Vodné chladenie na grafiku (PC DROP)

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa AEdison » 12 Máj 2017, 01:37

Ani teplo ani zdroj. Stiahni memtest urob boot usb a testuj. Ďalej si stiahni TOTO a otestuj procesor. Mal som podobný problém. Chyba bola v mesiac starej DDR4. Problem sa prejavoval reštartom a pádom systému pri zaťažení na pamäť. (Java, Fallout4, wolfenstein the new order, atď...) Nič za to nedáš akurát obetuješ hodinu času.
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa staffy » 12 Máj 2017, 07:17

Hm, pravda, na RAMky som zabudol. Ale ako vidíte, odber zo zdroja je v norme. Aj keď stále to môže byť aj nim :wink: Treba proste ísť vylučovacou metódou, zaťažiť postupne každú jednu vec.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 12 Máj 2017, 12:45

CPU kleslo z 65 na 51'C. A momentalne som dostal další crash. Test som spravil s tym CPU všetko PASS. Ale čo teda tie Ramky? Mam tam 2 x 8GB kingston DDR3 1600MHz
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Najgel » 12 Máj 2017, 13:54

Vyčisti kontakty a prehoď sloty v MB. Sprav test znova. Ak to neprejde, musíš kúpiť nové, prípadne reklamovať ak je ešte možnosť.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 12 Máj 2017, 16:47

kontakty som vyčistil, no zas mi to spadlo. Neviem či to može byť ešte tým že keď Štartujem komp tak hneď pri Štarte v pravo dole vypisuje 9C a potom ešte A2 asi to je nejaka chyba. :/ A ešte raz dávno som vyskratoval jedno USB-ečko na matičnej. (vypadol mi z neho ten plast, kontakty sa navzajom neskratuju)
0

Používateľov profilový obrázok
Klemogotvald
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 25 Mar 2012, 19:29
Bydlisko: LM
Vek: 35

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Klemogotvald » 12 Máj 2017, 19:40

Vysoké teploty na grafickej karte? Ako prvá je výmena teplo vodivej pasty TIM (termal interface material). Grafiky často bežia na relatívne vysokých teplotách a to vysušuje TIM. Upraviť krivku ventilátorov nemusí byť tiež na škodu. Ak ti nevadí trochu hluku na viac. Tých 75 C nie je katastrofa ale na aftermarket chladič je to predsa trochu dosť. Treba sa pohrať z case airflow trochu. Čo sa týka Prime 95 silno NEdoporučujem! Novšie verzie sa správajú ako "power virus" a dokážu doslova usmažiť CPU. Čo sa týka problémov z RAM Otestuj vždy len jednu RAM v slote najbližšie ku CPU. Najlepší je na to Memtest (http://www.memtest.org/) Samozrejme žiadne pretaktovanie a BIOS na auto. Nemôžeš testovať stabilitu hardware ak si sa hrabal v nastaveniach a nevieš či sú správne (stabilne). Ak sa predsa rozhodneš pre vodné chladenie môžem ti odporučiť kit http://www.tichepc.sk/Phobya-Pure-Perfo ... 1013006003 Mám ho už asi 2 roky a bez problémov. Samozrejme blok na kartu treba dokúpiť osobitne. Ku tím kódom čo ti vypisuje. Treba si stiahnuť manuál ku doske a zistíš presne čo znamenajú. Alebo tu http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=16017 más zoznam. Inak 9C - USB Detect a A2 - IDE Detect. Číže to 9C znamená nejaký USB error a A2 IDE port error. Si si istý že ten pokazený USB konektor nerobí neplechu?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Wili » 12 Máj 2017, 20:08

Lopky, a prime95 ako tu bolo uz asi 6x spomenute si skusal? skus tam dat testovanie na max heat, ci bude procesor stabilny, a potom skus max stress ram ci je ramka stabilna. Pripadne skus skontrolovat v biose ci mas na ramke dostatocne napatie, pouzivas nejake XMP ramky alebo nejake ktore vyzaduju konkretne napajanie? pri spadnuti systemu z dovodu nestability moze doska ist do default modu a zmenit napr. XMP na obyc. a nizke napajanie a potom ti ramka s nizkym napajanim nepojde dobre resp. ci mas spravne nastavene frekvencie a casovanie pre ram pamat. Skusal si este pozriet jednotlive napajacie vetvy zdroja pri zatazeni ako som pisal na zaciatku? v nejakom system toole ti to budu pisat, ze ci ti az prilis neklesa napatie na niektorej z napajacich vetiev v zatazi... a tym padom klesne Vcore pri turbo booste a spadne CPU....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Máj 2017, 07:02

Bolo tu spomenute viackrat, ze 70-80°C je vela na grafiku. To je urcite strasne vela pre cpu, ale pre gpu je to normal. Keby to bol problem, tak ventilator ide na 100%, nie na 60%. Otacky a hluk su nizke. (U mna cpu ak by dosiahol 75°C tak doska zacne pipat a system bezi dalej z nizkym vykonom.)
Prílohy
03102.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa marioo » 13 Máj 2017, 09:02

Odmeral si tu sprotrebu tým merakom do zásuvky? Koľko to žere naprazdno a koľko s testami?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Máj 2017, 10:56

Ja len toľko K tejto teme. CPU mi kurilo ako svina a ventilátor išiel na plné pecky . Boli upchate meiezky chladiči prachom a vysušena pasta na cpu. PC sa nevypinal.
Vyčistili som chladič a prepastoval cpu. Odvtedy je len vlažny A ventilátor sa tak pomaličky toci že ho ani nepocut.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 13 Máj 2017, 11:14

Grafická karta prepastovaná pastou za euro z ebayu kupim tam lepši, bola totalne vysušená.
To vodné chladenie asi nebudem kupovať za 200€ mozno ked si kupim grafiku za 400€ potom ale teraz mam grafiku za 160€.
Ešte idem vyskúšať tie ramky s memtest.
--------------------------------------------------

Obr. 1. Prime95
Odber zo zasuvky 194Watt pri teste BLEND.
Max teplota CPU: 84,5'C.
Test bežal 1h 5min.
0 errors
---------------------------------------------------
Obr. 2. Prime95
Odber zo zasuvky 194watt pri teste Small FFT
Max teplota CPU 94,5'c (celkom dosť už nie?)
Test bežal 10 minút neviem či je to dosť
All passed
Prílohy
obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
0
Naposledy upravil/-a Lopky v 13 Máj 2017, 11:16, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Máj 2017, 11:16

Hlavná vec, že Ti už odporučili vymeniť zdroj a odber máš 194W vrátane strát, keďže meriaš odber zo zásuvky...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 13 Máj 2017, 11:17

Drakoush napísal:Hlavná vec, že Ti už odporučili vymeniť zdroj a odber máš 194W vrátane strát, keďže meriaš odber zo zásuvky...
Veď toto :D :D :D
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Wili » 13 Máj 2017, 13:05

podla toho testu by som pridal mozno trosku na Vcore kvoli stabilite ale s tym chladenim co mas by to asi nebol dobry napad, ale stabilita CPU asi nebude ten hlavny problem. Teplota 95 v absolutnej zatazi je s nejakym slabsim chladicom CPU na hranici, cez 100 uz je dost problem. Ale 95 ked su zatazene vsetky 4 jadra je u i7 bezne, hlavne s obycajnym BOX chladicom, u tych starsich i7 je problem ze uz samotny CPU ma problem preniest teplo cez heathspreader dostatocne efektivne ale s tym vela nenarobis.

Prime 95 nepustaj hodinu vkuse, zbytocne zmykas PC je to abnormalny stres komponentov ktory nikdy za normalnych podmienok nenastane je to dobre na test stability, ale tepelne to namahat hodinu nerob, ked to vydrzalo ist hodinu bez spadnutia systemu tak to klobuk dole :thumbup: , teraz by mozno bolo dobre popremyslat ci spadnutie systemu nesposobuje samotny OS alebo nejaky iny program pripadne nejaky studeny spoj / skrat v nejakom nekvalitnom kabli / alebo pokazene reset tlacitko :D

Ako su na tom ramky? pouzivas XMP? mas spravne napatie na ram?

Co je teplotne cidlo #6? ma 120 st. to uz nie je normalna hodnota... Je to southbridge, mosfety alebo co to je? (novsie i7 tusim northbridge nemaju tak toto to asi nebude)

-- Spojený príspevok 13 Máj 2017, 12:14 --
Drakoush napísal:Hlavná vec, že Ti už odporučili vymeniť zdroj a odber máš 194W vrátane strát, keďže meriaš odber zo zásuvky...
Drakoush ten odber je len pri zatazi samotneho CPU, nic ine. Predstav si ze zatazis este grafiku ktora zozerie dalsich 140W a mas 340W a to uz moze byt pre 450W zdroj mozno vela, a to este hovorime o celkovom Wattovom zatazeni zdroja, ale k tak dokonalemu prikladu nikdy nedojde pretoze je dost nerovnaky odber na +12V vetve a napr. na +5V vetve atd... k tomu zenska vedla zapne rychlovarnu konvicu na rovnakej faze lebo zacne varit kavu, klesne napatie v sieti zdroj sa zlakne a kludne moze vypnut on, tuto moznost by som stale nevylucoval.
0

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 13 Máj 2017, 13:21

Akurat píšem o tých ramkách, no na RAMkách mam napisané 1.5V na obidvoch. A napatie maju 1.456V. (obr.).
No nemôže mi to padať ešte kvoli možno vyschntym kondikom v zdroji s tych teplot čo som tam mal v bedni?
To čidlo č. 6 netušim čo je ale za sekundu mi to skoči z 10 stupnov na 120 a naspat. :pain:
Prílohy
20170513_130537.jpg
Bez názvu.png
0
Naposledy upravil/-a Lopky v 13 Máj 2017, 13:22, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Máj 2017, 13:22

Drakoush napísal:Hlavná vec, že Ti už odporučili vymeniť zdroj a odber máš 194W vrátane strát, keďže meriaš odber zo zásuvky...
Zazil som susedov pc s cinskym zdrojom, chovanie bolo rovnake. Zdroj nesiel na opravu (neviem mozno aj suche elyty), bol kupeny iny typ.
0

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 13 Máj 2017, 13:26

Lenže vždy keď mi to spadne tak odber zo zasuvky neprekročí 220W. A asi na tejto faze mi tu nikdo nič nezapina pretože mi to robi aj v inom dome s tymto istim kompom. :wink:
Prílohy
Mám takýto merač.
Mám takýto merač.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Máj 2017, 13:51

Vies s istotou povedat, ze pri presne ktorej cinnosti system padne? Je tam 100% opakovatelnost, alebo nahodne? Najlepsie keby si mal od koho pozicat veci a postupne vymienat. gtx660 to je cca 2012, neviem
0

Používateľov profilový obrázok
Lopky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 04 Feb 2017, 19:53
Vek: 23

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa Lopky » 13 Máj 2017, 13:57

Včera mi to spadlo pri hre H1Z1 čisto pri hraní tri krát neviem kolko som to hral približne 3 hodiny. ale spadne mi to aj pri CS GO vždy po nejakom čase. No dnes som hral zas H1Z1 nešiel mi ALT+TAB tak som dal CONTROL+ALT+DEL spustit spravcu uloh a v tom momente mi to spadlo ani mi ho nespustilo. Takže povedal by som že je to skor random.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Vodné chladenie na grafiku

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Máj 2017, 14:52

Bude to HW chyba, keby SW tak by mal vyskocit BSOD(ak sa nemylim). Pozri ci v win logoch nie su vystrahy. Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok