IP kamera

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

IP kamera

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Feb 2013, 10:20

Caute. Odhodlal som sa kupit wifi IP kameru konkretne tuto http://www.lightinthebox.com/ip-camera- ... 09046.html a lacnejsie vychadza este tu http://www.tmart.com/Wireless-WiFi-Two- ... 31453.html a chcel by som od niekoho osobnu skusenost s tymito kamerami. Na internete maju dost pozitivne reakcie aj co sa tyka kvality obrazu. Ide mi hlavne o to , ze v LAN sieti budu dve a ci nebude problem ich prevadzkovat obe naraz v jednej sieti. Aby sa mi nestalo, ze obe budu mat rovnaku nemenitelnu MAC adresu. Predsa je to china. Vdaka
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa rudko » 28 Feb 2013, 11:45

Toho ze budu mat dve kamery rovnaku MAC adresu by som sa nebal. Za tych par rokov co sa pohybujem v oblasti IT a EZS som sa este nestretol s tym ze by dve zariadenia mali rovnaku MAC adresu nech su akokolvek nekvalitne a vyrabane trebars aj na ryzovom poli. Z toho vazne nemusis mat obavy.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa OM0XA » 28 Feb 2013, 13:23

Presne tak, mat dve rovnake MAC adresy je dost nepravdepodobne. Nakoniec na tej kamere je obycajny sietovy adapter, ktore sa vsetky vyrabaju v cine, takze sudruhovia to maju urcite osetrene.
Kedze su to IP kamery, uz z ich nazvu vyplyva, ze su urcene na pracu v IP sieti a teda nemal by s tym byt problem. Kazda bude mat predsa svoju IP adresu.

A este lacnejsie je to tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/Wireless-WiFi ... 3a6b7c6c5d
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Feb 2013, 13:45

ok MAC adresu neriesme teda aj ked na dve rovnake mac adresy dat rozne ip nebude sulade s kostolnym poriadkom v ramci jednej LAN. /reakcia na : ze su urcene na pracu v IP sieti a teda nemal by s tym byt problem. Kazda bude mat predsa svoju IP adresu. /
Ak ma niekto osobnu skusenost s touto kamerou budem rad ak sa o nu podeli. Viem, ze ich je vela klonov originalu a ani sam neviem co je original. :)

dodatok: ak si precitate toto http://www.gadgetvictims.com/2009/12/br ... ck-to.html v casti Changing the MAC address na konci pred diskusiou. Je tam uvedene, ze napriklad z dealextremu pridu viacere s rovnakou MAC adresou! A v diskusii su s tym problemy.

ta z ebay vyjde rovnako na 38eur :) takzie nie lacnejsie

Takze uz len osobne skusenosti prosim.
0
nie som tu

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa elmoto » 15 Mar 2013, 10:25

Ok takze kamera je doma slape s par obmedzeniami.
1. WIFI iba a/b/g nie n :( takze som musel pripojit k domacej sieti dalsie AP /dal som ale radsej funkciu routera nech je to na oddelenej sieti/
2. WPA2 zabezpecenie funguje iba s heslom navolenym z pismen a cislic, pri pouziti specialnych znakov je nefunkcne nakolko znakova sada v kamere je nespecifikovana a neznama :)
3. Nema alarmovy vstup a vystum.
4. IR prisvetlenie je tak max na 5m. Budem riesit 2x1W IR LED :)
5. Nahravanie videa pri detekcii pohybu je mozne ak je aktivne spojenie PC/Mobil /skusane iPhone5/ a kamera. Odosielanie na mail funguje perfektne a posle 6 snimkov po detekcii pohybu.
6. Nedaju sa nastavit detekcne zony.

Inak je wifi signal dostatocny, kvalita snimania po zaostreni vyborna /i ked len 300k senzor/, chod otacania kamery tichy, odposluch a intercom dostatocny a za tie peniaze z tmart.com je to super kupa. Samozrejme ak funguje vsetko na kamere ako ma tak je prisne zakazovat aktualizovat firmware od originalu foscam nakolko toto je klon a nema plnu specifikaciu a kvalitu foscam a moze kamera skapat :). Objektiv sa da kupit so sirsim aj uzsim zaberom napriklad tiez na dx.com . Zelena led sa da cez pristup na kameru vypnut.

MAC adresa lan je napisana na zadnej strane, MAC adresa wifi nieje uvedena a musi si ju clovek vypatrat sam. Vzdy odporucam spojenie TP kablom a nie wifi a ak je mozne len spojenie wifi tak potom filtrovanie pristupu len na MAC.

Este som ju nestihol rozobrat nakolko sleduje svokru ako sa mi stara o syna :)




Ak ma niekto otazky tak uz ich mozem zodpovedat sam :)
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
denis555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 23:07
Bydlisko: pri Piešťanoch
Vek: 28

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa denis555 » 25 Aug 2013, 11:43

caute,
nechcem zbytocne zakladat novu temu tak pisem sem.
zhanam IP kameru.Nasiel som tuto: http://www.ebay.com/itm/IPS-1-0Megapixe ... 4175b8aeca
Nemate ju nahodou niekto? Alebo by ste mi vedeli poradit vhodnejsiu? Hladam neaku s co najvacsim IR dosvitom a aj kvalitou obrazu za nie moc vysoku cenu a musi pracovat cez WIFI.
Este sa chcem spytat co sa tyka poplatkov z ebaya pri objednavke s vyssou sumou.Zatial som objednaval iba drobnosti.Zrejme budem platit DPH a aj clo Ak ano kolko to je?
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 25 Aug 2013, 11:45

no to clo neviem ci budes platit kedze je to pod 100€
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa elmoto » 25 Aug 2013, 13:21

http://www.colnica.sk/dokumenty/pobocky ... ternet.pdf

IR prisvietenie si sprav a to driver a ir led z dealextrem. Hladaj a najdes.
0
nie som tu

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 25 Aug 2013, 13:33

tak este lepsie 150€ je hranica :D
0

Používateľov profilový obrázok
remmidemmi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 994
Dátum registrácie: 25 Dec 2012, 12:58
Bydlisko: Dobříš v Čechách
Vek: 80

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa remmidemmi » 25 Aug 2013, 14:11

marek181818 napísal:no to clo neviem ci budes platit kedze je to pod 100€
aktualni limit pro dovoz bez DPH do EU je $25. Aspon tu Praze to takto colnici pocitaju. Clo je bezpredmetne, protoze jev radech 1-3%, i kdyby se platilo, nestoji to za rec (ovsem poplatek ze vyhotoveni celnich dokumentu je vyrazne vyssi nez vlastni clo :D )
0
Kdo něco umí, tak to dělá a kdo nic neumí, tak o tom aspoň žvaní.

Používateľov profilový obrázok
denis555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 23:07
Bydlisko: pri Piešťanoch
Vek: 28

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa denis555 » 25 Aug 2013, 14:45

Nieje to pre mna.Dotycny ma kameru tu co si kupil aj ty elmoto ale original foscom (aspon by mala byt original).Naj by teda bolo keby nova kamera ma v sebe dostatok IR lediek a nemuselo sa nic dorabat.Alebo som nasiel toto: http://dx.com/p/5w-850nm-54-led-ir-whit ... 12v-197311 54 IR led v bedni ako sa pouziva na halogenove osvetlenie.Spytam sa ho ci by mu nestacilo len pridat IR ledky alebo ci musi byt aj kvalitnejsi obraz.Takze clo sa do 150€ neplati a DPH nad 22€.Ale to dph sa plati len ked to colnici zhabu? A to sa rata nase dph 20%?

dik.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 25 Aug 2013, 15:09

hmm no ja som tiez len male sumy zatial objednaval tak moc posudit neviem ako to je presne tak al ejedna sa to len z ciny a ked je to EU tak sa clo neplati ?napr teda DX
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa alidedko » 10 Sep 2013, 12:37

0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 10 Sep 2013, 12:58

trosku odbocim teraz som kupoval jednu kameru do auta za nejak 35€ no ako colnici budu vediet ze to cena bola za 35€ kedze na blicku suma nieje aspon som ju tam nevidel kedze sa to vsetko plati cez paypal
0

keaneslovakia
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08 Dec 2013, 13:04

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa keaneslovakia » 08 Dec 2013, 13:07

Ahojte.

Rad by som si kupil dve tieto kamery. Som v pc laik. Predstavujem si to tak, ze obe kamery kablom zasuniem do routera a budem ich cez soft ovladat, alebo cez mobil. Je mozne ze to bude takto fungovat, alebo co by ste mi odporuculi, hlavne menej technicky narocne.. Dakujem.

http://www.lightinthebox.com/ip-camera- ... 09046.html
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa elmoto » 08 Dec 2013, 14:48

Ak chceš sledovať co snímaju aj z vonku napríklad z mobilu v meste alebo z prace či školy potrebuješ aby si mal od poskytovateľa pridelenu verejnú IP a ak nie tak potom aby ti presmeroval tebou určené porty. Ak budes mat verejnú IP ale bude dynamická potrebuješ si nastaviť DNS konto na nejakom DNS servery co to poskytuje a hlavne takom ktorý sa ti dá nastaviť v tej kamere!
0
nie som tu

smotek7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 08 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: PN
Vek: 44

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa smotek7 » 08 Dec 2013, 18:38

Mam tu taku na stole. zatial funguje.
Ano pripojis k ruteru a v app v tel si zadas jej IP meno heslo....
Ako bolo napisane ak zvonku tak treba verejnu IP.
Ma to aj funkciu ze pri pohybe pred kamerou ti to posle na mail obrazok ako prilohu. (nato nepotrebujes pevnu IP)
0
Nemusím vedeť váhu elektrónu ak chcem zaspájkovať tranzistor.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa dxr » 09 Dec 2013, 09:15

FTP upload? to nevie potom by mu stacil aj free hosting kde by to uploadovalo 1xmin obrazok
ak by sa nevedel prevrtat cez NAT :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
remmidemmi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 994
Dátum registrácie: 25 Dec 2012, 12:58
Bydlisko: Dobříš v Čechách
Vek: 80

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa remmidemmi » 09 Dec 2013, 09:41

marek181818 napísal:trosku odbocim teraz som kupoval jednu kameru do auta za nejak 35€ no ako colnici budu vediet ze to cena bola za 35€ kedze na blicku suma nieje aspon som ju tam nevidel kedze sa to vsetko plati cez paypal
Odesilatel budto prida k baliku invoice (fakturu), anebo vyplni zeleny listek, ktery je na baliku. Tam se vypisuje cena a zda se jedna o zbozi nebo darek. Zalezi odkud ti to posilaji. Jestli z US, tak tam bude oboji, faktura i zeleny listek. Jestli z asie, bude tam nejspis zaskrtnuto, ze to je darek za 1 dolar :)
0
Kdo něco umí, tak to dělá a kdo nic neumí, tak o tom aspoň žvaní.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: IP kamera

Príspevok od používateľa marek181818 » 09 Dec 2013, 09:51

jj diky aj ked je to jedno lebo kamera uz nepride ani by neprisla
0

Napísať odpoveď