizeny
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Príspevok od používateľa marek181818 » 29 Aug 2015, 11:01

Chlapi, no ono to nejde .Mam tu na skusku 1m kabel 1:1 Cat 5E UTP cize netieneny.Vobec to nic nenajde ci je tam pripojena kamera usb atd no nic akokeby to ani zapojene nebolo.Este skusim to zapojit dozadu priamo na dosku do USB .

Edit:No nejak ani tam velmi nejde.Skusal som to dat do notebooku no tam to ako tak ide :D Sice ide to 2/10 pokusov ale ide.Zvysok hlasi ze to mam dat do rychlejsie usb portu 2.Potom ukaze nezname porty usb ci co to je taku tabulku .V PC mam tiez usb 2 ale ktory to je hmm.neskusal som vsetky porty na doske
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Príspevok od používateľa marek181818 » 28 Sep 2015, 11:09

Zak nove poznatky.Komunikacia sice ide mam 28m kabel namerany.Len ked kamera ide priamo z PC ziadne predlzovaky atd ide krasne plynulo obraz aj ako tak kvalitny.No tu pri kabli to seka, obraz je strasne biely.Ani nastavenia nepomahaju.Pripojene je to http://www.grook.net/sites/default/file ... e_568b.gif .Trosku ma to nasralo
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: USB-LAN=Lan-USB prevodnik

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Nov 2015, 20:02

Tak znovu sa k tomu vraciam.Rieseniie by bola IP kamera ale tak je cenovo inde a zase na to miesto nevhodna aj ked bol by to luxus.
Napadlo ma aj ked nemam ponatia ci by to slo. Na trhu su tie masinky arduino a este jedno nepride mi nazov na rozum.Ono je to vlastne maly PC.Nedalo by sa to vyuzit nasledovne.Ethernet kabel potiahnem k PC cez ten usb prevodnik do USB.Neviem ci by to slo aj tak ze do routra.Kedze je to web kamera.A na opacnej strane privod do RJ45 a web kamera do usb.Ono by potesila aj nejaka lacnejsia kamera, teraz v lidli mali sice na cinch konektor, ale nechcel som to kupovat aj kvoli rozliseniu ale hlavne ze 30m skoro neviem ci by som nedopadol z obrazom takto ako teraz.Inak mam este jeden wifi router.Len ako som pisal wifi kamera by nebola zla ale fakt cena a tie podmioenky kde to je nevhodne.Tak neviem ako to doriesit.Aby ste boli v obraze .My mame vedla domu zahradu , tam niesu ziadne okna.No mame tam taky mali pristresok na veci.No bude tam uskladneni aj malotraktor, kedze dvor mam maly a tu by to len zavadzalo .Tak jednu kameru uz mam ta mi snima tiez nejaky kus.cesty.Pri pc mam z otacacej anteny taky maly box na DO ktory mi otaca kameru.Toto iste chcem docielit v tej zahrade, Len ako s tym pripojenim neviem .Ci radsej setrit predsa len na wifi kamery a to rovno uz na dve.A ulahscila by sa robota alebo to nejak vyriesit .Wifi kamera by mala vyhodu ze si to viem pozriet a otacat aj z mobilu , kedze tie kamery su otacacie okolo 50-60€ jedna.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok