Serverove HDD vs klasicke

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Serverove HDD vs klasicke

Príspevok od používateľa Sahasrar » 05 Sep 2020, 20:40

Prosím vás viete mi objasniť niake technologické rozdiely medzi klasickými HDD a serverovými HDD prípadne HDD externými s vlastným napájaním... Na nete som nenašiel niake porovnanie, jedine čo som našiel je cena a to, že jedny su označené ako serverové
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Serverove HDD vs klasicke

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Sep 2020, 21:55

serverove su z kvalitnejsieho materialu a kvalitnejsie suciastky. Tak ako kupis co ja viem lacny chlast a drahsi. jeden je robeny z kvalitnych surovin, ten druhy zo surovin, ktore nepresli tym prvym vyberom. Su sice ok, ale nie top.
Nejake technologicke super zmeny tam necakaj, princip je u oboch rovnaky
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Serverove HDD vs klasicke

Príspevok od používateľa technikus110 » 06 Sep 2020, 10:24

U HDD pre NAS, server, či videozáznam ide o kvalitu mechaniky, kde sa počíta s tým, že HDD pracuje 24/7.

Ale zároveň je tam aj iný firmware s princípom zápisu. Pokiaľ u videozáznamu ideš 32 kanálmi s nepretržitým ukladaním a obmedzeným čítaním, u serveru a NAS ideš s menej kanálmi, ale obojsmerne.

Z toho vyplýva, že keď super rýchle HDD z NAS vložím do kamerového záznamníku, tak ukladanie môže kolabovať. Na rýchlosti ukladania a vynechaných úsekoch je to vidno.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Serverove HDD vs klasicke

Príspevok od používateľa hpeter » 06 Sep 2020, 20:18

neni to len o mechanike, fw je velmi odlisny. vsetko v server sfere je v sulade s RAS
https://en.wikipedia.org/wiki/Reliabili ... iceability server komponenty su drahe lebo testovanie na stabilitu je narocnejsie ako desktopy.
kedysi fibre channel/scsi; dnes uz iba sas6/12gbit, 2linky na disk (sata 1). cache az 512mb. odlisne konektory.
na urovni fw si sam kontroluje sektory (pred tym nez urobi cache flush, znova porovna zapisane data s obsahom cache; v case "kludu" robi kontrolu sektorov,..) ,tcq; odlisny smart. 10-15000ot.
sas radic vezme aj sata disk, opacne nie. vysoke otacky maju negativa, spotreba (rozbeh po zapnuti musi byt postupne jeden disk po druhom); rezonancia- myslim ze aj rezonancie sasi diskov maju osetrene.
https://www.seagate.com/www-content/dat ... -en_US.pdf
https://www.seagate.com/www-content/dat ... -en_US.pdf
castejsie sa pouzivaju 2,5" 10krpm s vyssimy kapacitami ako male 3,5"15k...
platne sa odsuvaju na "cold data", ssd systemy su priorita pre hot data. trend je rovnaky ako dt.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok