DVD mechanika nenacita ciste DVD

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Okt 2020, 15:10

Cavte,
uz som tu raz riesil problem s nacitanim CD-R (neviem ci to bol tento PC ASUS alebo druhy TOSHIBA). Viac ma ale zaujima ako vycistit mechanikou poriadne, nakolko to moze byt aj chybou mechaniky, nielen zaprasenim mechaniky.

Na mojom notebooku ASUS, DVD mechanika nenacita ciste DVD. Napalovaci program (skusal som ich viac) pise ze tam nie je medium. Skusal som dva typy DVD (TDK DVD-R a KOMPACT DVD-R). Ak vlozim napaleny Maxel DVD-R tak ho precita.

Ak vlozim tie dva DVD do druheho notebooku, ten ich precita a windows spusti to automaticke okno ci tam chcem neco napalit. Takze DVD je OK. Prave som pouzil AnyBurn software a v tomto mojom notebooku ASUS a mechanika nedetekovala ciste DVD a v druhom TOSHIBa ten isty program AnyBurn, to iste DVD, ale toshba mechanika DVD detekovalo spravne a uz aj napaluje ISO subor.

Co to moze sposobovat? Ale preco DVD-R precita? Je tam rozdiel medzi citanim a zapisom?

Ze by bolo treba vycistit optiku napalovcky? Mechanika je znacne zaprasena (plasty okolo).
Ak ano ako sa to robi? Viem ze pod tym "ockom" je 45°zrkadlo a to moze byt znacne zaprasene popripade sensor kam ten zlomeny luc dopada a teoreticky to moze sposobovat ten problem. Fukol som tam ustami vzduch, no nepomohlo (raz mi to pomohlo ked nechcelo to nic nacitat, ani DVD an CD). Da sa to "ocko" neako odklopit a potom a dostat k tomu 45° zrkadlu a k snimacu laseroveh luca?
mechanika.jpg
Asi si kupim externu Napalovacku a budem to riesit tak. Uz ma to nebavi napalovat 1 DVD 3 hodiny (zistovat pricinu, presuvat subor na ext. HDD a napalovat ho v duhm PC)
ten Murphy je vsade, vzdy ked nieco potrebujem urobit, tak vtedy sa to pokazi/neide) :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa rakato11 » 23 Okt 2020, 15:52

Já bych v první řadě vyčistil tu čočku napalovačky. Já to dělám tak že vezmu vatovou tyčinku a namočím jí do Isopropylalkoholu a pak velice opatrně krouživým pohybem a mírným, jemným tlakem jezdím s tou namočenou vatovou tyčinkou po té čočce. Isopropylalkohol je na toto vhodný neboť nezanechává žádné stopy po sobě a hned se odpaří. V žádném případě nepoužívat Alpu, slivovici ani jiné domácí destiláty, ty v sobě obsahují cukry a ty čočku dokonale zalepí a mechanika je tím pádem na odpis.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Okt 2020, 15:53

romiadam napísal:Je tam rozdiel medzi citanim a zapisom?
No logicky aj musí byť, lebo potom každý DVD prehrávač by bol zároveň aj DVD rekordér :D Ale rozdiel je len vo výkone tých diód (napaľovacia = silnejší výkon; čítacia = slabší výkon). Čiže dióda je len jedna (vlastne 2, lebo jedna je pre CD = iná vlnová dĺžka), ale to či sa na detekciu prázdnych diskov používa malý alebo veľký výkon diódy, to už neviem...
Ešte by som zo srandy skúsil mechaniky vymeniť navzájom, či to nie je nejaký nepochopiteľný SW problém.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Okt 2020, 17:23

Ešte by som zo srandy skúsil mechaniky vymeniť navzájom, či to nie je nejaký nepochopiteľný SW problém.
Aha, dobry napad. Za vyskusanie to stoji ak tam bude pasovat. Toto ma nenapadlo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa Milos66 » 23 Okt 2020, 18:31

nečíta +ská, alebo aj -ská?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Okt 2020, 20:42

Vsetko co som do mechaniky pchal boli - ska. DVD-R
Teda cita napalene, ale nedetekuje ciste (tym padom nemozem napalovat)
Tak sa len zaujimam ci hlbkove vycistenie pomoze. Dnes nemam cas to rozoberat, ale zajtra to skusim (dostat sa k snimacu a k 45° zrkadlu)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: DVD mechanika nenacita ciste DVD

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Okt 2020, 02:30

romiadam napísal:Za vyskusanie to stoji ak tam bude pasovat.
Pasovať bude, je to štandardizovaný rozmer. Iba vonkajšie záslepky sú iné podľa konkrétneho notebooku, čiže pravdepodobne ich budeš musieť dať dole. (niekde aj plech na aretačnú skrutku, ale ten sa tiež dá dať dole)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok