Návrh na nové mini PC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Wili » 13 Jan 2020, 11:17

ale strihanie zloziteho videa = workstation tam ram vyuzijes, inak bezny uzivatel nema sancu vyuzit viac ako 16gb ram a preto pisem ze pre bezneho uzivatela je to absolutne zbytocne. Webove stranky maju maximalne par desiatok mb, to ze chrome zozerie celu ramku este neznamena ze je to normalne, je to debilita chromu a prehliadacopv lebo musi nacucnut este milion neoptimalizovanych kniznic javascriptov a ze cachuje data ktore si pri otvoreni zalozky moze znova spustit. Na co je to dobre neviem, ale je to somarina. Kolko mu ramky das, tolko jej zozerie, ked mu ramka dojde vtedy zacne rozmyslat a cachovat len to co naozaj treba = to co pozeras alebo citas.

Prikladam screenshot ako vyzera 7x naraz spustenych 4k video streamov z youtube, 6,6gb ramky vratane windowsu, ake ma toto prakticke vyuzitie? nulove...

mat 32gb ram na prehliadanie internetu mi pripada ako mat 32 garazovych vrat aj ked chodim do prace na jednom aute cez jednu garazovu branu, asi tak.
Prílohy
multitasking.JPG
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa lacog » 13 Jan 2020, 12:00

Okrem SSD ďalší HDD len 500GB mi na fotky a video príde málo. Aj keď predpokladám, že má na sieti nejaké NASko. Ak pracuje s RAWkom plus nejaké 16bitové TIFFka to vie hneď zaplniť disk a to nevravím o videu. SSD 256GB aj stačí ale k tomu 2TB HDD. Už len kvôli zálohovaniu toho SSD. A mimochodom aj Lightroom vie využiť akceleráciu grafickej karty. Ramky podľa mňa stačí 2x8GB - ale zase nie je to veľká položka... Tie príklady čo tu uvádzate využitia RAM - ono je to zložitejšie ale aký zmysel by malo aby bola RAMka prázdna? Systém sa snaží využiť to čo má k dispozícií.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Jan 2020, 12:57

medved napísal:jednoduchsie, ako zakazdym vsetko ukladat do zaloziek pri vypnuti a potom zas otvarat co som hladal... alebo nechavam nieco na precitanie na neskor.. alebo karty z ebay, ked daco hladam par dni a preberam..
Presne tak, a potom čas prevádzky vyzerá takto lebo kvôli tomu nemôžem ani reštartovať počítač :biggrin:
uptime.png
uptime.png (1.01 KiB) 5753 zobrazení
Inak tých 30 kariet mám aktuálne otvorených vo firme na 2 monitoroch a 4 pracovných plochách, preto je toho toľko pretože 90% vecí je na webe, už len obyčajné Google dokumenty, maily a iné utility, to sa nahromadí ako nič... Doma je to zľahka do 10-15 kariet
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 13 Jan 2020, 15:24

Ja si teraz tiež skladám pc procesor budem mať R5 3600 . Ramky som zobral 32GB bojím sa že je to moc ale zasa bál som sa že 16 bude málo. Teraz mám 8GB a tiež fungujem tak že keď si chcem otvoriť niečo náročnejšie tak ostatné veci musím pozatvárať. S kartami súhlasím ani neviem koľko som ich mal otvorených keď som vyberal komponenty a porovnával ich, ale opera žrala 6GB.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa medved » 13 Jan 2020, 17:52

wili: po tvojom príspevku, už to využitie ani nie je nejako zaujímavé.. skôr tých 7x 4K videí a veľkosť downloadu... môj net neutiahne ani len jedno 4K video na youtube :lol:

PS: teraz som si len tak pre prdel rátal karty otvorené na chrome... 97 kariet :biggrin:
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa lacog » 13 Jan 2020, 19:46

Ako nič v zlom ale 32GB RAMky ? :rolleyes:
Ja robím s grafikou a CAD a nikdy ma neobmedzovali 8GB. Samozrejme teraz by som zobral 16GB ale len tak doistoty :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 13 Jan 2020, 21:02

Boli z bazošu za dobrú cenu hladal som 16stky ale tieto boli fakt výhodné tak som to zobral.Písal som že sa bojím že mi to bude zbytočné,ale uvidím časom keď poskladám zostavu a trošku sa odviažem. To znamená že nemusím zavrieť operu keď budem chciet spustiť virtualku :D
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa medved » 14 Jan 2020, 08:22

lacog napísal:Ako nič v zlom ale 32GB RAMky ? :rolleyes:
Ja robím s grafikou a CAD a nikdy ma neobmedzovali 8GB. Samozrejme teraz by som zobral 16GB ale len tak doistoty :wink:
Fuu.. no 8GB ma uz pred rokmi limitovalo... to by som musel robit a mat stale spusteny len jeden program resp. kolko mi dovoli... teraz som pri beznom sedeni za PC bezne nad 8GB .. minule 10,5GB .. ked zapnem adobe premiere do toho este.. ked do toho na pozadi nedokoncena a rozpracovana uprava fotiek... casto som lizal k 16GB a par krat aj prekrocil.. po spusteni renderingu.. na nezaplatenie :D .. tiez som potom dokupil dalsie RAM na 32GB a uz sa nestaram kolko toho bezi.. alebo ci minimalizujem rozohratu hru a idem nieco ine medzitym. Cena RAM pekle poklesla od casu, co som kupoval prve kingstony 2x8GB. Teraz tam mam identicke dalsie 2x8GB. Ved len ked dam komprimovat na max kompresiu data si to cucne 6GB z RAM :D .. ale je pravda, ze vacsinu casu je 16GB uplne v pohode a to je dnes aj bezny standard. Pre nestandartne situacie mam uz rezervu :D
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Jan 2020, 21:36

ram pre desktop Obrázok
amd napina svaly, na vianoce budu konzoly aj novy zen3. vraj velky generacny skok.. nad laptopom som neuvazoval, ces zmenila moj nazor. 15w r4000 na bezne veci , ci 45w r4000 aj na hry/robotu.. :pain: tento polrok..
https://www.anandtech.com/show/15324/am ... -coming-q1
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Najgel » 15 Jan 2020, 09:35

Pre istotu.
Prílohy
Bez názvu.png
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa medved » 15 Jan 2020, 09:51

64GB .. najs :twisted: :applause:
0

smugli
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 07 Jún 2015, 06:18
Bydlisko: Košice

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa smugli » 15 Jan 2020, 20:55

Nebude lepšie použiť toto? https://www.gigastore.sk/amd+24899/asro ... p-usb-typ/ jedno mám a som spokojný možno aj cenovo ?
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 15 Jan 2020, 21:40

Smugli - zaujimave riesenie a este mensich rozmerov ak som dobre pozeral (iba na mobile v praci) , ale vidim tam viac nedostatkov ako bez RAM , SSD M.2 ale NVMe ??? A zdroj ??? Predpokladam adapter z notebooku a v skrini ??? Neviem ci by vysiel lacnejsie ked tam vsetko osadim a potom este nejaka lepsia zvukovka ?!?!
Ale dik za napad , aspon sa tema vracia k povodnej otazke a nie o nahanani RAM :-) :-) :-)
P.S. sorry ze bez diakritiky , ale ako som spominal som na mobile ....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa hpeter » 15 Jan 2020, 21:46

0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 29 Apr 2020, 16:15

Chlapci potrebujem od Vás pomoc - radu !!!
Prišiel čas keď som sa rozhodol ten malý PC na mini ITX doske z prvého príspevku vyskladať a vznikol problém !!!
Všetky komponenty včetne tej skrinky a low profile chladičov už mám doma , ale ten procesor ( AMD RYZEN 5 3400 G ) , nikde nemajú a nehovoriac že kurevsky stúply ich ceny ... Neviete mi niekto pomôcť kde by som ho mohol kúpiť ( ešte za 150-160 eur) ???
Neviete čo sa deje s AMD že ich nemajú nikde vraj ani na skladoch v čechách , slovensku , ani poľsku ???
Vie mi niekto nejako pomôcť a zohnať ho , hoc aj bez origo chladiča (aj tak mám iný ) ???
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 29 Apr 2020, 19:02

Na Alibabe su mozno registrovany predajcovia ktory ho este maju naskladneny, tu to vezera ze sa da kupit?
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 6236htB6ch
Je to "Gold supplier" takze sa mu da doverovat
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Daevid » 29 Apr 2020, 19:06

A čo tak zobrať AMD RYZEN 5 3600 ? Je len o trochu drahší, ale podľa benchmarku ma skoro dvojnásobný výkon... Asi aj preto sa ten čo zháňaš už nepredáva...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 29 Apr 2020, 20:27

Deavid ! Keby si precital aspon prvy prispevok pochopil by si ze tebou navrhovany CPU je pre mna nevyhovujuci , lebo nema v sebe graficky cip ! Skladam mini PC bez grafickej karty do mini ITX skrinky ... A vobec si nemylim ze sa uz nevyraba , lebo je to najsilnejsi procesor s vstavanou grafikou a nie je stary (praveze starsie modely maju , ale tento top z danej rady nie ) ....
Premyslal som nad kupou z ali , ebay a pod . len neviem ako a kedy by to doslo a clo , dorucenie a pod . Skor som myslel ci tu nie je niekto z inych europskych krajin kde ho maju a ci by mi s tym pomohol ?!
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Daevid » 29 Apr 2020, 20:49

Že tam chceš grafiku som si nevšimol... Tak ak nebudeš mať šťastie na tú 3400G, tak by možno stál za úvahu AMD RYZEN 5 2400G. Výkon je nižší len o cca 5%, cena nižšia o cca 20€ a grafika je tá istá....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa hpeter » 30 Apr 2020, 07:05

0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok