Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa zen » 29 Mar 2020, 14:50

Poloz (ne)sikovno cosi na klavesnicu, ze to stlaci pomlcku. Nikto ti nemoze vycitat, ze obchadzas bezpecnostne nariadenie.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa Edgar » 29 Mar 2020, 16:12

Tak táto téma mi vošla rovno "do rany" a môj problém keď sa mi nezhasínala obrazovka môže v tomto prípade byť ako riešenie :D

V skratke a k veci: Ak nie sú na počítači nejaké reštrikcie pre cudzí HW tak úplne jednoducho stačí pripojiť herný ovládač (gamepad).

Nerozumiem politike Windowsu 10 alebo či sa jedná len o nejaký bug, no v čase pripojeného zariadenia typu "HID-compliant game controller" sa počítač ani neuspí, ani nezhasne obrazovka, ani sa nespustí šetrič obrazovky, proste systém nie je nikdy v stave nečinnosti používateľa.

Viac info napríklad tu

Ak taká možnosť nie je, tak tie ručičkové hodinky pod myšou beriem ako dokonalý nápad.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Mar 2020, 19:15

zen: zivot takto nefunguje. my sme napr. povinni si zamknut pocitac.vyhovorit sa na stlacenu klavesu by neobstalo. navyse ked drzis klavesu,tak po case zacne pipat.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa zen » 29 Mar 2020, 20:31

pocitujlasku napísal:zen: zivot takto nefunguje. my sme napr. povinni si zamknut pocitac.vyhovorit sa na stlacenu klavesu by neobstalo
pocitujlasku napísal:ja som si zbuchal program, ktory po par minutach necinnosti pohne kurzorom.
Tak to som zvedavy ako tento program obstoji az to praskne.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Mar 2020, 20:53

Žiadny program tam nesmie !
- vyskúšam toho myša.... ručičkové hodinky je dobrý nápad, ale žiadne vhodné nemám k dispozícii - ani na odskúšanie :mrgreen:

Ešte ma napadlo... nestačilo by nejakou ledkou poblikávať na "pohybový" snímač myši? - spraviť nejakú "parkovaciu" podložku a na ňu v nečinnosti myš položiť - ako na tie hodinky..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Mar 2020, 20:55

normalne, u mna je totiz problem, ze s kolegom vedla vela diskutujeme a kreslime na papier navrhy - teda sedim pri pc, ale netukam, ani nehybem mysou. ked odchadzam, tak az vtedy rucne zamykam komp (WIN+L). teda nic neporusujem, a nemusim zadavat 50x heslo, ked som sice pri pc, ale kreslim na papier.

-- Spojený príspevok 29 Mar 2020, 20:58 --

mr.dred: niektore mysi maju problem so sklom, resp. ak je nieco leskle. skus dat mysku na kusok skla, alebo nejakej folie - mozno sa senzor zblazni a bude hybat nahodne mysou. Alebo urob sikmu plochu a nech myska ide pomaly dole :)
alebo vezmi ventilator z pc, pripoj na 5V z usb - bude sa pomalicky tocit, a nanho poloz mysku - teraz som si spomenul, ze to mal urobene kolega, lebo sa mu nechcelo furt hybat mysou :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Mar 2020, 21:05

Sklo vyskúšam...

Doma som si raz všimol, že kurzor chaoticky pobehoval, keď som myš položil na koženú taburetku (hnedá hov.koža-farba koňak), ale nebolo to vždy.

LED funguje - skúšal som teraz bielou posvietiť na senzor a myš sa "zobudila" :applause:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa hpeter » 29 Mar 2020, 23:34

0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Mar 2020, 03:28

Poprosím osadenstvo aby sa mi nerehotali, ale vyriešil som to asi najjednoduchšie ako sa vôbec dalo....
Myška dostala nové parkovisko, v ktorom je jedna žltá BLIKAVÁ LED, jedna IR LED a 39 ohmový odpor - všetko zapojené v sérii. Napájanie je z voľného USB portu. Krabička je z plexi-víka nejakého- neviem čoho a spodok z nepoužitého kusu vyleptaného plošáku (čo dala dielňa). Poloha myšky je vymedzená kolíkami (skrutkami) so zmršťovačkami.
IR-LED v rytme blikania BLIK-LEDky osvecuje čidlo pohybu na myške. Kurzor sa po maličkých krokoch pohybuje po ploche - skončí v ľavom hornom rohu, tak že PC už nezaspí.... zatiaľ pokladám za vyriešené :applause:
myšo.png
.. sám si urobím, sám si zatlieskam 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa cool-zool » 21 Máj 2020, 17:32

A iba samo blikajúca ledka s predradným odporom by nestačila ??? Musí byť aj IR ??? Riešim totiž ten istý problém ?!
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa epto » 21 Máj 2020, 18:04

Este pomaha polozit mys na mobil, na ktorm bezi nejake video, najlepsie nieco vyrazne farebne, kreslene (Pikacu).
Kurzor potom beha po obrazovke monitora - mys sa hybe :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Máj 2020, 23:32

cool-zool napísal:A iba samo blikajúca ledka s predradným odporom by nestačila ?
vyskúšaj... ale mne to nefungovalo. Záleží aj od typu myši - senzora, či je na typ svetla blikLEDky dostatočne citlivá Dva typy LED zároveň vytvárajú pre senzor nejaký "akože tok dát" - rozdielný úbytok napätia na čipoch spôsobí, že sa rozsvecujú s nejakým posunom . Spolu s infraLED to funguje dobre...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Máj 2020, 06:16

cool-zool: niektore mysky pouzivaju laser, a ten je dost odolny voci beznym ledkam a nevadi mu ani leskly povrch.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Máj 2020, 06:56

...či to funguje zistíš hneď podľa toho, že led na myši bude poblikávať v rytme tej samoblikajúcej... spolu s infraledou vytvoria nejakú postupnosť a kurzor na monitore sa bude pomaličky posúvať niektorým smerom po monitore a vtedy sa už PC určite neodhlási (overené).
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1098
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Pravidelné impulzy do PC ako z myši, alebo klávesnice

Príspevok od používateľa cool-zool » 22 Máj 2020, 07:59

OK ! Dík vám chlapi za reakcie . S tou iba samo blikajúcou Led som doma odskúšal a z piatich myší čo som doma našiel to na troch fungovalo (obyčajné optické na kábli dva a jedna bezkáblová - wifi s vlastným prijímačom , ale na ďalších dvoch nie - jedna laserová na kábli a jedna optická bez kábla - bluetooth ) ... Menší problém bude asi v tom , že by som musel tú z práce zobrať domov a na nej skúšať , lenže tam je PC vkuse zapnuté / stále v činnosti 24 hod denne a centrálne sledované , ( keď nie som v práci ja tak kolegovia) .... Asi si budem musieť pripraviť viacero variant a keď budem v práci ja tak ich postupne skúšať a nastaviť to správne parkovanie ......
Ach jáááj stará dobrá sedmička , táto 10-ka (enterprise) má viac neduhov ( chýba mini aplikácia času so sekundovkou , kalkulačka a ešte aj toto zamykanie pracovnej plochy a opätovné prihlasovanie a zadávanie hesla po 15 min nečinnosti ) .....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok