Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Sep 2022, 01:55

Ahojte.
Opat som mnou vybabrali. Kupil som second hand PS4 kontroler za 30e novy stoji (65e) a chalan mi vravel ze je OK. Povedal som si vsak nebude predavat pokazenu vec. Doma som zistil ze nefunguje stvorcove tlacidlo. Tak som ho otvoril a takmer som spadol som na :butthead:
image.png
image.png
image.png


Nejaky idiot asi letoval sekundovym lepidlom, alebo ja neviem co robil. Ten spinac sice chodi, ale multimeter pri teste vodivosti nepipa. Takze pravdepodobne neide ani ten spinac. To tlacidlo je cele dookola zaliate sekundovym lepidlom. Ten skusim preletovat. V najhorsom pripade opatrne odstranit a vymenit.

Horsie je ze ten idiot zalial aj cesticku na ktoru je pritlacena folia s vodivymi kontaktmi.

Ako by ste toto opravovali? Ako jemne odstranit sekundove lepidlo z tej sedej vodivej cesticky?

Ratal som s tym ze kupujem macku vo vreci, ale tato macka nie je macka ale je to vlastne pes. :biggrin:

Teraz mi skor ide o vyzvu, ci som schopny toto opravit. Peniaze uz neuvidim a tych 30e ma nezabije. V najhorsom pripade to hodim do kosa a skusim stastie u ineho predajcu/podvodnika :biggrin:

Ako by ste odstranili to sekundove lepidlo s tej vodivej sivej cesticky. Malicky kusok tam nie je zaliaty, ale to lepidlo je vyssie, takze sa tej vodivej casti folia s kontaktmi nedotkne.

Neexistuje nejaka chemia co po urcitom case premeni sekundove lepidlo na zelatinu a potom by som to opatrne odlupol, popr. kefkou jemne zoskrabal? Na druhej strane sa mi to asi neoplati kupovat chemiu na to ke to stalo 30e. Zase o taku vyzvu ze ma to bude stat dalsich 30e nestojim.
V robote lepime diabeticke ihly s lepidlom co tuhne pod UV svetlom. Ked taketo tvrde zatuhnute osvietene lepidlo hodim do Osopropyl100, tak po asi 24h to lepidlo je ako zelatina. Nemohlo by toto fungovat aj pre sekundove lepidlo? Poskodi dlhodobym posobenim Isopropyl100 tu sivu vodivu cast?

Ak to sekundove lepidlo sa neda odstranit, tak som kupil el odpad za 30e, a pouzijem z toho uz len tlacitka pre duhy PS4 kontroler tak mi skoda trosku klesne. Viac ma serie ma, ze ma odr...al, ako tych 30e, ale co uz, stane sa. Zivot ide dalej. :D

EDIT (neskor):
Nedalo mi to, tak som skusal. ISOPROPYL100 - 0 bodov
ACETONE - po asi 30 min neustaleho nanasania acetonu na to miesto (najprv som pretrel tie ostatne plosky, ci aceton nebude agresivny, ale nebol) sa mi podarilo krasne zmyt to sekundove lepidlo az po tu medennu cast, "zelenu GND". Islo to nenormalne pomaly, ale islo to. :applause:
Takze na 50% je to opravene. Uz funguje stvorcove tlacidlo, no este nefunuje ten tactile tlacidlo (cely zaliaty). Na druhej strane deti touchpad nepotrebuju, lebo ten kontroler deti pouzivaju s PC nie s playstation.

Ja mam podozrenie, ze asi ten taktile tlacidlo mal studeny spoj a nejaky idiot zistil, ze ked na to pritlaci tak to funguje tak to zalepil lepidlom a vsetko to tam tym sekundovym lepidlom zas... :butthead:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje


romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Sep 2022, 09:09

No super, dakujem, vyskusam najprv tie domace sposoby a ke to nepojde tak kupim ten odstranovac.

To tlacidlo nefunguje. Ak dotycny neposkodil plosky DPS, tak aj to by sa dalo opravit, len sa musim prehrabat v zasobach tych tlaciiel. Minule som kvoli jednemu nestandartnemu typu kupoval celu dadu asi 20 tlacidiel. Tak snad sa tam najde aj toto tlacidlo.

Este jedna vec, na povrchu toho tlacidla boli odtlacky prstov nechane v zaschnutom lepidle, takze pocas lepenia dotycnemu sa lepidlo dostalo aj na prsty a tlacil silno na tlacidlo, co sposobilo ze tam nechal tie odtlacky. Takze najpravdepofdobnejsie on letoval sekundovym lepidlom. Rozum sa mi zastavi coho su niektori schopny.

Ten aceton funguje, len treba mu dat cas...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa cs001 » 03 Okt 2022, 21:14

sekundove lepidlo sa da dobre odstranit nitrometanom, ale ten sa uz neda zohnat. Jazdia na to dragstery. Pouziva sa to ako primes do modelarskeho paliva. Ale solo sa uz neda kupit. V ponuke ho maju poliaci https://www.gimmik.net/blog/co-to-jest- ... ego-sluzy/.
Raz som ho daval kolegovi za tymto ucelom a fungovalo to.
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Okt 2022, 22:34

sice z prstov, ale sekundove islo krasne dole teplou vodou a mydlom. Skus dat na vatovu tycinku a opatrne zotierat. z prstov a nechtu to islo behom par minut bez nejakej vacsej namahy. aceton, riedidlo to prave velmi nerozpusti, aspon ja mam take skusenosti
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa zipaj » 04 Okt 2022, 23:32

ja by som vyskúšal riedidlo na dentakryl, jeho hlavnou zložkou by mal byť chloroform. ale ak je dostupný odstraňovač sekundového lepidla, tak by som veľmi nešpekuloval.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Okt 2022, 07:21

neviem, ci je v dnesnej dobe este dostupny, ale volakedy sme na stare lepidla pouzivali trichlor. akurat neviem, co by to urobilo s dps.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Osdstranenie sekundoveho lepidla z DPS

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Okt 2022, 08:47

z DPS kde su ti sive kontaktne plosky sa mi podarilo to lepidlo odstranit s ACETONOM (Acetone, to je napisane na flaske). Ale smrdi inak ako nasa C6000-ka. Asi 10-20 minut v kuse kaazdych 30 sek som tam daval vatickou na usi/nos ten aceton a jemne šuchal az sa to zmylo. Nastastie ten aceton tie sive plosky prezili, to bol vabank bud to prezije alebo kontroler skonci v kosi.

Neviem preco som nadobudol pocit ze ked DPS a tie sive plosky prezili aceton, tak vsetko prezije aceton. Pritom prvy kontroler som cistil vylucne len s liehom.Tak som umyl prach z kontaktov ribbon-u (tie kovove, strieborne cesticky) s acetonom a niektore plosky z toho ribbon-u zmizli. :potlesk: (blbec). Tak uz mam objednany novy ribbon. :biggrin:

Inak co je to za material na tych foliach (ribbon-och)?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok