Rasberry Pi a iné SoC miniPC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Okt 2013, 22:07

už som ti písal, že na dobrý projekt NEPOTREBUJEŠ dotácie. Chápeš? Dotačná politika EU dodrbala všetko čo sa len dalo a dala do rúk silný nástroj pre politikov a špekulantov a to vo všetkých odvetviach !!!!! Zničila veľa krát konkurenciu a to len pre to že dotyčný nechel dať podiel vo firme a tak druhá dostala dotáciu a tým pádom výhodu. S týmto choď .... šak vieš.
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 31 Okt 2013, 22:11

halo zobud sa .. bavime sa o skolstve nie o firmach.
apropo len "dosad si co chces" nevyuzije moznost ak ju ma
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Okt 2013, 22:16

a práve pre to drvivá večšina ľudí živorí, toto si nikto nevšíma ? odkial idú tie prachy ? žeby len tak a chceš mi povedať, že ak máš skúsenosti tak si sa nestretol s tým že schvaľovatelia vlastnia podiel alebo dostávajú províziu ? no ja hej a často krát ....

takže svojim príspevkom chceš povedať všetkým že: Kradnite, lebo ak nebudete tak ste blbci ... z takýchto rečí mi je na tyčku .....

ale kľudne, takým ľuďom sa to aj tak vráti .... časom. Ja so dokážem živiť čestne a všetci darmožráči mi môžu fúkať práškový cukor ....
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 31 Okt 2013, 22:22

typicky vedec :) prepac

nuz teraz zijeme v konkurencnom prostredi, cize, ja nevravim ze mas kradnut, podvadzat a podplacat, ale ze mas vyuzit vsetky sance ktore dnesny system umoznuje.

Inak neviem o tom zeby firma v ktorej som robil zobrala jediny uplatok, skor naopak viem o X firmach, ktorym sme pomohli k eurofondom a dodnes sa neunuvali zaplatit poplatky za spracovanie projektu.

takze urob si nazor sam a realny a nie podla novin ...
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Okt 2013, 22:28

a prečo nezaplatili ? lebo už neexistujú :D a prečo neexistujú ?

alebo mi chceš povedať, že v dnešnej dobe exekúcií ste neni schopný získať peniaze od fungujúcej firmy :lol: to hovor týmto deťom ale nie mne ....

ak ma naštveš, tak ti vymenujem nefungujúce projekty v mojom okolí a to sa budeš diviť , dokonca som sám podával trestné oznámenie na bývalého kolegu a to ti je príbeh, by si sa divil .....
takže isto z novín :rolleyes:

a keď sme pri tom že nepoznáš nikoho kto by dostal odmenu, tak ja som spolupracoval práve s pánmi z KE a Prešova :D veľmi zaujímavý páni s dosahom na Rec. fond, sranda a že bez úplatkov to bol pekný hlod. mimochodom prečo stránka http://www.rpicke.sk nefunguje ?
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa jaromir » 31 Okt 2013, 23:17

Aby sme sa vratili k teme raspberryPI - bublina splasla.

Obycajny blby pocitac, akych je vsade kopa, ale niektori ludia - hlavne ti, so slabsim odhadom, oblbnuti nesmiernou reklamou- sa tvarili, ako keby toto malo byt novym obsahom ich nabozenstva, alebo nedajboze prevratnou novinkou. Hordy bloggerov, ktore do neba vychvalovali vzdelavaco-rozvojovy potencial tohto kusku plosaku, zrazu nevedia co s tym a vzdelavaco-rozvojovy potencial pocitacov, ktore mali byt v chudobnych krajinach dostupne za tyzdnovu alebo mesacnu vyplatu, zostal na dne suflikov ludi, ktori si to kupia z hodinovej mzdy.
Chudobne deti utru hubu, bloggeri si najdu novy objekt hromadnej masturbacie, karavana ide dalej.


...ale ja som vam to hovoril... ;-)
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 31 Okt 2013, 23:20

hm tak len aby sme boli v obraze nerobil som pre RPIC KE, ale pre RPIC Trebisov odkial pochadzam a za sefa tej pobocky dam ruku do ohna
http://www.rpic.tv/web/rpic/index.php

a dalej netusim s kym si mal to docinenia, ale hadzat vinu na kazdeho, co ma co docinenia s eurofondami mi pripada ako schyzofrenia pripadne nejaka ina psycho porucha

ano ja mam tiez dost nabrusene zuby na dnesnu politicku garnituru a keby si vedel ako, tak nepochopis, ale bohuzial niesom superman

takze , konstruktivna debata a fakty, alebo zvasty typu odrbali ma v kocurkove?
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 31 Okt 2013, 23:33

jaromir: to nie je celkom pravda co hovoris
1. bol to projekt pre skoly a podla mna sa ujal a bude pokracovat
2. to ze bol komercne spropagovany a bol podla mna uspesny je len vedlajsi produkt
3. myslim ze v tom budu pokracovat a je to velmi dobe v zmysle tlacit na cenu produktu, ktory si moze dovolit kazdy student, aby sa naucil zaklady
4. to ze klesa predaj nic neznamena moze prist nova verzia, ktora cisla moze neuveritelne zvratit, ale podla mna je to jedno
5. podstatne je pre mna to ze studenti na skolach dostali nastroj a aj podporu, vdaka medializacii a na tej mozu stavat aj keby sa to neposunulov HW casti ani o krok dalej

howk skoncil som
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Okt 2013, 23:40

no tak Trebišov , tam sú iný ľudia ako v KE. ja som nenadával na teba, ale na dotačnú politiku EU a na to že každý sa týmto oháňa. Pritom sú to z 90% podvody a nefunkčné prevádzky. ale toto neni na to vlákno. takže sa tu nebudem moc rozoisovať.
Ale ako som už naznačil, tak nie len že viem o týchto veciach , ale som dokonca podával trestné oznámenie a zúčastňoval som sa sedení o týchto pôžičkách od ľudí čo mi ich ponúkali cca tak 10 x a vždy to bolo o tom istom. Dokonca aj jeden zaujímavý Fond mal na svojej stránke svojeho času peknú anketu " Mali by ste záujem v prípade vstupu investora prenechať podiel firmy v jeho prospech ? " skoro som padol na riť keď som to videl. Ten fond bol založený Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania :D sranda nie ? no už tam tá anketa neni. Mimochodom moja prevádzka sa stavia ma bývalej chem. prevádzke, ktorá vznikla z eurofondov , to je ale prdel. Prešlo 5 rokov a všetko je v pohode .... takýchto príkladov mám asi tak zo 10 . a akurát môj bývalý spolužiak stavia z Eurofondov destilačku , zábavka. Čo že má kapacitu 100l/h a pri tom cena produktu bude cca 1E a náklady na nenrgiu 0,8E bez obsluhy :D . Koho že to zaujíma, hlavne nech žijú dotácie, šak má to kto zaplatiť ..... a o východiarskych odpadárskych praktikách pomlčím ....

škoda reči, takž poďme k téme.

Pi je v pi ...... :D revolúcia skapala ....

na akej škole sa vyučuje práca na Pi ?
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 31 Okt 2013, 23:50

Nemusis mi vravie ako to tu funguje, ja to velmi dobre poznam podnikal som 7 rokov takze nemam ziadne iluzie a pri dnesnej vlade o to mensie.

Ja som ti len hovoril ze poznam ludi, ktori to robia seriozne a cuduj sa svete funguju.

A ako som napisal mat tu moc urobit v tomto state poriadok, tak veru neviem neviem ci rumu.n.,sko by nebolo prikladom

Ale tak v dnesnej dobe seriozna komunikacia nejako nenachadza miesto tusim.

Have fun
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa jaromir » 01 Nov 2013, 00:10

Co vlastne prinesie rpi studentom?
Bezny student ma - aj v takej krajine ako ta nasa - doma k dispozicii bezne 2-3 pocitace (mobil, svoj vlastny pocitac, rodinny pocitac). Ako mu vo vzdelavani pomoze stvrty?

Fascinuju ma tie reci o tom ako rpi privedie deti k programovaniu... eh :roll: Nic im doteraz nebranilo. Stare kancelarske PC (s vykonom rpi) sa da zohnat za odvoz alebo nejaku symbolicku sumu, linux je zadarmo odkedy existuje.
Toto su tie humanisticke a ludomilne kecy - pardon, marketing - ktore vytvorili akesi sladke povedomie o tom, ze rpi je nieco uzasne a nove. Este staci zasustat slovami ako "open source" a mame tu nespochybnitelnu ikonu makerskej subkultury.
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 01 Nov 2013, 00:26

V urcitom zmysle mas velku pravdu.
ale :) (ako stale)
Myslim ze Rpi urobilo medvediu sluzbu vsetkym ostatnym vyrobcom takychto zariadeni ktore doteraz sice boli ved bol aj beaglebone ale nejako som o nom nepocul
nuz a cuduj sa svete dnes mam doma aj Rpi aj beaglebone
co z toho vypliva si usud sam :)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa jaromir » 01 Nov 2013, 00:34

...vyplyva z toho, ze musis vynalozit viac osobnej iniciativy a lepsie hladat :D

Ja som pouzival nejake male lacne jednodoskace uz aj predtym. Ked som si prvykrat cital o rpi, tak som si povedal... "no a?" a netusil som preco su vsetci vo vytrzeni. Uz viem - nemaju google :D
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 01 Nov 2013, 00:38

Jo a zabudol som v podstate co sa tyka skol, preto som to spomenul, lebo to tusim bolo takto smerovane ze to robili nejaky profaci na skole.
Ale ak to tak beriem z mojho pohladu, tak to nahradilo arduino pre tych ktorym to uz nestacilo, ale niektori uz rovno zacali na RPi pretoze taky python je easy.

Taka komunita tak skoro nezanikne a fandim tomu projektu;)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 01 Nov 2013, 00:43

jaromir: a o com je take arduino?
podla mna totalna hlupost ... a vidis na blbom atmeli aku propagandu urobili :D

stale to je o nejakej reklame propagacii a podobnych hlupostia a potom sa to siri ako mor.
a potom ca cuduj ze zasrani nevedia co je to trieda :o
RPi dufam nema este implementaciu pichDuina hoci aj toho sa dockame bohuzial :(
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa Washu » 01 Nov 2013, 00:46

jaromir: Ja by som zas tieto male pocitace zas tak neodsudzoval.
Mala dosticka s ARMom ethernerom a pripravenym linuxom ma svoje caro a su aplikacie kde naozaj setri vela casu.
Ale chce to rozumne vyhotovenie, napriklad miniPCI slot alebo ine vhodne na zabudovane do vacsieho celku.
Dalej dobru dokumentaciu k HW kedze sa v tom mozno predsalen bude treba vrtat aj na hlbsej urovi.
A rpi? Konektory umiestnene tak ze sa na to neda ani jednoucelova krabicka poriadne vymysliet nie to este to niekam zabudovat.
Spolahlivost strasna, dokumentacia k SoC mizerna a ako bonus ethernet pripojeny interne cez USB, ciste zufalstvo...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 01 Nov 2013, 00:54

Washu: ale predstav si ze si stredoskolak a do kapsy ma hlboko, ale co to sa naucit chces .. po com siahnes?
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa Washu » 01 Nov 2013, 01:04

Co konkretne mu ponuka rpi?
Lebo vazne nevidim nic cim vy bolo zaujimave. Ako tu uz padlo stary pocitas sa da zohnat castokrat "za odvoz" a pokial sa jedna o programatora, na tom sa moze vyzurit viac.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa jaromir » 01 Nov 2013, 01:08

Ak mam hlboko do vrecka, kupim si pocitac - namatkovo za 12E na inzerat: http://pc.bazos.sk/inzerat/30829337/PC.php A nie rpi za 40EUR ci kolko.

washu: ja tie male (ani velke) pocitace vo vseobecnosti neodsudzujem, citaj lepsie... mal som dokonca nejake doma (este pred erou rpi) a nejaky mi aj zostal. Len mi nejde cez hubu hype okolo rpi.

BFX: ano, arduino je tiez mimo mojho chapania. tak isto ako rpi - ked som to prvykrat videl, tak som si povedal: "no a? AVRko s bootloaderom, to mi uz len je hi-tech... ". Vysledok vidime.
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: revolucia v IT priemysle? - Raspberry Pi

Príspevok od používateľa BFX » 01 Nov 2013, 01:11

minimalne to ze to pichnes na telku a nejaky adapter co ma kazdy doma.
a mas z toho plnohodnotny comp ktorym mozes browsovat alebo pisat dokumenty.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Napísať odpoveď