Návrh na nové mini PC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Apr 2020, 12:26

AMD RYZEN 3 2200G , neni to iste ako AMD RYZEN 5 3400G ....
Skor som myslel ci su tieto problemy , nedostatok tychto procesorov aj v inych krajinach europy , alebo len na slovensku , cechah a polsku ???
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Daevid » 30 Apr 2020, 14:20

Ja som spomínal 2400G, hpeter zas spomínal 3200G, tak odkiaľ si vzal tú 2200G ? Keď pozrieš napr Amazon, tak zistíš ani .de ani .co.uk ho priamo nemá. A tých zopár predajcov, ktorý ho predávajú pod amazonom, tam majú tiež vysoké ceny...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Apr 2020, 18:06

OK ! Preklep , myslel som tú Ryzen 3 3200G na čo dal link Hpeter, nie 2200 ... Bola to reakcia na jeho príspevok nie na tvoj Deavid ...
Ryzen 3 2200 G je štvorjadro a s grafikou Vega 8 prvej generácie ( niečo ako i 3 u intelu )
Ryzen 5 2400 G je štvorjadro/8 vlákien s grafikou Vega 11 prvej generácie ( niečo ako i 5 u intelu )
Čiže sú to staršie procesory s grafickým jadrom série radeon 2000
Ryzen 3 3200 G je štvorjadro a s grafikou RX Vega 8 druhej generácie
Ryzen 5 3400 G je štvorjadro/8 vlákien s grafikou RX Vega 11 druhej generácie a je to TOP model z danej rady
Sú to novšie procesory s grafickým jadrom série radeon 3000
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/p ... -akci.html

A keďže som sa rozhodol do mini PC bez samostatnej grafickej karty , tak tam chcem to najlepšie čo trh ponúka ....
Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať časom , hádam sa ten procesor objaví , len ma štve že teraz neviem odskúšať všetky komponenty čo som kúpil ( MB , RAM , SSD , adt. ) ....
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa hpeter » 30 Apr 2020, 18:42

co dokaze jeden virus so skladovymi zasobami. myslim si ze v decembri by bolo bez problemov
u nas itckari marne zhanaju headsety, lebo pribudli dalsi ludia home office. (desiatky)
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Apr 2020, 18:49

Veď práve to ! Číňania nám radšej poslali vírus ako IT-veci :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Čo som telefonoval po e-shopoch tak sa našli taký ukecanejší obchodníci čo tiež nadávali na nedostupnosť niektorých komponentov , vraj sa centrálne sklady zľakli že im tovar ostane stáť tak povracali veci a teraz ??? - ,, nemáme - dodacie lehoty na niektorých e-shopoch 99 dní ,,

P.S. a zase sa mi v predošlom príspevku pomiešali označenia Takže RX Vega je na Ryzenoch 1.generácie a Vega (bez RX) sú 2. generácie ...
0

centesco
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa centesco » 30 Apr 2020, 23:28

Len upresnim - Ryzen s grafikou (APU) rady 3000 je jadro zen+, cize zen prvej generacie robeny 12nm procesom. Zen 2. generacie sa predava zatial len bez grafiky, rada APU 4000 pride asi az na jesen a az ta bude mat zen2. Uz unikli aj nejake vysledky testov. Mozno koli tomu su neni uz na skladoch. Aktualne by som radsej isiel do 3600vky a nejaku lacnu grafiku k tomu
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Apr 2020, 23:37

Centesco ! Ja som nepísal o jadrách zen , ale o prvej a druhej generácie Ryzenoch s APU 2000 a 3000 k čomu som priložil aj link (http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/p ... -akci.html ) ... Čo som ja čítal tak tie nové CPU od AMD na 7nm technológii čo majú vyjsť koncom roka by mali byť pre prenosné zariadenia (notebooky) , pre PC zatiaľ nič nové , ale ktovie ?!

Nebudem sa opakovať do nekonečna že nechcem a nemôžem použiť samostatnú grafiku ( v celom príspevku je to už rozpísané , čítaj od začiatku ) , ale dík za reakciu ....
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 27 Máj 2020, 11:11

Zdravím osadenstvo !
Tak po dlhých útrapách sa mi podarilo cez známeho kúpiť ten CPU z Tech Data , takže PC je poskladaný , plne funkčný , Tichý a rýchly - presne ako som pôvodne chcel ( MB-Asus Rog Strix B450i , CPU-AMD Ryzen5 3400G , DDR4 2x8Gb 3200MHz/CL15-Kingston fury series , SSD M.2 NVMe 250Gb Samsung evo , skrinka mini ITX Chieftec Fi-01 + 250W zdroj , a chladič Be-quest Shadow rock LP !!!
Vykonané úpravy : zo zdroja som pôvodný 8 cm hlučný ventilátor vymenil za tichý Noctua PWM regulovaný z MB a na chladiči som tiež menil pôvodný 2,5 cm za tichší a tenší 1,5cm Noctua PWM (aby sa zmestil do skrinky) ... PC je veľmi tiché a chladí sa dostatočne .... Viem budete namietať na porušenie záruky ....

A teraz jedna nespokojnosť a žiadosť pomôcť :
Pc je v obývačke pripojený na nový TV ,,Sharp,, cez HDMI a stereo Hifi zostavu ,,Technics,, cez zadný analóg jack ! A tu vzniká problém s ktorým som už oslovil aj ASUS ! Darmo som kupoval tú základnú dosku s lepšou zvukovkou keď zvuk ide iba buď digi cez HDMi , alebo analog cez jack - speakers ( čiže buď iba v TV alebo iba cez vežu ) a ja by som potreboval aby sa zvuk zduploval a išiel cez oba výstupy !!!
Prelúskal som všetky zvukové nastavenia no nikde to neponúka takú možnosť (duplovať) .... Nemáte niekto nejakú radu a skúsenosť ako to vyriešiť ???
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Wili » 27 Máj 2020, 12:43

cool zool to co chces nie je hardwarovy problem ale softwarovy. Mas predpokladam win10? v pravo dole si vyberas playback devices a vyberies si cez co chces vystup. Ak chces tento vystup prepnut len jednoducho kliknes a zmenis iny vystup. Ak chces pouzivat viac vystupov naraz len v sound preferences nastavis ktory vystup ma byt default a ktory priradeny na co a potom aj tak isto v danom programe pripade vyberies preferenciu.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa rudko » 27 Máj 2020, 12:46

a nevyriesi tvoj problem prepojenie tv a veze?
ja mam pc k TV pripojene cez HDMI a z TV potom berem zvuk pre soundbar. ale kym som nemal soundbar mal som tam pripojeny mikrosystem najskor normalne cez jack a potom ked som kupil opticky kabel tak cez toslink
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 27 Máj 2020, 13:04

Wili - áno je to presne tak ako píšeš !
Mám W10 Pro a zmenu výberu audio výstupu je najjednoduchšie zmeniť kliknutím na ikonu reproduktoru v vpravom dolnom rohu , ale ja by som chcel aby išli oba výstupy stále , aby som nemusel mať zapnutý TV ak počúvam iba internet rádio , prípadne svoju hudbu a pod. cez vežu (hlasnejšie a kvalitnejšie) a zase naopak večer keď si pustím nejaký film tak mi stačí iba v tichosti zvuk z TV a nie to stále preklikávať ....

Rudko - mám prepojený aj TV s ,, Technicsom ,, v inom vstupe a aj PC s ,, Technicsom ,, ... Len ako som písal Wilimu nechcem a nemusím mať zapnutý TV keď ho nepotrebujem a zase naopak mať zapnutý stero hifi systém keď stačí iba TV ...

Dakedy , alebo na niektorých zvukovkách sa dá spojiť audio výstup (digi-Hdmi aj analog-speakers/heeadphone , dokonca aj predný a zadný audio jack ) no táto zvukovka to v nastaveniach nemá :( :( :( ...
Asi si budem musieť zvyknúť na to prepínanie ikonky vpravo dole , ale možno ASUS vydá nejaký novší ovládač kde tá možnosť bude .....
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 27 Máj 2020, 13:31, upravené celkom 1 krát.

tomko
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 19 Júl 2014, 17:22

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa tomko » 27 Máj 2020, 13:18

Ak by púšťal zvuk len cez HDMI tak to nemusel kupovať túto MB.
Aspoň pokiaľ viem tak sa vždy pracuje z jedným výstupom (ktorý spracováva zvuk DIGI). Takže treba vždy prepínať.
Mne v PC creativ dokáže púšťať analog výstup a zároveň Digi výstup cez S/PDIF
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Juroo » 27 Máj 2020, 13:22

Vyskúšaj, pokiaľ máš medzi nahrávacími zariadeniami zariadenie "stereomix", viď video
https://www.youtube.com/watch?v=LV46UXLsVW4
toto riešenie však môže aj nemusí mať problém s latenciou (oneskorením). Preto že najprv spracuješ zvuk na zvukovej karte (posielaš ho rovno von) a následne ho spracuješ znova a pošleš cez HDMI výstup.

Úplne košér riešenie by bolo nájsť si driver pre virtuálnu zvukovú kartu ktorá umožňuje nadstaviť výstup cez dve výstupné zariadenia. To by znamenolo že vo windowse nadstavíš výstup na virtuálnu zvukovku a cez ovládanie virtuálnej karty nadstavíš výstup na zariadenia ktoré potrebuješ. Skús pogooglovať s výrazom "virtual soundcard driver".
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa rudko » 27 Máj 2020, 13:29

cool-zool napísal:Wili - áno je to presne tak ako píšeš !
Mám W10 Pro a zmenu výberu audio výstupu je najjednoduchšie zmeniť kliknutím na ikonu reproduktoru v vpravom dolnom rohu , ale ja by som chcel aby išli oba výstupy stále , aby som nemusel mať zapnutý TV ak počúvam iba internet rádio , prípadne svoju hudbu a pod. cez vežu (hlasnejšie a kvalitnejšie) a zase naopak večer keď si pustím nejaký film tak mi stačí iba v tichosti zvuk z TV a nie to stále preklikávať ....

Rudko - mám prepojený aj TV s ,, Technicsom ,, v inom vstupe a aj PC s ,, Technicsom ,, ... Len ako som písal Wilimu nechcem a nemusím mať zapnutý TV keď ho nepotrebujem ...

Dakedy , alebo na niektorých zvukovkách sa dá spojiť audio výstup (digi-Hdmi aj analog-speakers/heeadphone , dokonca aj predný a zadný audio jack ) no táto zvukovka to v nastaveniach nemá :( :( :( ...
Asi si budem musieť zvyknúť na to prepínanie ikonky vpravo dole , ale možno ASUS vydá nejaký novší ovládač kde tá možnosť bude .....
Nejak som predpokladal ze TV pouzivas k tomu PC ako monitor a teda zapnutie TV nebude problem. Ja mam taky setup a ked pocuvam iba hudbu tak mam moznost vypnut na tv obraz a bezi iba v audio mode, teda je skoro ako vypnuta.
Ale ked to chces teda takto skus este takto to nastavit:

Open Sound panel
Select Speakers as the default playback device
Go to the "Recording" tab
Right click and enable "Show Disabled Devices"
A recording device called "Wave Out Mix", "Mono Mix" or "Stereo Mix" (this was my case) should appear
Right click on the new device and click "Enable"
Right click on the new device and click "Set as Default Device"
Double click on the new device to open the Properties window
Go to the "Listen" tab
Click on the "Listen to this device" checkbox
Select your HDMI device from the "Playback through this device" list
And you're done, the drawback is that you won't have a microphone selected as default recording device, but for what concerns me I couldn't care less.

je to sice kus chujove riesenie, ale funguje to
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Juroo » 27 Máj 2020, 13:37

To je presne to čo som poslal v tom videu. :thumbup:

Ešte by som to doplnil o jeden bod, vo všetkých použitých zariadeniach (prehrievacie na zvukovke, hdmi výstup a aj onen stereo mix) si nadstav rovnakú bitovú hĺbku a samplovaciu frekvenciu. Nech je tam najmenej spracovania okolo. Povedzme 24bit a 48khz ... alebo ako uznáš za vhodné 24bit a 192khz ... možno to tak bude už defaultne.
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 27 Máj 2020, 13:58

Dík chlapci ! To video čo dal odkaz Juroo a to čo píšeš ty Rudko je v podstate to isté tak to vyskúšam ...

Zatiaľ ďakujem veľmi pekne za ,,návody,, !


P.S. Vyskkúšal som to nastaviť podľa vašich návodov a ono to funguje perfektne ( síce s malým , fakt s malým oneskorením , ale to mi vôbec nevadí lebo nepočúvam naraz TV aj Vežu ) , ďakujem Vám veľmi pekne !!! Skúsim Vám poslať malý bonus ...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 29 Máj 2020, 12:49

Tak dnes mi prišiel aj mail z asus-teku ( technickej podpory pre zákazníkov ) , ohľadom nastavenia toho zvuku s obsahovým významom asi v takejto forme : ,, Správanie zvukovej karty ako popisujete je v poriadku je to normálne chovanie ! Zvuková karta umožňuje iba vždy jeden výstup a inak sa to nedá nastaviť , iba jeho prepínaním .... S pozdravom servisný tím asus ! ,,

Takže je smutné že ani servisný tím asus nevie o takých možnostiach ako tu poniektorý odborníci , o čom to asi svedčí ?!
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 29 Máj 2020, 13:06

Odpísali že matičná je v poriadku. Dneska sa neopravuje, dneska sa menia dosky. Mne v zime odišli porty na notebooku, vymenili komplet matičnú - cpu bol v poriadku, aj ram, gpu, ssd...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa cool-zool » 08 Aug 2020, 16:38

Zdravím Chlapci ,, ODBORNÍCI ,, !
Nadišiel čas keď sa pripravuvjem na skladanie toho druhého mini PC pre dcéru na úpravu fotiek , videí , a kancelária , web a pod...
Vtedy ste mi radili aby som radšej nešiel do CPU RYZEN5 3400G s vlastnou grafikou , ale do samostatnej grafickej karty ...
Takže dávam na vás (čiastočne, keďže musím ostať pri mini skrinke ) a nasledovné veci som vybral :
Skrinka Mini ITX bez zdroja : https://www.chieftec.eu/de/geh%C3%A4use ... u-12b.html
Zdroj do skrinky TFX : https://www.lc-power.com/en/product/pc- ... 0tfx-v231/
MB Mini ITX : https://www.alza.sk/gigabyte-b450-i-aor ... 485028.htm
CPU Ryzen 5 3600 : https://www.alza.sk/amd-ryzen-5-3600-d5634213.htm
Grafická Karta LOW Profile : https://www.alza.sk/gigabyte-geforce-gt ... 844042.htm
SSD M.2 Nvme : https://www.alza.sk/samsung-970-evo-plu ... 539776.htm

Potrebujem ale poradiť s RAM , viem že DDR4 , ale budem potrebovať rýchle (3200MHz) , alebo stačia aj menej , keďže grafika má svoje ??? Poradíte nejaký link ???
No o kapacite nechcem veľmi rozbúriť debatu tak asi 2x8 , prípadne 2x16 Gb ... Doska aj tak viac nezoberie ...
Silnejši zdroj v TFX prevedení som bežne dostupný nenašiel a grafickú kartu v Low profile tiež nie ...
Otázka pre Vás : tento CPU a táto Grafika sú aspoň trošku medzi sebou vyvážené ( kto sa bude viac flákať CPU , či VGA ) ???
0

Pa3x
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:44
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Vek: 27

Re: Návrh na nové mini PC

Príspevok od používateľa Pa3x » 09 Aug 2020, 01:51

Trebalo by uviesť v akej cenovej relácii sa pohybujeme.
Ja osobne by som nešiel do 512GB ssd za 120€, ale zobral rovno 1TB za cca 130€...
napr. https://www.alza.sk/wd-blue-sn550-nvme- ... #parametry
Ramky stačia 3200 MHz, kapacita podla rozpočtu pokojne 2x8GB.
napr.https://www.alza.sk/gskill-16gb-kit-ddr ... r_id=12845
Procesor R5 3600 je dobrá voľba pomer cena/výkon a 6c/12t. Z iného eshopu sa dá zobrať o 20€ lacnejší. Prípadne postačí aj staršia generácia R5 2600.
Porovnanie https://www.cpubenchmark.net/compare/AM ... 3481vs3243
Chladič cpu stačí v normálnej skrinke, avšak v tej mini skrinke možno stačiť nebude a bude hlučnejší.... Chladič má výšku 56mm v skrinke je max 65mm takže sa vojde, ale treba vyskúšať.https://techbuyersguru.com/amds-ryzen-7 ... lue?page=4
Podľa mňa najväčší problém bude tá skrinka, pretože treba TFX zdroj, a gpu low profile + aký to bude mať airflow keď tam bude všetko.
Možno by stálo za zváženie inú skrinku a s ňou aj iný zdroj a plnohodnotnú grafiku nie low prof, lepší airflow možno? +dizajn :)
napr. https://www.alza.sk/fractal-design-node ... 940095.htm
Zdroj pre takúto zostavu sa dáva bežne 450W a viac...
Cpu zvládne v pohode aj vyššiu triedu gpu napr gtx1660, rtx2060 ale otázne je či je to potrebné.
Podobný príspevok na susednom fóre. https://www.pcforum.sk/pc-zostava-max-8 ... 05299.html
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok