INTEL vs. AMD

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Intel vs. AMD

INTEL
37
82%
AMD
8
18%
 
Celkom hlasov: 45

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: INTEL vs. AMD

Príspevok od používateľa Ond3x » 23 Aug 2014, 21:25

Drakoush napísal:Ale niečo napovie aj predaj:

http://www.cpubenchmark.net/market_share.html
Ten nenapoví nic, když intel platil prodejcům za upřednostňování jejich cpu.


Tyhle flame intel vs. amd dneska už nemají smysl. Když nepočítám ten úplný low end, na FX6300 (za 2500kč) jede nádherně každá hra. Všechny ty drahé i7 za tu cenu nic moc navíc nepřinesou. :wink:
0

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: INTEL vs. AMD

Príspevok od používateľa nfko » 24 Aug 2014, 01:04

ale prinesú len to treba vedieť využiť :wink:
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
Samuel
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07 Júl 2014, 08:20
Vek: 40

Re: INTEL vs. AMD

Príspevok od používateľa Samuel » 18 Okt 2014, 22:31

Pozrime sa na to takto, záleží čo idem robiť, či chcem klasický stolový PC, alebo noťas... Pre notebooky nie sú od veci aj AMD APU (A8 alebo A10) procesory vôbec neprepadajú. Ponúkajú ti celkovo pekné vyladenie výkonu procesora s grafickým jadrom, čo ti poskytne celkom pekný multimediálny, pracovný, ale aj hráčsky výkon ( no trochu s rezervou pri nových hrách ). Pri stolnom počítači by som určite volil intel. Znova záleží od využitia - kancelária - niečo stredné - vyšší výkon/hráčske - programátor - ultra výkon. S príchodom nových Intel pätíc 2011-3 a samozrejme novými procesormi je intel drtič AMD procesor pre stolné PC. Pre takú lepši kanceláriu by som volil Intel Pentium procesory. A to napr. 3420, 3258, 3220 a pod. pentiá. Tieto procesory zvládajú aj hranie - Pentium G3420 ti postačuje aj na BF4, no priložil by som aj nejakú grafickú kartu. Pre ten stred lepšie i3, nech je tam dobrý výpočtový a celkový výkon. Pre hranie, by som išiel na stredný a lepší rad i5, no ak sa ti chce investovať kľudne choď do i7, podobne aj programátorské pc (znova záleží na čom pracujem, no to je zas dlhá debata). No a vysoký výkon neponúkne nič ako intel procesory pre pätice 2011 a 2011-3 s dobrou kombináciou sú to jadrové bomby :D

AMD procesory tiež nie sú od veci na upgrade zo starého PC, ak nechcem nič len internet a office. Ale to isté je aj u Intelu - Celerony. AMD sú dobré aj pre práce s fotografiami, videami. Hry tiež nie sú tabu, len ich nevytiahneš na teké maximum ako u intelu.

V stručnosti, ak nepotrebuješ taký výkon, nie si náročný , nemáš toľko peňazí tak AMD, ak chceš výkon, kvalitu, stabilitu a máš dosť peňazí tak Intel. ( znova otázka modelu. Od AMD sa ti oplatia FX, alebo lepšie Athlony. No Intel Pentiumi sú niektoré na úrovni FX procesorov a to stoja okolo 50-80EUR ? Možno aj menej.)

Samozrejme, keby som mal písať ktorý, čo a o všetkom, tak... :D
0

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: INTEL vs. AMD

Príspevok od používateľa RoboR5 » 24 Okt 2014, 01:30

Úplne zbytočný a nezmyselný flame, ten čo sa dnes hraje na značky je hlupák, vždy platilo a platí, že treba kupovať v čo najlepšom pomere ceny a výkonu. :idea: Mám X zákazníkov na intel a Y na amd no nikdy som sa nehral na fanatika aby som ponúkal produkt iba jedného z výrobcov. Tým čo by chceli predávať len intel by som rád pripomenul ceny intelov za čias P2 a P3 kedy sme roky sporili na sračkové celerony, až s príchodom K7 sa situácia rapídne zlepšila a výkonné počítače sa stali prístupné bežným užívateľom. Ako by sa Vám páčilo platiť za G celerony 180€ a za I7 do 1155 - 800€ :?: Že to dnes nehrozí, no kto vie do dvoch rátať by si mal uvedomiť, že s pádom AMD by nás nečakalo nič dobré. Aj tak to čo teraz je na trhu X86 nie je konkurencia, intel je omnoho väčšia firma oproti amd. A patrične to aj zneužíva, modulárne cpu od amd podávajú pod linuxom mnohonásobne väčší výkon než pod windows. Prečo - lebo wintel. Už prvé najpreklínanejšie FX8150 porážali pod linuxom 3770K. Pod windows zaostávali ešte aj za i5. Odvtedy vyšiel ešte aj win8 a ms je stále ako mŕtvy chrobák.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: INTEL vs. AMD

Príspevok od používateľa kubo150 » 24 Okt 2014, 10:03

A ja prekazím tému, nebudem odpovedať na otázku, pretože niesom ani intelák, a ani AMD-čkar. neuprednostňujem ani jeden, a mám absolútne u prdele ktorý je lepší. Či už si niekto kúpi ten alebo ten, počítač mu bežať bude, a to že niekde získa viacej FPS vďaka CPU je asi tiež ukradnuté, keďže to budú oboje čísla najskôr ďaleko nad 30 a človek nieje mačka.

Kedysi som fandil AMD, vraj boli lepšie, potom bol zas intel lepší, a potom zas AMD a tak sa to prelínalo a ja som stratil chuť sa o to zaujímať, lebo aj tak som z toho hovno mal :biggrin:

Ak by som chcel špecificky vysoký výkon CPU > asi intel, pretože sem tam potrebujem konvertovať video, pri DVD a starom AMD 462 sempron 2300+ to znamenalo prestávku od PC asi na deň, potom prišli notebooky (do našej rodiny) kde boli procáky s 1/3 spotrebou a video do 2 hod spravené, no potom zase prišla HD kamera a pomery sa zase vrátili späť....

-- Spojený príspevok 24 Okt 2014, 10:17 --

Ešte doplním, že keď som bol na strednej, často som navštevoval predajne s PC, a sranda bola, že niekde mali povykladané samé krabice od AMD, niekde zase samé krabice od intel, a u jedného čo som bol, tak mali AMD, a že oni intel vôbec nerobia a keď som sa spýtal prečo, povedal mi vtip o tom ako intel vypočíta 2+2=5 a že no a čo, hlavne že to je rýchlo... a potom asi o 1,5 roka už mal povykladané len intel krabice a tváril sa ako by ma v živote nevidel a div že sa k intelu nemodlil....
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: INTEL vs. AMD

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Okt 2014, 10:31

my sme napr. stale robili intel, ale to boli doby pred dvojjadrami. ale ked niekto chcel AMD, tak sa mu taky komp poskladal.
Ja som mal plne zuby intelu (a to som fungoval od P1 133MHz) ked prisli vykurovacie telesa prescott, vtedy islo vela procakov na reklamacku - v biose mali cez 55 stupnov, skusil som iny, presne ten isty model, a teplota normalna. Boli to riadne zmetky.
Teraz uz absolutne nerisim, je to +- jedno.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď