Kúpa monitora,rada

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 26 Mar 2011, 19:23

Tak voľba padla na Samsung XL2370HD.
ešte poraďte nejakú dobrú myš,aby som sa zmestil do tých 250€,lebo mi práve nejako začala blbnúť :D
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 26 Mar 2011, 19:35

Dobra volba :D

mysku si musis vyskusat, iba tak zistis ktora je pre teba vhodna, ono bezne ak nie su narocny tak staci napr.

http://www.alza.sk/microsoft-ready-mous ... 215216.htm

vela ludi ale uprednostnuje logitech mysky...

a dobru podlozku si kup k nemu ak nemas, nie take za 2-3€ aspon tak 7€ a viac co su uz dobre, ja napr. mam klasicku mysku od microsoft, predtim som mal tie genius mysky obycajne za 3€ vydrzali vzdy len pol roka, doma ich mam asi 8ks :-D keby niekto hladal nahradne diely do genius mysiek tak nech napise :lol:
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 26 Mar 2011, 19:47

Mám myš BROWN MS22,no,ani google ju nenájde,ale je to skvelá myš. Má vyše 5 rokov a jediná porucha na nej bola tá,že sa zlomil kábel. Je to jednoduchá optická myš. Vyzerá asi takto http://www.alza.sk/hama-am-5000-d99237.htm takmer ako dvojča.

Chcel by som niečo bezdrôtové,lebo mi to lezie na nervy.... Niečo som už pozeral,najme laserové,ale nenašiel som takú myš v tom dizajne,aký chcem. Teda ten najjednoduchší tvar podobný tomu,čo mám teraz.
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 26 Mar 2011, 22:51

myšku si kúp od A4tech , ergonomická,lacná,kvalitná

Používateľov profilový obrázok
Buldozer
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 794
Dátum registrácie: 28 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 29

Príspevok od používateľa Buldozer » 26 Mar 2011, 23:39

0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 26 Mar 2011, 23:56

bezdrotove k pc neni ono, casom ti to bude liezt na nervy, koli aku/bat nabijanie, vymena a to uz nehovorim o ruseni... castokrat tie lacne nie su odolne proti ruseniu z okolia... avsak chapem, ak to je k HTPC do obyvacky napriklad tak tam jedine tak. ale inak moc nie. jedina vyhoda, ze nie si na kabli zavysli.

right13: to mi teraz robis naschval mne alebo jemu ? po prve asi neni hrac, aj keby hrac bol tak si taku mys nikdy nekupi pretoze, na trhu su mysky ktore su priamo vyrabane pre hracov a odskusane pri roznych hrach a kvalitne... Pisal, ze chce taku obycajnu mys aj link hodil, tak preco mu davas taketo nieco, ani z jedneho hladiska neni dobra, a ani cenovo (co sa cudujem tebe islo stale len o najnizsiu cenu)...

Nechaj to uz tak, vyberie si mysku ktora mu bude vyhovovat, vyber mysky neni ako vyber monitora, to si treba odskusat najlepsie pred kupou, kazdemu nieco ine vyhovuje.

Sorry z casti sa to vztahuje aj na Buldozera.
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 27 Mar 2011, 08:53

http://www.alza.sk/a4tech-x6-70md-glaser-d132858.htm


mám A4tech , za tú cenu je perfektná , nebudem tu teraz písať siahodlhé recenzie.

alebo potom niečo ergonomicky tvarované

http://www.alza.sk/gigabyte-gm-m6800-d98497.htm


na tvoje narážky nebudem reagovať

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 27 Mar 2011, 13:21

Asi vezmem túto http://www.alza.sk/genius-traveler-900- ... 7.htm#foto Aj rozmery sú podobné tej,čo mám teraz..

iný tvar ani nechcem vidieť. Tie ergonomické a inak tvarované sú mi nanajvýš nesympatické....
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 31 Mar 2011, 22:05

Tak,dnes mi došiel majl že môj monitor je už na stredisku SPS v Bratislave,tak zajtra by mal doraziť. Je to http://www.alza.sk/23-samsung-xl2370hd- ... 4.htm#foto

Len som akosi pozabudol na tú myš,čo už :lol: nabudúce. Zajtra poreferujem čo je to zač :wink:
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 02 Apr 2011, 08:42

Včera,1.4 mi v ranných hodinách monitor prišiel.
No,čo o ňom napísať,som viac ako spokojný. Čakal som rôzne neduhy,chyby v podsvietení,zlé pozorovacie uhly,pomalá odozva,ale kde že,je to vinikajúci monitor. Ako TV sa tiež dobre osvedčil. Má citlivý tuner a signál chytám aj na anténe,s ktorou si nedokázal poradiť ani STB.

Má iba dve chyby.
1.hrozný zvuk. Pripadá mi to,ako by som mal na stole položené slúchadlá a vypeckoval ich na plno. A pri vyššej hlasitosti celkom stŕpa. Ale ja používam zvukový výstup,takže mi to nevadí.
2. celkom rušivý dojem spôsobuje zapustenie obrazovky do tela monitora. Telo monitora je lesklé a tak sa na ploché okolo panelu odráža obraz ako od zrkadla. Napr ikony na panely vidím aj na obrazovke a aj na tele monitora,len dolu hlavou. Ale to je skôr estetická záležitosť ako funkčná chyba.

Zhodnotenie,veľmi dobrý TV monitor. Ak by niekto váhal kúpiť/nekúpiť,poviem kúpiť! V tom prípade že nebude používať integrované reproduktory...
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 02 Apr 2011, 08:53

no ten vzhľad vážne nič moc . Pri TV monitore by bol na mieste PIVOT.

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Jaký monitor ?

Príspevok od používateľa Sender » 11 Okt 2014, 12:13

Zdravím,
odešel mi monitor (ADI MicroScan 715) a tak potřebuju řešit koupi novýho.Nemám rád monitory s velikým bodem -nad 0.264 monitor nebrat.
Asi by mi stačil i Dell Professional P2214H ,ale četl jsem na něj špatnou recenzi.Alternativou by byl iiyama XU2290HS-B1,ale nemá pivot (asi bych to překousl).
V cenový relaci pod 10tis. jsou ty monitory velmi mizerný kvality. Uvažovaj jsem jestli by nebylo vhodnější jít do nějakýho s rozlišením 2560 x 1440 (QHD) IPS
např. : Dell UltraSharp U2713HM
iiyama ProLite XB2779QS-S1
BenQ GW2765HT
nebo se na to vykašlat a jít do 4K UHD (3840 x 2160) TN :
iiyama ProLite B2888UHSU-B1

Ale (možná) problém je že monitory 4k jsou TN. Jaký na to máte názor ?
Díky za tipy,názory,informace.
(PC používám hlavně TV, internet,programování,grafika a málo na hry)


! Zlúčenie tém s rovnakým znením,prosím na budúce svoj príspevok vlož do už existujúcej témy.Ďakujem upravil: 11.10.2014 mirosne !
0

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa jazzym » 11 Okt 2014, 12:56

neviem či to chapem spravne a odpoviem použitelne.

ja už dlho použivam 24" Samsung Syncmaster boli to v podstate prve 24 palcove s FullHD 1920x1200.
Chcel som od HP ale neboli akurát na sklade,( ked som bol vo velkosklade)
škoda , lebo tento samsung má z hruba od skončenia záruky čmuhu na displeji ..niečo sa tam odpalilo zozadu je vidno roztaveny plast.

pri takejto velkosti a rozlišeni mi niekedy vadi že mám ikonky a pismenka moc malé ,. vačšie rozlišenie by som nechcel .
použivam to aj na grafiku kreslenie v CAD aj na filmy internet.

Lenovo nemaju nejaky čo by sa ti páčil ..zdá sa mi že je Lenovo v sučasnosti najschopnejšia (lacná) značka, po HP :wink:
0

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: Jaký monitor ?

Príspevok od používateľa pettter » 11 Okt 2014, 14:10

yazzym napísal:...pri takejto velkosti a rozlišeni mi niekedy vadi že mám ikonky a pismenka moc malé ,. vačšie rozlišenie by som nechcel...
Presne tak! 4k je dobrý tak na 50" TV a väčší. Keď sa to scvrkne na 27" tak buď to musíš mať pred nosom, alebo budeš hľadať ikony lupou, nehovoriac o písmenkách, mám 27" pred sebou s 1920x1080 a CTRL + koliečko ide furt... je to naháňanie pixelov ako u foťákov. Ako zaujmeš na trhu, no niečím výnimočným... jáj, že je to chujovina nevadí, hlavne že je to výnimočné...
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa pawlo » 11 Okt 2014, 14:35

Nekupoval v poslednej dobe niekto z vás 27" monitor?

Hľadám niečo na kancelársku robotu, rozlíšenie 1920x1080, IPS, Led podsvietenie, Pripojenie buď HDMI alebo DisplayPort. A potrebujem VESA uchytenie. Cena do 250e.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa jazzym » 11 Okt 2014, 15:27

možno tie 4K monitory Ultra HD s malými bodmi budu lepšie zobrazovat ked prepneš na nižšie rozlišenie :roll: u mna je to hrozne rozmazané.
inak by som preferoval skor dva monitory ako jeden velikánsky .. 24" je už dosť, k tomu stači jeden menši a to postači na akýkolvek pracovny -okienkový bordel.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Okt 2014, 15:44

jazzym napísal:ja už dlho použivam 24" Samsung Syncmaster boli to v podstate prve 24 palcove s FullHD 1920x1200.
Tiež mám syncmaster, 22". Jediná nevýhoda je CFL podsvietenie, ale zas na druhej strane funguje už siedmy rok tuším. Spokojnosť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa jazzym » 11 Okt 2014, 17:27

no vidiš , tak čumime do rovnakej značky .. ja som už dlhšie planoval sa tu spytat či sa to da opravit , len by som to asi mal odfotit aj z vnutra to sa mi zatial nechce .. možno za pár dní.. :oops: na tu čmuhu som si už zvykol
je to konkretne Samsung SyncMaster 2433BW a veká dioda pri vypnutí tam bliká ako v Hongkongu neonová reklama :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
TASK-AvA
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 06 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Chomutov - ČR
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa TASK-AvA » 11 Okt 2014, 23:17

Ahoj

Jen se chci zeptat, má někdo tento monitor? Přemýšlím o něm, dík: )
http://www.czc.cz/aoc-i2269vwm-led-moni ... l4bdenvrha
0
Petr Štorch
www.tesla.hys.cz
Main: NAD T760 | ARS 844 | S/PDIF 24bit 96kHz
Sec: NAD T761 | ARS 641 | Tascam US-144mk2
CD: Technics SL-PG560 A

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Kúpa monitora,rada

Príspevok od používateľa Duro » 11 Okt 2014, 23:43

pawlo napísal:Nekupoval v poslednej dobe niekto z vás 27" monitor?

Hľadám niečo na kancelársku robotu, rozlíšenie 1920x1080, IPS, Led podsvietenie, Pripojenie buď HDMI alebo DisplayPort. A potrebujem VESA uchytenie. Cena do 250e.
Ja som v lete kupil toto: BENQ 27 GW2760HS za 165e bez DPH. Za tie $$$ fakt perfektny monitor. K tomu mam aj lacny a velmi dobry drziak " Connect IT A3 s dvojitým ramenom 13" - 23" ". Ten drziak milo prekvapil !

Vsetko kupovane v ageme. Povodne som chcel tu najlacnejsiu 27", ale ked som pozrel na youtube rozdiel, tak ten najlacnejsi blikal a tento je flicker free, tak som nakoniec zobral ten. Je lahky, tenky , obraz super , VGA, DVI, HDMI, repro.... ziadny externy adapter.

Za monitor som si hodil asi 0.5m bieleho LED pasu, takze ked robim na PC v uplnej tme (ako teraz), tak si prisvietim a robi sa mi tak super.
0
Merať znamená vedieť.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok