Výber grafickej karty

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa cool-zool » 24 Dec 2016, 14:26

Ak som dobre pozeral tá tvoja doska má jeden slot Pci-e x16 1. a tá grafika má Pci-e x16 2. Takže nie je to na 100 percent že ti to pôjde , ale za pokus nič nedáš , a naviac novú pomerne silnú grafiku na Pci-e x16 1. s HDMi ťažko zoženieš . Tá NV GT9600 je stará ale silná grafika má zbernicu 256 bit. a táto druhá iba 128 bit. , čo ale nevadí ak nechceš hrať náročnejšie hry (aj keď s tým tvojim 2-oj jadrovým CPU to už samo o sebe brzdí ). Neviem presne , ale niekde som videl aj nejaké redukcie s Dvi na Hdmi , to si neskúšal ???

https://www.alza.sk/akasa-dvi-hdmi-dvi- ... 92.htm?o=6
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 11 Okt 2017, 21:04, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa rogi » 24 Dec 2016, 16:52

ta redukcia je dobra vychytavka, to ma ani nenapadlo Ďakujem za nakopnutie :applause:
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa Mat77 » 24 Dec 2016, 18:22

Len pozor, takto to funguje len z DVI - D (digital). Z analógového to nepôjde, jedine niečo aktívne.
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa rogi » 24 Dec 2016, 22:27

na 99% by to malo fungovat ta karta čo tam je teraz ma dva vystupy DVI-I, vyššie ma upozornoval že k by som chcel kupit novu kartu, že tam mam PCIE-16.1 ale ta karta čo tam je teraz ma tiež ako su v ponuke PCIE-16.2 a funguje na matičnej doske.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa alidedko » 25 Dec 2016, 15:15

Na margo redukcie:

Poznam viacero druhov dvi konektorov, ale analogovy nie je ani jeden :D

To D v nazve je od slova DIGITAL.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa Mat77 » 25 Dec 2016, 15:34

No niesom si úplne istý, ale podľa mňa to je Digital, Analog a Integrated - podporuje A aj D

Nieje to tak? :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa hpeter » 28 Dec 2016, 14:53

https://sk.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
S redukciou pozor, dvi neprenasa zvuk. Hdmi ano.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa misocko » 29 Jún 2017, 22:25

ahojte
mam dosku ALiveNF6G-VSTA, graficku kartu ati radeon 5600. karta zrejme mrtva, ide mi zrazu len interna. Tuto dam niekomu do PC otestovat.
ak je skutocne mrtva, co mi odporucite aby to bolo vykonovo aspon ako tato a MB ma PCI Express 16X ?
vopred dik

prečistil Merák 30.6.2017 o 16:05
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa misocko » 30 Jún 2017, 22:31

0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Jún 2017, 23:28

Čo ideš naháňať nejaké 3D hry, (alebo tvoji potomci) ? 2D grafiku ti zvládne hocaká značková šunka za pár korún. Rozhodujúci je kvalitný prevodník, (nech to čisto kreslí).

A já dávam prednosť kartám s pasívnym chladením, nech to v PC nezavíja.

Aha, zabudol som. Určite je to výborná karta postavená na najnovších technológiách. Snáď jej bude stíhať procesor.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa misocko » 01 Júl 2017, 09:16

WOT. V podstate je to jednoucelove zariadenie kde 90% casu zapnuitia toho pc bezia tanky. Procak mam nejake 4 jadro. Najpr vsak musim zistit ci je problem v karte alebo MB. Co sa tyka zavijania, okrem klasika ventilatorov mam na bedni 5 dalsich ventilatorov, na vsetkom vsak znizene otacky. :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: akú grafickú kartu

Príspevok od používateľa medved » 01 Aug 2017, 10:45

Dolfi napísal:A já dávam prednosť kartám s pasívnym chladením, nech to v PC nezavíja.
Ja uz mam tretiu grafiku v poradi, co ma 2 ventilatory. Teraz tato najnovsia GTX1060 6GB je uplne ticha, co som prekvapeny. Vo win a pri beznej praci su ventilatory stale vypnute a pri narocnej hre napr. GTA V som tiez milo prekvapeny, ze staci im otacky do cca 50% a v pohode sa chladi a je stale pekne ticha ani ju nepocut poriadne. Na starom PC a starej grafike to boli ine bzuciaky :D .. no myslim, ze dnes uz to az tak neplati pokial sa fakt niecim nezatazi brutalne a na dlho... tiez pravdaze PC pravidelne cisteny a vyfukany od prachu.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Vyber grafickej

Príspevok od používateľa marek181818 » 24 Aug 2017, 22:47

Cawko.Pozeral som som ci na bazosi ci v obchode graficke karty.Chcem sa spytat naco treba halvne pozerat aby grafika mala co najvacsi vykon.Viem ze pamat, frekvencie a teraz neviem je tam aj taka polozka ze stream procesy.Co to vlastne je, cim je cislo vyssie tym lepsie ? Diky

! Zlúčenie tém s rovnakým znením+úprava názvu. upravil: 25.8.2017 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa hpeter » 26 Aug 2017, 10:04

porovnavat podla cisel sa daju iba cipy od rovnakeho vyrobcu (amd radeon/nvidia geforce)a zaroven rovnakej generacie.
rozdiely v architekturach su znacne medzi radeon/geforce; neda sa to ciselne porovnat
pozeraj recenzie na webe ..
0

Používateľov profilový obrázok
sentido
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18 Aug 2013, 12:34
Vek: 43

Re: Vyber grafickej

Príspevok od používateľa sentido » 11 Okt 2017, 14:53

marek181818 napísal:Cawko.Pozeral som som ci na bazosi ci v obchode graficke karty.Chcem sa spytat naco treba halvne pozerat aby grafika mala co najvacsi vykon.Viem ze pamat, frekvencie a teraz neviem je tam aj taka polozka ze stream procesy.Co to vlastne je, cim je cislo vyssie tym lepsie ? Diky

! Zlúčenie tém s rovnakým znením+úprava názvu. upravil: 25.8.2017 mirosne !
Na uvedenom linku najdes bodove hodnotenie 3D vykonu u vsetkych dostupnych 3D kariet:
https://www.videocardbenchmark.net/

Cize teoriteticky ak pocitame aj s nejakymi plus/minus s drobnymi odchylkami par percent pocas testov VGA, tak da sa orientovat aj podla tychto testov.

Ziskas tak aspon priblizny odhad vykonu, aby si vedel porovnat napriklad model poslednej generacie kariet od Nvidia s kartami AMD (niekadsimi ATI). Mozes si tam pozriet kolko ma bodov tvoja aktualna VGA karta a kolko ma ta nova VGA, ktoru chces kupit. Tym padom vies, ci sa vobec tvoja nova investicia do novej VGA oplati.

Rozdiely medzi chipsetmi su fakt vselijake. Moze to byt napr. rozdielna podpora v DirectX 11 a 12 alebo napr. moze kazdy chipset VGA celkom odlisne vykreslovat vodnu hladinu pocas hrania hier - co sa da sice len tazsko spozorovat... jedine ze by si bol 3D-grafik a ked mas zmysel pre detajl, tak vtedy tie rozdiely vo vykreslovani grafiky uvidis. Bezni smrtelnici tieto rozdiely absolutne (ani omylom) nevnimaju pocas hrania hier. Je toho samozrejme viac... ako napr. vykreslovanie modrej oblohy, vykreslovanie animovanych listkov na vsetkych stromoch v lesnom prostredi herneho svetu 3D, atd. atd. atd. ... tak ci onak body hodnotiace 3D vykon na uvedenej webstranke sa daju pouzit pre urcenie 3D-vykonu konkretnej grafickej karty. Neraz mi tato tabulka zachranila peniaze. Raz mi predajca povedzme ponukol nahradu VGA pri reklamacii a pritom mi ponukal na vymenu VGA, ktora mala az o 30% mensi vykon. Alebo som planoval kupit z bazosu VGA kartu, ktora bola podozrivo lacna. Samozrejme marketing je krasna vec a jedno pismenko na konci nazvu chipsetu znamenalo, ze sa jedna o uplny srot, aj ked VGA karta bola z rodiny najnovsiej generacie chipsetov.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Edgar » 01 Mar 2018, 19:24

Oživujem túto tému, lebo riešim podobnú vec, a to výber nejakej obyčajnej kancelárskej grafiky do môjho stolného PC. Integrovaná tam je Intel Q45, ale mám tam C2D E8400 a 6GB RAM čiže to ešte relatívne kompenzuje tú grafiku, no na niektorých stránkach s online videami skočí CPU na 100% (pri HD rozlíšení) a video už seká. Chápem že je to aj vecou starého CPU, ale brat má C2D E7500, grafiku NVIDIA GT 710 a s online videami nemá problém ani pri Full HD, procesor ide ledva na 30-40%. Asi vám je už jasné že na hry to nepotrebujem ale už je tá integrovaná dosť na hranici aj s (pre mňa) bežným používaním. Pred asi 2-3 rokmi som na skúšku kúpil NVIDIA GeForce 210 512MB, veď som si hovoril že NVIDIA a dedikovaná GPU, to musí byť lepšie ako integrovaná. No ani náhodou nebolo, záťaž CPU síce klesla ale videá sekali už pri HD rozlíšení aj na YouTube, sekalo ešte aj presúvanie okien vo Windowse (drivery boli samozrejme OK, skúšal som aj z pribaleného CD, aj z internetu novšie ale bez zmeny) čiže hneď na druhý deň som ju vrátil. Stále grafiky s týmto čipom vyrábajú, ale už s 1GB pamäťou, no nechcem to znova riskovať. Prehľadal som teda Bazoš, no tam v normálnej cene nič vhodné (pochopiteľne ak je aktuálne "kríza" s grafikami kvôli bitcoinu) a tak som ešte popozeral nejaké shopy s repasovanými PC, kde som našiel toto tak sa pýtam, či náhodou niekto nemá skúsenosť s tou GPU, či by bola lepšia ako integrovaná ktorú mám teraz. Chápem že má len 256MB ale moja integrovaná má vyhradenú videopamäť tuším len 96 alebo 128MB a išla lepšie ako tá NVIDIA 512MB čiže len o pamäti to určite nie je. Za všelijaké rady budem rád. Snáď len posledné upresnenie, že bedňa je low-profile, čiže som celkom dosť obmedzený aj týmto.
0

tomko
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 19 Júl 2014, 17:22

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa tomko » 01 Mar 2018, 19:57

Akú cenu si ochotný dať za grafiku do tvojho PC - podla toho sa da poradiť :axe:

Ked bratovi ide dobre ta GT 710 , tak ju kúp. Na heureke ukazalo že ju má Mall za 23EUR.
Alebo 23EUR je vela? (nova, zaruka )
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Edgar » 01 Mar 2018, 20:19

Dobre že píšeš, Heureku som ani nepozeral. Veď to je ako zadarmo

Edit: Už som ju objednal, ešte raz díky, ja som normálne eshopy ani nepozeral...
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Mar 2018, 20:01

Tak grafika prevzatá, osadená, nainštalovaná a ide to naozaj luxusne, presne tak ako som potreboval :applause: Síce bohužiaľ pasív, ale za tú cenu...
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Výber grafickej karty

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Máj 2020, 00:09

Ahojte, niekto skúsenosť s grafikami od výrobcu Power Color?
A pre pobavenie, snáď im ide len o zárobok na ľudskej nevzdelanosti v danej oblasti a nebude to až také zlé, alebo po novom sa konštantné napätie nazýva Digital PWM? :lol: :lol: :lol:
digital pwm.png
Odkaz tu
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok