Diagnostika a oprava výstupu HDMI - pomoc

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Diagnostika a oprava výstupu HDMI - pomoc

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 01 Nov 2020, 16:59

Zdravím
Mám notebook HP Pavilion s integrovanou ale aj "externou" grafikou (druhá grafika je taktiež integrovaná - zn.NVIDIA)
Už dávnejšie sa mi stalo, že som mal pripojený externý monitor cez HDMI, medzi tým som pripojil zosilňovač do notebooku no a keď som ho zapol tak mi obraz na HDMI vypadol. Snažil som sa nejako prísť na to, čo sa vlastne stalo, koniec koncov všetko ide okrem spomínaného HDMI. Skúšal som po istom čase pripojiť externý monitor, obraz tam nejaký bol, no boli tam všelijaké farebné pruhy, obraz skákal a nebol stabilný, takže nepoužiteľný. Zhodou okolností mi záruka na notebook padla pár dní pred tým ako odišiel HDMI výstup.
Notebook využívam do školy hlavne v poslednej dobe keď sa učíme dištančne.

Chcel by som vedieť, čo sa s tým dá robiť, keďže mi externý chýba.
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Diagnostika a oprava výstupu HDMI - pomoc

Príspevok od používateľa matoh » 01 Nov 2020, 20:15

U nás v práci sme mali HDMI port na Pc ktorý sa odpálil kvôli tomu že hdmi kábel 30 m dlhý bol na kúsku v súbehu z káblom 3x2.5 na ktorom nastal skrat. Poriešila sa vec tak že z voľného usb sa dala redukcia na HDMI a k nej príslušné ovládače.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Diagnostika a oprava výstupu HDMI - pomoc

Príspevok od používateľa Mek » 01 Nov 2020, 21:00

No presne to iste sa stava aj mne, a to mam notebook ineho vyrobcu - MSI GE63VR 7RF Raider. Tiez ma aj integrovanu aj dedikovanu grafiku. V HDMI porte mam stale zapojeny externy monitor, ale ten zapinam iba na filmy a home office. Ked si nan pustim telku cez net, a nieco robim napr. s letovackou (starou trafovou), tak pri zopnuti letovacky niekedy vypadne obraz, ale hned sa zase vrati.
V minulosti sa mi stalo aj horsie, tak ako ty popisujes. Vtedy som odpojil notebook od siete, lebo som potreboval sietovy kabel na nieco ine. A ked som ho pripojil naspat (externy monitor bol v tej chvili pripojeny a zapnuty) tak obraz vypadol a uz nikdy nenabehol.
Metodou pokus-omyl som zistil, ze na HDMI nejaky graficky vystup je, ale nie kazdy monitor sa s tym vysporiada. U kamosa na jeho monitore to nenabehlo vobec, a u mna nabehlo len pri Interlaced rezime, a aj to len s kadejakymi zelenymi pruhmi a artefaktmi.
Notebook bol 3 mesiace pred skoncenim zaruky, tak som ho reklamoval a vratil sa mi opraveny. Zakladnu dosku evidentne nemenili, tak neviem ako to opravili. Vyzeralo to takto

Tiez by ma zaujimalo, aky je to zahadny problem, co by to mohol sposobovat, zemna slucka? Neviem, nevyznam sa. So starym notebookom (z roku 2012) mi to nerobilo.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Re: Diagnostika a oprava výstupu HDMI - pomoc

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 01 Nov 2020, 21:27

No presne niečo takéto podobné sa deje aj mne. Možno ak by sa to niekomu dalo pozrieť čo s tým vlastne je a či by sa to dalo nejako opraviť, samozrejme preferoval by som opravu ako výmenu celej matičnej dosky
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 05 Nov 2020, 17:19, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmazanie zbytočnej citácie príspevku.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Diagnostika a oprava výstupu HDMI - pomoc

Príspevok od používateľa Mek » 01 Nov 2020, 23:19

Uz to nemas v zaruke, tak zober multimeter a premeraj aspon kondiky. Ak mas ESR meter, tak aj ESR. Ak nic nezistis, videl by som to na reflow/reball. Mozno aj ten moj notas opravili tak.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok