Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa loksiklubos » 01 Jún 2020, 21:30

Dobry den potrebujem poradiť po redtarte ntb mi nabehla modra obrazovka. Skusam vsetko mozne obnovu novy instal win, nudzovy rezim ale za chvilku sa hned nabehne modra obrazovka. V com moze byt chyba a ako skusim aspon nastartovat som v zahranici a nemam nic po ruke

Presun témy do správnej sekcie,presunul: 17.6.2020 mirosne
Prílohy
received_484187695704363.jpeg
0

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa ace1x » 01 Jún 2020, 21:37

Grafik KO
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa loksiklubos » 01 Jún 2020, 22:05

Do revovery mode sa dostanem ale ziadnu opravu uz nevie spravit

Iba vyhodi chybu 0xc000007b
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa YellowJacket » 01 Jún 2020, 22:20

Ak mas moznost nabootovat z dvd, usb, pamatovky ( to je jedno ) s instalaciou windowsu, tam mas moznost opravit win. Ak ti nic nepomaha, skusil by som to.
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa loksiklubos » 02 Jún 2020, 12:28

Win ani nic ine po ruke nemam a je aspom moznost tonopravit dako cez prikazovy riadok lebo na nwte som zistik ze sa jedna oproblem s directom, frameworkom alebo ovladacom grafiky
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 02 Jún 2020, 12:58

Nabootovat mozes iny operacny system na ten pocitac, su distribucie linuxu ktore sa sikovne nabootuju. Ak mas pokazeny software ovsem. Moze ti odchadzat aj grafika alebo nejaky komponent v PC.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Jún 2020, 13:03

Ak máš k dispozícií iný počítač a aspoň 8GB USB tak Windows si stiahneš normálne zo stránok
https://www.microsoft.com/sk-sk/softwar ... ndows10ISO
loksiklubos napísal:Skusam vsetko mozne obnovu novy instal win, nudzovy rezim ale za chvilku sa hned nabehne modra obrazovka.
Ale toto som nejak nepochopil, či vlastne máš tú novú Windows inštalačku alebo nie...
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa loksiklubos » 02 Jún 2020, 20:34

Win istalacku orave nemam po ruke vobec ani usb anibdruhybpc. Preto by som rad to skusil cisa neda tonopravit cez prikazovy riadok ktory ako tak ide
0

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa ludozrut » 02 Jún 2020, 22:23

najcastejsie sa na notebookoch kazi hdd koly otrasom.mne raz jeden clovek predal 1terabajt hdd lebo tiez mu na zaciatku odislo par megabajtov a ukazovalo mu to miesto kde sa bootuje windows ako bad.dal som lowlevel format a tie vadne sektory premapoval a disk je ako z obchodu novy nic mu neni len tam na zaciatku boli zle.Sa chalan naplasil a predaval ho ako pokazeny.Ja na tvojom mieste by som tam dal novy disk v prvom rade a nainstaloval na novo windows a pozrel potom pomocou tochto exelentneho programu https://www.softpedia.com/get/System/Ha ... oria.shtml ktory je zadarmo ten tvoj diska ako externe pripojitelny ze ci to neni tiez to iste ze sa ti vdaka otrasom nejake vadne bloky nahodou nenarobili.potom jedine tiez lowlevel format https://www.softpedia.com/get/System/Ha ... Tool.shtml aby ti cely disk sformatoval a premapoval vadne bloky co mas este rezervu na disku na vadne bloky.Mozno ich tam bude malo ale mozno tolko ze to ani premapovat nebude mozne ze budem musiet disk rozdelit na particie a tie s vadnymi blokmi nepouzivat vobec a to zistis tou victoiou kde su vadne bloky a po low level formate znova overit ci tam stale su ak su tak jedine odelit particion wizardom a podobne.Podla mna budes mat problem s diskom.keby je vadna grafika ako pisu mas artefakty alebo nic ani obraz.
0
Naposledy upravil/-a ludozrut v 02 Jún 2020, 23:18, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Jún 2020, 22:26

Disk s vadnými sektormi už nikdy nebude ako nový, tak snáď aspoň zálohuješ...
0

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Nenabehne ntb modra obrazovka po starte

Príspevok od používateľa ludozrut » 02 Jún 2020, 23:11

Vsetky disky su s vadnymi sektormi aj uplne nove to keby chces aby vyrobcovia vyrabali dokonale disky bez vadnych sektorom tak by pri dnesnych kapacitach v radoch terabajt skrachovali vsetci vyrobcovia diskov.Na to tam mas tu rezervu ze mam sice kapacitu 2tb hdd ale realne ti tam chyba 50-100giga tak tam sa premapovavaju priamo hned na vyrobnej linke vadne bloky co sa zistia hned pri zmontovany a prvom zapnuti.Kazdy jeden disk ma nejake vadne bloky ver tomu.Oni ti ho tam potom tak spravia ze ok a nastavia ti nejaku rezervu na vadne bloky k tomu aby si hned po tyzdni neutekal reklamovat ale aby ti to ten disk premapoval a mali od teba pokoj aspom 2-3roky kym skonci zaruka.Ide o to kolko mas este volneho miesta v rezerve na vadne bloky a ak nic tak samozrejme tak to uz je problem taky disk len na vlastne riziko pouzivat.Mozno toto je ten pripad ze uz ma plnu rezervi ak mu nepremapuje vadne ak ma vadne tak ma smolu.Jedine oddelit vadne od dobrych posledna moznost ostava.A ak su hned na zaciatku 500mega a nepremapuje taky disk je najlepsie vyhodit do kosa.NA taky okrem xpcka uz nic clovek neda.Ono ten disk ma v sebe soft co sa neustale sam kontroluje ak najde nejaky podozrivy blok sam si ho vacsinou premapuje.Tazko sudit co sa stalo kazdopadne ja som za to aby vymenil disk.Moj nazor je ze s diskom je problem nie s operacnym systemom.Este k tym porucham diskov.Najhorsie je ak sa disk prehrieva.45+ celzia.Problem s ukladanim dat.Take disky v ziadnom pripade nepouzivat na dolezite data.Aj teplota sposobuje ze disk hlasi vadne bloky pripadne zacnu blbnut.Ktovie ci sa mu neprehrieval.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok